Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Uniformnu šetnicu i ZOO-hotel spojit će novi pješački most?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2007. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la: ›
iznenadila bi se koliko se brzo prodaju stanovi


ovdje se u potpunosti slazem s tobom i mogu potvrditi da danas skoro da i nema ne prodanih novosagradenih stanova u gradu osijeku...
neja je napisao/la: ›

ali neka se nešto učini sa nezaposlenima, tipa Bjelovara, neka se ide na javne radove umjesto socijalne pomoći. Ako je hoćeš... zaradi Exclamation

koliko ja znam prije par godina napravljena je slicna akcija i u osijeku - odaziv - tri dana i svi smo umorni,odustajemo. oni koji nece radit nek crknu jer je meni dosta socijalne pomoci koju placamo (i ja i svi ostali zaposleni) za one koji HOCE zivjeti samo od nje. Isto tako smatram da je ta ista pomoc premala za one kojima je potrebna i koji nisu u mogucnosti naci posao ili su zdravstveno i socijlano nezbrinuti. Primjer SAD-a je da iams pravo tri puta odbiti posao dok si na socijalnoj pomoci a onda je gubis za cijeli zivot ako odbijes i treci posao....pa si misli jel bi radio ili ne....


Zadnja promjena: duje; 30.05.2007. 12:02; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2007. 12:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma meni bi super odgovarao most kod Pejačevićevog dvorca, gradonačelnik kao Bandić, ali ako može bez Čačića, nešto mi on nije sjeo....
apsolutno podržavam ideju razvoja i razvitka, a šutnja o napretku možda i nije tako loša,sve dok se radi i gradi.
O bogatoj regiji - mislim da smo još utopijski nastrojeni, za to treba puno rukava zasukati, pametnih poteza dogovoriti, potencijala ima...
najbolji smo mi vaki što se dopisujemo.....

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2007. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

duje je napisao/la: ›
po novom GUP-u predvideno je gradnja do tri nova mosta. jedan uz bijelu ladu, drugi kod patike do zoo-a i treci u stosiki kod dvorca pejacevic (tj skaro auti kako li vec). ljudi citajte prostorne planove

kakva glupost. još jedan kod dvorca pejačević bi bio sasvim dovoljan. čemu onaj kod patike i bijele lađe, pa neće biti ni 100 metara razmaka među njima?!
imam feeling da se u gradu gradi hrpa toga tek toliko da se pokaže kako se radi, a pola toga je samo površinska šminka... klupe od milijun milijuna novaca na kojima nitko ne sjedi, retardirani spomenici, drvo koje će propasti u roku par mjeseci i kružni tokovi koje će naknadno razrovati jer kroz njih mora proći i tramvaj..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2007. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

duje je napisao/la (Pogledaj post): ›
neja je napisao/la: ›
iznenadila bi se koliko se brzo prodaju stanovi


ovdje se u potpunosti slazem s tobom i mogu potvrditi da danas skoro da i nema ne prodanih novosagradenih stanova u gradu osijeku...
neja je napisao/la: ›

ali neka se nešto učini sa nezaposlenima, tipa Bjelovara, neka se ide na javne radove umjesto socijalne pomoći. Ako je hoćeš... zaradi Exclamation

koliko ja znam prije par godina napravljena je slicna akcija i u osijeku - odaziv - tri dana i svi smo umorni,odustajemo. oni koji nece radit nek crknu jer je meni dosta socijalne pomoci koju placamo (i ja i svi ostali zaposleni) za one koji HOCE zivjeti samo od nje. Isto tako smatram da je ta ista pomoc premala za one kojima je potrebna i koji nisu u mogucnosti naci posao ili su zdravstveno i socijlano nezbrinuti. Primjer SAD-a je da iams pravo tri puta odbiti posao dok si na socijalnoj pomoci a onda je gubis za cijeli zivot ako odbijes i treci posao....pa si misli jel bi radio ili ne....


kod nas odbiješ posao jednom, skidaju te sa spiska kao nezaposlenog, prijavi te netko na 15 dana, dođeš ponovno na spisak.... i tako u nedogled... dosta je toga neriješeno, a gdje su rupe, tamo se miševi provlače..... Sad
imam ja legicu koja to uredno radi jedno desetak godina....kad je bez socijale, nađe nekog za sponzoriranje - marginalca i ona tvrdi da joj je baš lijepo Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2007. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@neja primjer varazdinske i cakovecke regije od prije 15ak godina kako mi je iznjeo na nedavnom razgovoru glavni covjek cakovecke razvojne agencije

otvaranje poslovnih i industrijskih zona oko gradova te ODLAZAK u europu i dovodenje (citaj: i lobiranje, i vucenje za rukav i ako hoces moljenje) stranih investitora te naravno, pruzanje neizostavne pomoci kod realzacije ishodovanje svih dozvola. Sto se napravilo kod nas, mi smo rekli imas tamo ovu ili onu industrijsku zonu dodji radi eto mi smo parcele uokvirili i to je to - od toga nema srece. Znam, netko ce reci mi smo imali rat, ok onda smo trebali biti pametniji i napraviti isto to sto su i oni napravili 5-7godina kasnije, uciti na njihovom (malom) broju gresaka i dovesti velike investiciije, male ili samo dovesti ih i osigurat radna mjesta.....ok imamo i mi takvo vodstvo kakvo imamo koje je htjelo mozda malo veci postotak u svoj djep nego na koji su pristali cacic i bandic pa to sve skupa nije realizirano

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 931
Lokacija: u muvingu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2007. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čisto me sramota ove djelatnosti koju izvršavam kao robot za sve one koji su iz opanaka tek nedavno skočili u versaće. i pokušavam šutjeti o tome. da ne bih popušila otkaz. pa ću onda tražiti neke druge opanke da mi daju da radim. psmtr

_________________
..like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
sucker love I always find,
someone to bruise and leaves behind..
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2007. 12:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imaš pravo duje, sigurno je da se treba cigančiti i moliti, mi smo za vanjske investitore (ah,Bože oprosti im) prljavci i neotesanci...ljudi koji nemaju pojma od biznis...
mislim da smo im malo preskupi, jer istočno je puno jeftinije...a toliko toga treba potkupiti - nažalost - prije startanja bilo čega.. valjda je to način poslovanja i malih i velikih
imamo samo bogomdanu zemlju, nismo je baš previše zaslužili, sada sve potencijale treba iskoristiti na pametan način, da se barem sve ne rasporoda u ime napretka, rat nas je unazadio, ali nas ne ispričava baš u svemu.. socijalna slika nam je kriminalna, nisam ja dušebrižnik ali kako nekoga tko je naučio godinama sjediti i tupiti po birtijama natjerati na bilo kakav posao, a kamoli na usavršavanje...
neke stvari treba od jezgre početi rješavati, a to je najteže i treba najviše vremena...
pametniji su rekli- ako želiš mijenjati svijet - prvo promijeni sebe...to je najteže

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2007. 12:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja gledam neki dan na gradilistu armiraca kako radi i stalno kuka....lega koji ti je iznos place....5000kn STA KUKAS pitam ga ja....dok jedan asistent ima 3300kn placicu i ide polako nekim korakom ka boljem polozaju....

kao sto sam cuo od uvazenog prof. Melera na nekom poslijediplomskom predavanju tako mi to danas sve vise sjeda i ja to uzimam kao primjer. Rekao je nesto u ovom smislu (ukratko): kod nas se djeca uce do malih nogu da smo mi predivna zemlja, sa svime bogati i da je to sve divno i bajno. Japanci pak svoju djecu u skolama i doma stalno uce kako su oni jako siromasna zemlja gdje se treba jako brinuti o njoj i puno raditi i napredovati uz konstantno ucenje. Kako djete bogatasa (najcesce) nis ne radi onda takvu zemlju i mi imamo....danas potencijal vise nije bitan kao prije 25 godina, ja cu jedino biti konkurentan vani ako imam punu glavu znanja jer onom mom buducem poslodavcu nista ne znaci sto ja doma imam 1000 otoka (on misli da je to salatni preljev iz mcdonaldsa) ili super komade na zrcu....kad radis imas para birat bilo koju destinaciju za odmor i provod i u tom trenutku vjerujte mi RH je daleko od prvih mjesta....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2007. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: duje; 30.05.2007. 13:00; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2007. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što dvaput klikaš na poruku, kontam te ja
pa u mojoj bivšoj firmi trgovci i poslovođe su imali veću plaću od kadrovika, a prljav mi bio posao....
imam ja jednog takvog kukavnog fizikalca, koji bi radio fini posao.. a plaća mu veća nego moja..težak mu je posao uopće ne govorim da nije, ali brate kuću je sazidao dok su drugi završavali fakultete.... i sada ima veću plaću nego mi...
teško je ljude općenito danas uvjeriti da mi sami pokrećemo i stvaramo nešto i negdje, manje-više uspješno, naučili na prava i kredite , ne i na obveze...

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.05.2007. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eo' ti par kikaca za ovu zadnju pametnu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2007. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jupiii!!!
a ja plavuša u duši pitala se otkud su se kikoši stvorili....fala lipa
eto tebi jedan kisss da ti dan bude osunčan... Embarassed

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonya
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2171
Lokacija: Nedođija
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.05.2007. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la: › i kružni tokovi koje će naknadno razrovati

...raskružja... Po novom ;-)

_________________
Space: The final frontier
These are the voyages of the Starship, Enterprise
Its 5 year mission
To explore strange new worlds
To seek out new life and new civilizations
To boldly go where no man has gone before
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 30.05.2007. 18:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la (Pogledaj post): ›
duje je napisao/la (Pogledaj post): ›
neja je napisao/la: ›
iznenadila bi se koliko se brzo prodaju stanovi


ovdje se u potpunosti slazem s tobom i mogu potvrditi da danas skoro da i nema ne prodanih novosagradenih stanova u gradu osijeku...
neja je napisao/la: ›

ali neka se nešto učini sa nezaposlenima, tipa Bjelovara, neka se ide na javne radove umjesto socijalne pomoći. Ako je hoćeš... zaradi Exclamation

koliko ja znam prije par godina napravljena je slicna akcija i u osijeku - odaziv - tri dana i svi smo umorni,odustajemo. oni koji nece radit nek crknu jer je meni dosta socijalne pomoci koju placamo (i ja i svi ostali zaposleni) za one koji HOCE zivjeti samo od nje. Isto tako smatram da je ta ista pomoc premala za one kojima je potrebna i koji nisu u mogucnosti naci posao ili su zdravstveno i socijlano nezbrinuti. Primjer SAD-a je da iams pravo tri puta odbiti posao dok si na socijalnoj pomoci a onda je gubis za cijeli zivot ako odbijes i treci posao....pa si misli jel bi radio ili ne....


kod nas odbiješ posao jednom, skidaju te sa spiska kao nezaposlenog, prijavi te netko na 15 dana, dođeš ponovno na spisak.... i tako u nedogled... dosta je toga neriješeno, a gdje su rupe, tamo se miševi provlače..... Sad
imam ja legicu koja to uredno radi jedno desetak godina....kad je bez socijale, nađe nekog za sponzoriranje - marginalca i ona tvrdi da joj je baš lijepo Embarassed
Mpraš raditi minimum 9 mj i onda imas pravo na 1000 kn,a nakon 3 mj gubis pomoc,onda se zaposlis i mora proci godinu dana da opet dobijes pomoc,Tako da ono o stalnom boravku na birou ne stoji! Drzava ipak gleda koliko ti daje,za razliku kada ti treba nesto naplatiti!!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.05.2007. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la (Pogledaj post): ›
imam ja jednog takvog kukavnog fizikalca, koji bi radio fini posao.. a plaća mu veća nego moja..težak mu je posao uopće ne govorim da nije, ali brate kuću je sazidao dok su drugi završavali fakultete.... i sada ima veću plaću nego mi...
teško je ljude općenito danas uvjeriti da mi sami pokrećemo i stvaramo nešto i negdje, manje-više uspješno, naučili na prava i kredite , ne i na obveze...


Nisam baš shavatio , kažeš da je dovoljno završiti nekakav fax i da ti je osigurana velika plaća.
Pa jel ima neko u ovoj državi da misli kako je bitno raditi kako bi se zaslužila plaća.
Odakle Vam pravo prozivati ljude koji krvavo rintaju na gradilištima uspoređivati s nekim tzv. asistentima , docentima, dipl, dr. i i šta ti ja znam koji su imali povoljniju financijsku situaciju za nastavljanje školovanja.
Moja plaća nije bog zna što ali je posao lapež, i ne bih se nikada mjenjao sa kako vi kažete fizikalcima. Njihov životni vijek je vrlo kratak, a često su jedini izvor primanja u obitelji, dok nam visoko učeni ljudi uglavnom žive na jaslama svojih roditelja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: