Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad obećao besplatni parking motoristima u Šamačkoj ulici

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2007. 1:54 
Naslov:  Grad obećao besplatni parking motoristima u Šamačkoj ulici
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osim ponašanjem na cestama, motoristi i mopedisti izazivaju nezadovoljstvo građana i zbog parkiranja motora na neprimjerenim mjestima, čime se ograničava kretanje pješaka. Jedno od takvih mjesta je i neslužbeno okupljalište motorista na klupama kod Sakuntala parka.

Građani se žale jer je zbog parkiranih motora nogostup sužen, a problem je posebno izražen vikendom, kada je više motora, ali i pješaka. No, prema najavama iz Gradskog poglavarstva, ovaj bi problem uskoro trebao biti riješen postavljanjem parkirališta samo za motore i mopede na početku Šamačke, a parkiranje se neće naplaćivati. Tada će i djelovanje policijskih službenika biti olakšano jer za parkiranje motora na neprikladnim mjestima više neće biti opravdanja.

Inače, na području djelovanja Postaje prometne policije Osijek registrirano je 2.786 mopeda i 831 motocikl, a svakim danom sve ih je više. Uz sve poznate prednosti vožnje mopedom umjesto automobilom, mopedisti su ipak na lošem glasu, većinom zbog neodgovornih pojedinaca koji na razne načine ugrožavaju svoju, ali i sigurnost drugih sudionika u prometu. Najčešći prekršaj vozača motora i mopeda je vožnja bez zaštitne kacige, za što su policijski službenici ove godine napisali više od stotinu kazni. Po učestalosti kažnjavanja, odmah iza nenošenja kacige, nalazi se vožnja bez položenog vozačkog ispita i vožnja neregistriranog vozila, a vožnja prerađenih, tehnički neispravnih mopeda, bez registracijskih oznaka prevelikom brzinom ekstreman je, ali ne i rijedak prekršaj.

Izravno ugrožavanje sigurnosti djece vožnjom na mopedu prizor je koji se, na žalost, često može vidjeti na ulicama. Iako je zakonom zabranjeno na motoru voziti suvozača mlađeg od 12 godina, nerijetko se može vidjeti kako mala djeca stoje(!) ispred vozača mopeda.

- Dijete mlađe od 12 godina ne smije se prevoziti na mopedu i motociklu, kao ni na suvozačevom mjestu u osobnom vozilu. Vozač bicikla, mopeda i motocikla ne smije prevoziti osobu koja je pod utjecajem alkohola ili droga, kao ni na prednjem sjedalu u osobnom automobilu. Predviđena kazna za vozača koji je uhvaćen u ovakvom prekršaju je 300 kuna - kaže Borislav Vukušić, načelnik Postaje prometne policije.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2007. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ha ha. parkirat će u šamačkoj malo sutra. pa tamo ih nitko ne bi vidio!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
esseker81
Offline
Avatar

Ukupno postova: 108
Lokacija: 5 rajon
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2007. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i koji k.... da oni sad rade stim
motorima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2007. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: ›
ha ha. parkirat će u šamačkoj malo sutra. pa tamo ih nitko ne bi vidio!



....upravo si i ja to mislim.....mogli su ih smjestiti na parkiralište od getroa.........ili napraviti parkiralište uz onu famoznu fontanu...koje više nema.......Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.06.2007. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Tada će i djelovanje policijskih službenika biti olakšano jer za parkiranje motora na neprikladnim mjestima više neće biti opravdanja.
Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr


Nisam baš skužila. To će biti jedino parkiralište za motore u gradu? A što je s ljudima koji trebaju u neki drugi dio grada? Taj će dobiti kaznu jer nije parkirao na predviđeno mjesto?
Inače, svakako sam za to da se izložbene motore makne s pločnika.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2007. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
Leon je napisao/la: ›
Tada će i djelovanje policijskih službenika biti olakšano jer za parkiranje motora na neprikladnim mjestima više neće biti opravdanja.
Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr


Nisam baš skužila. To će biti jedino parkiralište za motore u gradu? A što je s ljudima koji trebaju u neki drugi dio grada? Taj će dobiti kaznu jer nije parkirao na predviđeno mjesto?
Inače, svakako sam za to da se izložbene motore makne s pločnika.


Nema opravdanja za policiju u Hrvatskoj. Kao da dosad nije bilo zabranjeno parkirati usred parka i na nogostupu. Sjetimo se samo zlatnog doba osječke policije, za vrijeme robovlasnika Jezerčića (Glavaševog kuma, ili nešto slično). Tada su i bakice s pijace mogle bez problema srediti bilo koju kaznu. I sad se odjednom očekuje da će se ljudi početi ponašati u skladu s propisima. Malo morgen.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sikki
Offline
Avatar

Ukupno postova: 210
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2007. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sjajno.
Kako sam iz ovoga teksta skužio za parkiranje na nogostupu potrebno je samo opravdanje. Od sada parkiram svoje osobno vozilo gdjegod. Ako mi bude trebalo napravit ću i pismeno opravdanje i isprintati nekih stotinjak primjeraka koje mogu službenoj osobi dati na zahtjev.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2007. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opravdanje ili bolje rečeno ćaća koji sinu glupanu kupi skuter kad ne padne razred u srednjoj, nakon što našamara profesoricu jer je htjela srušiti njegovog pametnog sina, s usklikom zar sam se ja za to borio. Stoga bez policijsko-kriminalno-političko-tajkunskog zaleđa ne savjetujem ostavljanje vozila gdjegod, jer netko mora i dobiti kaznu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.06.2007. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Obećanje koje koje se i nemora ispuniti.
Baš i nevjerujem u to, ali ako bude super.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: