Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Udruga Osječka tvornica ideja: Otvorenje izložbe industrijske baštine - "OLT Times"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65676
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2019. 11:29 
Naslov:  Udruga Osječka tvornica ideja: Otvorenje izložbe industrijske baštine - "OLT Times"
13.12.2019. 18:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Udruga Osječka tvornica ideja poziva vas na otvorenje prostora udruge, a ujedno i 1. izložbu industrijske baštine u Osijeku „OLT Times“, inspiriranu industrijskom baštinom prikupljenom i spašenom iz napuštenog pogona tvornice OLT.

Izložba će biti otvorena u petak, 13. prosinca 2019., u 18h i dostupna za javnost do 21h, te u subotu i nedjelju od 18 do 21h. Pronaći nas možete na Trgu Vatroslava Lisinskog, dvorište (klasične gimnazije), katakomba 6.

I pozitivne i negativne, već pomalo izblijedjele ili one još svježe emocije, zapisane su u materijalnim ili nematerijalnim tragovima, u industrijskim pogonima, slikama, fotografijama, strojevima ili u trajno neizbrisivim memorijama radnika i svih nas.

Proživite s nama život nekad najveće tvornice i njenih 3500 radnika, okrenite jednu na eks na šanku Metalca - kultne gostionice u kojoj su radnici OLT-a započinjali dan trzajem s nogu, probajte radnički sendvič, upoznajte arhitekturu, proizvode te život i anegdote radnika.

Započinjemo niz s anegdotom: „ Ja sam uvijek bila najbolja radnica i gurala normu pa sam za nagradu imala zastavicu na svom stroju“. Tko bi danas pristao na ovu nagradu? Koje su anegdote vaših roditelja, baka i djedova? OLT nije iznimka, nije početak, ali nije ni kraj priče o industrijskoj baštini!


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: