Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Lanac Sreće - Grad su ljudi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65698
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.04.2020. 8:23 
Naslov:  [VIDEO] Lanac Sreće - Grad su ljudi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jučer je na YouTube osvanuo video "Lanac Sreće - Grad su ljudi", video je napravljen u sklopu kolegija Makrosustav Europske unije, a pod vodstvom izv.prof.dr.sc. Anite Freimann na Ekonomskom fakultetu u Osijeku.

Članovi tima Lanac Sreće:
- Robert Kovač - govor
- Lukas Weinpert - video
- Ida Dorić - tekst
- Mihovil Čališ
- Laura Šoja
- Matej Pavlović

Na obali rijeke Drave, nadomak zlatnih slavonskih ravni i baranjskih vinograda, usnuo je jedan grad. Spava mirno i spava tiho i kao da sanja snove obojene u jarko žute i narančaste boje...

Da ne vidi noćne more, isprano sive i tamne, potpuno tužne i jadne, kakva je danas njegova java.

Ne spava samo grad na Dravi. Spava i provincijski grad mode i književnosti, spava i najveća luka na jednoj kineskoj rijeci... Spavaju svjetske metropole i spavaju najmanja sela.

Budite tiho, da ih ne probudimo...

Jer nisu grad zgrade, nisu mostovi, a ni rijeke ili parkovi - GRAD SU LJUDI.

Maleni ljudi koji tužnim okicama kroz zatvorene prozore gledaju ograđene parkove i veliki ljudi koji satima čekaju u redu ne bi li kupili kilogram kruha ili litru mlijeka.

Grad su oni koji u zoru trče zabetoniranim putevima i oni koji piju prvu jutarnju kavu do 12. Grad su oni što obrađuju polja, oni što djeci usađuju znanje i oni što liječe i povijaju rane. Grad su oni koji pale i oni koji gase vatre. Grad sam ja i grad si ti.

U svakome od nas skriva se poseban genetski kod koji nas razlikuje od drugoga. Nemamo iste oči, kosu, interese, ciljeve, želje, ali, barem za sada, imamo istu obavezu - pustiti grad da spava.

Sreća je sloboda, sreća je zdravlje, sreća je obitelj, sreća je osmijeh, sreća je dobra knjiga, sreća je vježbanje joge, sreća je provođenje vremena sa samim sobom, sreća je zdrava hrana, sreća su prijatelji, sreća je glazba, sreća je fotografija, sreća je sigurnost, sreća je dodir, sreća je zlatna, sreća je roza, sreća je zelena...Sreća dolazi iznutra, sreća dolazi izvana, sreća je svuda gdje se potrudimo stvoriti ju.

Zavirite u zvjezdani prah od kojeg ste sačinjeni i potražite komadiće sreće koje ste nesvjesno gubili kroz putovanje nazvano odrastanje.

Budite smjeli, budite hrabri, budite umjereni i budite zdravi.

Dajte da naš grad uskoro ponovno bude sretan - jer znajte grad nisu zgrade, nisu mostovi, nisu rijeke, a ni parkovi. Grad sam ja i grad si upravo baš ti.





Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: