Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ivan Paravac juniorski prvak Balkana

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65755
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.09.2020. 12:15 
Naslov:  Ivan Paravac juniorski prvak Balkana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sportski vikend, u pravom smislu riječi, donio je obilje natjecanja, ali i rezultata.

Održan je, naime, već dugo očekivani 5. Baranjski Ferivi polumaraton (12. rujna), a isti je dan kadetska ekipa AK Slavonija-Žito otputovala na Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje. Najiščekivaniji rezultat dolazi izvan granica Lijepe naše: poznati skakač s motkom, Ivan Paravac, otputovao je na Prvenstvo Balkana za juniore-ke u Instanbul (Turska), odakle se vraća kao prvak Balkana!

Dok još nije ni stigao u Osijek, zasuli smo ga čestitkama. Navijali smo dovoljno glasno da nas čuje čak do Turske. Isplatilo se: naš se motkaš, Ivan Paravac, u rodni grad vraća sa zlatnom medaljom (5,00m).

Podsjetimo, Ivan je, na Dvoranskom izdanju ovoga natjecanja (u veljači ove godine) postavio osobni rekord te, s istom visinom kojom sada pobjeđuje, odnio naslov viceprvaka. Titulu viceprvaka osvaja i na Prvenstvu Balkana 2018. godine, kada preskače (do tada nepreskočenih) 4,60m.

Aktualni osobni rekord (5,10m) postavlja na specifičan dan i na specifičnom natjecanju: baš na prijestupnu godinu (29.02.2020.), na Memorijalu Josipa Gašparca, nošen publikom preskače normu za Svjetsko juniorsko prvenstvo – i tu dolazimo do osvrta njegova trenera Hrvoja Livančića:
“Evo, opet ja kao “nezdovoljan”, no ima i razloga za to.”
“Ma neeema, treneru, svi slavimo! Morate biti zadovoljni!”
“Plasmanski jesam, rezultatski nisam. Ivan je jako dobro pripremljen, kako fizički, tako i tehnički te sam očekivao PB: 5,15m naviše.”


Gledao je, kaže trener, stream. Gledao, ne bio s Ivanom. Možda je to odigralo ulogu.

Pitali smo i Ivana, dok se još nije ni oporavio od natjecanja, da nam dobaci svježe dojmove:
Dobar nastup, unatoč hladnom vremenu i odlasku na natjecanje bez svog trenera. Što je još bitnije, dobio sam sigurnost s većim motkama i visinama. Sve u svemu, jako sam zadovoljan.

I tvoj je klub zadovoljan!





Tekst: Ines Čuljat Santrić
Foto: AK Slavonije-Žito

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: