Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Skateri u Ribarskoj demoliraju klupu vrijednu milijun kuna!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2007. 2:05 
Naslov:  Skateri u Ribarskoj demoliraju klupu vrijednu milijun kuna!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon što se u Ribarskoj ulici jedva stišali negativni komentari zbog mogućeg 'probijanja' rokova rekonstrukcije za više od šest mjeseci, uoči konačnoga kraja agonije koju proživljaju vlasnici ugostiteljskih objekata u toj ulici, pojavio se niz drugih problema.

Nova hrastova klupa, vrijedna milijun kuna, postala je pravim rajem za vožnju BMX-om ili skateboardom. Također, odlukom Gradskog poglavarstva Osijeka o uklanjanju ugostiteljskih tendi koje se ne uklapaju u projektantsku viziju Ribarske ulice arhitekta Davora Katušića iz Zagreba, ugostitelji su postavili suncobrane pokušavajući koliko-toliko organizirati ljetnu sezonu od koje mnogo očekuju. Pri posljednjoj oluji i jakom vjetru koji “na prvoj crti” uz Dravu udara u Ribarsku, suncobrani su letjeli kao plastične vrećice, ozljeđujući goste na terasama.

- Jednom našem gostu suncobran se srušio na glavu. Čovjek se neugodno iznenadio usred poslovnog razgovora i otišao s kvrgom na čelu. Ne znam što bi bilo da je na istom mjestu sjedilo dijete? A klupa, nemam riječi. Po njoj svi hodaju i prljaju je. Nekoliko puta dnevno čistim dio koji stoji uz našu terasu i gubim živce - kaže vlasnica Caffe bara “054” Mirjana Živković, potkrepljujući svoje tvrdnje fotografijama s mobitela.

Njezin susjed i voditelj Caffe bara “Davos”, Muhamed Vejseli, nekoliko je neugodnih događaja snimio mobitelom u videoformatu. Isječak pokazuje dvoje ljudi koji se jedva drže za veliki suncobran koji samo što ne iskoči iz ležišta pod naletima vjetra. Također, na snimkama je i nekoliko isječaka sportskih bravura mlađih obožavatelja skateboarda i sportskih bicikala BMX koji vježbaju na hrastovoj klupi.

- Ma svi hodaju po toj klupi od “milijun kuna”, a nitko na njoj ne sjedi. Grad je naredio da maknemo tende koje su bile čvrste i koje jednako dobro štite od vjetra i sunca. Ovako, svi sada imamo iste stolove i stolice kako bismo bili jednoobrazni, a suncobrani su različitih boja. Uz taj vizualni nesklad, suncobrani i nisu pretjerana zaštita od kiše, jer u trenutku naleta vjetra sve ode u... - ogorčen je Vejseli.

Cijela je ugostiteljska garnitura u Ribarskoj ljuta na gradsku upravu. Kažu kako ih gradonačelnik Anto Đapić nije primio puna dva mjeseca. Tvrde kako ih se pet mjeseci zavlači s rješenjem o tendama koje su tražili na vrijeme. “Koliko mi je poznato, u Ribarskoj su prihvaćeni novi rokovi, a kako sam obaviješten, sukladno njima sve ide prema planu” - kratko je o situaciji u Ribarskoj rekao dogradonačelnik Gordan Matković.

Skateboarderi u skate-park!

Jedan od pionira sketeboardinga u Osijeku, Samir Kurtagić, rado je odgovorio na pitanja o upražnjavanju toga sporta na klupi u Ribarskoj ulici. “Napravili smo skate-park na “Srednjiki” koji je u svjetskim standardima pa mislim kako nema razloga za skejtanje na drugim objektima. No, to je ulični sport i uvijek će biti takvih situacija kakve su vidljive u Ribarskoj ulici. U gradu je mnogo skatera i takve je stvari nemoguće kontrolirati”.

Divovska zebra je “bar-code”!

Prema projektu rekonstrukcije Ribarske ulice arhitekta Davora Katušića, koji je projektirao i Esseker centar, bijele linije duž nje predstavljaju bar-code. Tim je modernim pristupom valjda želio istaknuti kako se duž te ulice može potrošiti dosta novca jer se s jedne strane nalaze mnogobrojne radnje Esseker centra, a s druge ugostiteljski objekti i neke od novčarskih institucija u gradu Osijeku.

Autor: Danijel Đurović/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2007. 8:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni je ta "klupa od milijun kuna" vrlo blesavo rješenje koje mi se nikako ne uklapa na tom mjestu! bila bi zanimljiva u nekom drvoredu ili parku, tamo ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.06.2007. 8:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

klupa od MILIJUN KUNA je blesava na bilo kojem mjestu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2007. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema teoretske šanse da to čudo vrijedi milijun kuna

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neurozan
Offline
Ukupno postova: 27
Lokacija: essek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2007. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milijun kuna je po meni realna cijena...dok svatko od igrača uzme malo provizije - eto ti te cifre...sramota...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2007. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ta klupa je dugo oko 50 metara, am nei se čini da tamo onako normalono može sjedit samo 5-6 ljudi a ovi ostali će sjedit nekim grbama pregibima navojima....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.06.2007. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni se ta klupa čini ko stvorena za skejtere! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2007. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
meni se ta klupa čini ko stvorena za skejtere! Smile


također...
Nije lijepo, ali ako je doista hrast, onda je tvrdo, neće se tako brzo istrošiti( osim ako nisu stavili jelovinu a naplatili hrast....lol).
Iako, kad već imaju uređen teren trebali bi tamo "vježbati"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.06.2007. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

machor je napisao/la: ›
ta klupa je dugo oko 50 metara, am nei se čini da tamo onako normalono može sjedit samo 5-6 ljudi a ovi ostali će sjedit nekim grbama pregibima navojima....


prolazih baš nekidan ribarskom i upitah legicu koji je ku*ac to drveno?kaže ona meni,pa znaš ovo..ono za skejtere...i ja rekla ajd dobro...al kud baš su to tu staviti...kad ono mali,10-tak godina na rolama po tome piči...strava... Crying or Very sad
kasnije saznala da su to klupe Shocked i kao što kaže @machor to sve neš grbavo i nisam vidjela nikog da tamo sjedi...to neće izdržati tamo mjesec dana garant Ne, ne i ne!
ovo što rade od grada to je stvarno prestrašno i onda nam uvaljuju fore da to dođe milijune i milijune kuna osijek031.com smile nema šanse... osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2007. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se mene tiče, neću tamo nikad sjediti, kao ni u kafićima iznad. Pa prema tome nemam ništa protiv da klinci sa rolama i skejtovima rasturaju tu drvenu klupu, iako izgleda ok, možda fali zelenila. No kako ne živimo u New Yorku, a ni u Dubaiu, čini mi se da je moglo i bolje. Kad drvo propadne ionako će se sve izbetonirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.06.2007. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
meni se ta klupa čini ko stvorena za skejtere! Smile


Isto sam to pomislio kad sam vidio okvire na koje su nasađene letvice Smile
Joooj, da mi je sad onaj BMX iz djetinjstva! Very Happy

@Mladen.jr - klupe su zaista od hrastovine, i to vrlo kvalitetne. Stolar koji ih je radio rekao mi je da mu nije bilo lako tako upropaštavati to divno drvo... Oh, well, švabo hoće hrast, Hrvati sruše šumu, švabo dobije hrast. Ništa novo.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Aquarius
Offline
Avatar

Ukupno postova: 34
Lokacija: Drvengrad - prva ljuljačka ljevo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2007. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nešto blesavije u Osijeku nisam vidio.
Bar-code koji izgleda kao ogroman pješački prijelaz i blentave klupe koje ničemu ne služe.

_________________
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Ako moraš lagati, budi kratak...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.06.2007. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Aquarius je napisao/la: ›
Nešto blesavije u Osijeku nisam vidio.
Bar-code koji izgleda kao ogroman pješački prijelaz i blentave klupe koje ničemu ne služe.


taj bar cod uopće ne izgleda kao bar cod Sad

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.06.2007. 16:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zar skejteri jos postoje? zar nije to izumrlo prije kojih 5 godina? Smile

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.06.2007. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda je to nekome i dobro (osim skaterima) jer će za par mjeseci utući još koji milijunčić u popravak, što znači da će ponovno netko dio toga staviti u džep..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: