Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[VIDEO] Osječanka Nera Mamić zablistala oslikavajući Tabulu Rasu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65631
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2020. 19:07 
Naslov:  [VIDEO] Osječanka Nera Mamić zablistala oslikavajući Tabulu Rasu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ponekad se dogodi da pjesma godinama traži „svog“ izvođača i „svoje“ vrijeme prije nego li ugleda svjetlo dana. Upravo to je priča o Tabuli rasi, novom filmskom, pomalo „bondovskom“ singlu talentirane vokalistice Nere Mamić.

Tabula rasa nastala je u autorskoj suradnji Olje Dešića, koji je za ovu pjesmu napravio glazbu i aranžman, i Nine Saffron koja je pjesmi ponudila upečatljivi vokalni „hook“.

Iz jednog poprilično bezidejnog sessiona, rada na sasvim desetoj pjesmi i mog očajničkog vapaja kako se u tom trenutku osjećam kao tabula rasa, Olji su se popalile lampice kako postoji pjesma koja još uvijek nema svog nositelja, a on ga upravo naslućuje. I na prvo slušanje, čula sam kamo to vodi. Izgleda da pjesma može proći kroz puno mijena dok ne poprimi konačni oblik.“




Pjesma je čekala svoga izvođača sve do Nerine suradnje s Oljom, koji joj je, prepoznavši njene mogućnosti, povjerio rad na tekstu ove pjesme, a nakon toga i samu izvedbu. Nakon singlova Jednostavna stvar i Alamo, Tabula rasa predstavlja nastavak zanimljive glazbene priče koja, uz elemente R&B pop, neo-soula, objedinjuje Nerin atmosferičan vokal i svježinu u interpretaciji te iskustvo i znanje jednog od naših ponajboljih producenata i aranžera, Olje Dešića.

„Prirodnije mi je pjevati nešto što sam sama i zamislila i napisala, ali lirički hook tabule rase koji je dala Nina Saffron je nešto od čega se nisam željela više odvojiti i oko čega se prirodno javila neka nova priča koju sam mogla zapisati kroz pjesmu.”
Nera je zablistala kao simbolička Tabula rasa i u spotu u produkciji Cinematica Osijek, pod redateljskom palicom Josipa Grizbahera, Nerinog stalnog suradnika. Art director spota, akademska slikarica, Viktorija Križanović, zaslužna je za idejni i kreativni koncept koji metaforički povezuje četiri elementa i ostavlja širok prostor raznim interpretacijama.

S nekim ljudima klikneš na nultu, to se dogodilo i s Viktorijom! Imala je ideju koja je na prvu zvučala kao nešto što mi kao mali tim ne možemo - jako složen i teško izvediv koncept. Ali je ideja vizualiteta bila toliko „to“, da mislim kako je svima proradio onaj unutarnji „e sad baš mogu“ koji ne poznaje negaciju.

Nera je inače u glazbenim krugovima poznata po suradnjama s a cappella sastavom Akvarel, jedanaesteročlanim disco/funk bendom Electric Corn, Krankšvesterom i mnogim drugima, a njeni prvi samostalni glazbeni koraci, kreću se putem žanrova koji se polako, ali sigurno umiljavaju sve široj publici. Na ovaj način Nera želi ostvariti neposredan kontakt sa svojom publikom, gradeći tako jednu potpuno novu vrstu glazbenog iskustva.





Foto: Tomislav Šilovinac

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: