Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijeku vode koliko god treba

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.06.2007. 9:18 
Naslov:  Osijeku vode koliko god treba
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tropske vrućine Osječani lakše podnose rashlađivanjem u dvorišnim bazenima, čestim tuširanjem i kupanjem, a potrošnja sanitarne i pitke vode raste. Prijašnjih godina u ljetnim špicama, posebice navečer, kada se zalijevaju vrtovi i obavlja osobna higijena, osječki “Vodovod” apelirao je na potrošače vode neka, koliko je to moguće, racionalnije troše vodu, jer je poslije 21 sat bio smanjen pritisak dotoka vode u slavine, međutim ove ljetne sezone nije tako.

Ulaganja u cjelokupni vodoopskrbni sustav sa suvremenim uređajima jamče kvalitetnu i pouzdanu vodoopskrbu u izvanrednim situacijama kada kućanstva troše dvostruko, pa i trostruko više vode nego zimi. Primjerice, račun za vodu četveročlano kućanstvo u Retfali s vrtom (bez bunara) iznosi između 160 i 200 kuna, a sada prelazi 300 kuna, dok će vlasnici bazena plaćati petstotinjak kuna troška za vodu.

- Iako je potrošnja vode znatno uvećana, potrošači osječke vode mogu ju bezbrižno koristiti. Opskrba je normalna, voda je kemijski i sanitarno ispravna za korištenje i u vodoopskrbnom sustavu nema problema. Lipanjske visoke temperature prouzročile su veću potrošnju. Maksimalna noćna isporuka prije je iznosila 250 litara u sekundi, a sada doseže između 550 i 600 litara u sekundi. Mjesečno isporučimo 1,100.000 “kubika” vode! Potrošnja vode je udvostručena. S vodom se, naravno, ne treba razbacivati, no potrebe “Vodovodovih” potrošača jesu i bit će zadovoljene. Osječani i ostali priključeni na osječki vodoopskrbni sustav vodu mogu trošiti više prema potrebama, ali ju moraju i platiti, kaže Ljubomir Novoselić, direktor “Voodvod-Osijeka”.

Autorica: N.Š./Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.06.2007. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tuširajmo se, perimo se, redovno zalijevajmo cviće... Laughing Laughing
ja najvolim tuširanje sa crijevom Wink Wink po dvorištu kad je vruć ljetni dan.... Cool Cool Cool

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.07.2007. 18:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi se stvarno razbacuju s vodom! Ja sam bio šokiran kad sam skužio da moja cura ostavi otvorenu slavinu na tušu kad se sapuna 'jer joj se ne da kasnije opet namještati idealnu temperaturu' Shocked
To je bila jedina stvar koju je MORALA prestati raditi. Užasava me to razbacivanje...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2007. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la (Pogledaj post): › tuširajmo se, perimo se, redovno zalijevajmo cviće... Laughing Laughing
ja najvolim tuširanje sa crijevom


Najviše volim špricanje debelim crijevom.
Za polijevanje vrta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: