Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dvije osobe novooboljele u OBŽ

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65694
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2020. 11:03 
Naslov:  Dvije osobe novooboljele u OBŽ
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Djelatnici laboratorija Kliničkog bolničkog centra Osijek i Zavoda za javno zdravstvo OBŽ obrađivali su uzorke na COVID-19 i na sam uskršnji dan, u nedjelju. Ukupno su testirali 79 uzoraka, od kojih je 10 s područja Vukovarsko-srijemske, a 69 s područja Osječko-baranjske županije među kojima su dva bila pozitivna. Tako se nakon dva dana „zatišja“ ukupan broj oboljelih na koronavirus na području Osječko-baranjske županije povećao na 105 osoba. Dobra je vijest da su još dvije osobe izliječene (po jedna u Osijeku i Našicama), pa je ukupan broj izliječenih na području županije sada 13 osoba.

Na liječenju u KBC-u Osijek nalazi se 26 oboljelih osoba, od kojih su tri na respiratoru. Trenutno su četiri medicinska djelatnika pozitivna na COVID-19 (1 liječnik i 3 medicinske sestre), a 21 medicinski djelatnik nalazi se u samoizolaciji.

Na liječenju u Općoj županijskoj bolnici Našice je samo jedna osoba pozitivna na COVID-19, dok su dvije osobe u kućnoj samoizolaciji.

U samoizolaciji na području županije nalazi se ukupno 198 osoba, što je daljnje smanjenje. U odnosu na jučer, tri su nove osobe u samoizolaciji, dok za 14 osoba ta mjera više nije potrebna.

Policijska uprava Osječko baranjska obavila je 22 provjere osoba u samoizolaciji, i to jednu po dojavi građana i 21 samoinicijativno. U jednom slučaju (u Belišću) osoba nije zatečena na prijavljenoj adresi.

E-propusnice policija je provjeravala na 8 stalnih i 49 povremenih punktova. Legitimirano je 1.347 osoba, od kojih pet nije imalo valjane propusnice te im nije dopušten prolazak.

- Uskrs je prošao bez incidenata na području Osječko-baranjske županije na čemu zahvaljujem djelatnicima Policijske uprave, svim stožerima civilne zaštite općina i gradova, a osobito medicinskim djelatnicima, te naravno građanima koji su se pridržavali propisanih mjera - rekao je danas načelnik Stožera civilne zaštite Osječko-baranjske županije Goran Ivanović nakon sjednice Stožera.

Dodao je kako je Nacionalni stožer civilne zaštite danas razmatrao sporazume jedinica lokalne samouprave s područja Osječko-baranjske županije o udruživanju u šest cjelina prema granicama bivših zajednica općina te odlučio da je za provedbu sporazuma još potrebna odluka predstavničkih tijela tih općina i gradova, kao i procjena tog udruživanja od strane epidemiološke službe . - To malo komplicira sadašnju situaciju, no nadam se da ćemo to brzo razriješiti - poručio je načelnik Županijskog stožera.



Tekst: OBZ.hr
Foto: OBZ.hr/Arhiv

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
akoide
Offline
Ukupno postova: 840
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2020. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mogu još razumjeti zašto su u samoizolaciji obični ljudi, testovi su skupi, pa je jeftinije da čekamo 14 dana, ali zašto je medicinsko osoblje u samoizolaciji, to mi nije jasno. Testiranje je u Osijeku, ne vjerujem da se rezultate treba čekati dulje od 2 dana, dakle za 2 dana mogli bi saznati koji su medicinski djelatnici bolesni a koji zdravi.
(Cijeli postupak analize može trajati manje od 24h, najdulji dio analize , PCR, traje oko 6 sati).
E i ja baš u sve turam nos i sve me zanima. Baš sam zanovijetalo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: