Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti šokirani zabranom iznošenja hrane iz restorana!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2007. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison girl je napisao/la: ›
subvencija države

1. na računima lijepo piše da su cijene bez pdv-a dakle NE PLAĆAMO PDV
**sad molim nekoga da mi objansi zašto tuna koja u konzumu dođe 3.5-4kn u stucu dođe po ekonomskoj cijeni 11kn, ili još bolje oni mali tetrapak sokovi koštaju 3,5kn(0,92 preko iskice) a u konzumu sa pdv-om i zaraadom trgovine plaćamo 2,5kn....

i još mnogo nelogičnosti. kad se to uzima preko iksice onda je jeftinije, ali mislim gdje ide razlika u cijeni.

2. što nekoga briga što ću ja raditi s hranom. mogu nositi kući i staviti u hladnjak te sutra podgrijati. ne žive svi na 5min od stuca i nemaju svi automobile

3. po novome od petka više neće ni na jednoj blagajni napraviti 2 računa

4. zašto su nam uveli dnevni limit. tj obračun svakih sat vremena. ako odem an ručak i u slastu, nedaj bože da doručkujem na faksu potrošim većinu dnevnog limita.

5.subvencija osječki studenti 250kn, vanjski +-850 ... prevelika je razlika

i, recimo, zašto u slučaju da prekoračiš mjesečni limit, sljedeći mjesec na svojoj ixici nađeš manji iznos, a u slučaju sa ti ostane gotovo puni iznos prethodnoga mjeseca, taj se izbriše???
debeli je napisao/la: ›
evo malo da držimo stranu i onima kojima smeta iznošenje hrane.
Naime pravilnicima je regulirano ( ne znam sad kojima), da max vrijeme expozicije obroka od završetka termičke obrade do konzimacije istog iznosi 2 sata ( neka literatura kaže 3). U tom razdoblju temperatura u dubini mora iznositi više od 65°C, u tim uvjetima je smanjena mogućnost razvoja mikroorganizama. U ljetnom razdoblju se ovi parametri smanjuju jer je povećan rizik od razvoja mikroorganizama, također se u spravljanju oborka izbjegava uporaba jaja, ribe i usitnjenog mesa. E sad ako vi uzmete obrok za doma, i još živite u Stud domu pa ga naserete na prozor, pa ga ostavite cijeli dan tamo i tek navečer malko čalabrcnete. Za par dana oblije vas znoj, grčevi ...., opa salmonela. I u Glasu Slavonije, 24 časa i s. osvanu naslovi "TRIVANJE HRANOM U STUD RESTORANIMA", dakako provjerene informacije naših vrlih novinara. Da bi se to spriječilo valjda je neko donio Pravilnik (iako ne znam da on postoji, mada se navodi), kojim je zabranjeno iznositi hranu. Na taj način se pokušava smanjiti rizik po Vaše zdravlje.

hahaha... a oni baš paze na hranu...isto ulje koriste, ajme, koliko, a da ne pričamo o tome da svi koji su se razbolili od njihove hrane, razbolili su se dok su jeli unutar restorana (ako to možemo nazvati restoranima)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.05.2007. 11:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko ti brani, RIGAJ!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2007. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gle, čim 'sjednu pare' na x-icu početkom mjeseca - te su pare tvoje. Dakle, država, studentski zbor ... nemaju pravo petljati se u to.


I jesu i nisu. Jesu jer su to namjenska sredstva za tvoje potrebe, koja ti možeš povući ili ne.
Nisu jer ne možeš tim novcima raspolagati, kupovati efektivu, udjele u investicijskim fondovima...
Dakle, to ti je nešto k'o CARDS, SAPARD i ostalo. Ako imaš nešto pametno, mi ti za to damo novac.
S obzirom kolika je svijest studenata o prirodi subvencija, ne čudi me što se ništa i ne povlači iz pretpristupnih i pristupnih fondova EU.

poison girl je napisao/la: ›
i još mnogo nelogičnosti. kad se to uzima preko iksice onda je jeftinije, ali mislim gdje ide razlika u cijeni.


U džep onih (a nema njih puno, samo im mi ne govorimo da su đubrad) koji takvo stanje stvaraju.
Recimo, ja sam član političkog Glavaševskog establišmenta u Osijeku i uvoznik sam krahera iz Rumunjske.
Zakon kaže da STUC izravnom pogodbom ili natječajem (koji nije nimalo transparentan i javan) ugovara nabavu soka.
Meni se isplati pošećeriti direktora STUCA, da on uzme moj sok za 4 kn po bočici. Ja sam ga platio recimo 1,30. I sad, on profitira jer povrh plaće ostvari ono što ga ja podmitim, a studenti su ionako ovce i misle da su jeftino prošli ako plate 27% od 4 Kn za bočicu nekog žgaravog soka što svijetli u mraku.

I sve nas skupa boli kurac, jer ova prljava rabota oštećuje jedino - nju - državu.

P.S. A 'ta 'e to "država", Dražo, š'a je to?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2007. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

game je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
ne dušo, ja sam faks završila! Smile

ma, bravo za tebe..
još da malo naučiš razmišljati, možda bi i bilo nešt od tebe...



Ovaj ti je argument nenadjebiv. Otvorila si mi oči. Tek sad vidim da ako razmišljam drugačije mora da sam u krivu. Hvala ti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nekvinda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Lokacija: Istočno od šanka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2007. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma te xice su za kurac, ako nemas para, a imas xicu, opet ne mo's jesti!!!

Neka lijepo vrate bonove, pa da vidis. Ponuda hrane nam je onako, a' kad vidim , npr. u Dubrovniku sta imaju za zderat, a za cugat da i ne spominjem. Od piva do pelina, a nikome to ne smeta.

Sta 's...

_________________


Kroz moj život prolaze mnoge budale. Samo ja ostajem!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.05.2007. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

game je napisao/la (Pogledaj post): ›
hahaha... a oni baš paze na hranu...isto ulje koriste, ajme, koliko, a da ne pričamo o tome da svi koji su se razbolili od njihove hrane, razbolili su se dok su jeli unutar restorana (ako to možemo nazvati restoranima)


Čuj slučajno su mi javne kuinje u opisu posla, vjeruj mi da što se higijene i postupka pri prijemu namirnica te spravljanja i podjele obroka tiče Skuhinja tipa STUC-a daleko ispred ovi novonastalih cateringa i fastfood bajtica.
A što se žoharova tiče, oni su normalna pojava u starijim prostorima. Imate ih i vi doma samo vam mam to ne govori.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2007. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Forumaš 8 konačno je objasnio stvar s tim subvencijama. Dakle, to nije novac korisnika s kojim mogu što hoće, već strogo namjenska pomoć, te je tu svaka daljnja rasprava suvišna.

Koliko god ova odluka smeta, nisam pročitao niti jedan prijedlog Bendeku kako da se obrani od zloupotreba. A očito ih ima. Inače stvarno nema niti jedan razlog zbog kojeg bi se to uvelo. O ostalim stvarima na ovoj temi dalo bi se još diskutirati, no nisu za bit problema toliko važne (recimo kvaliteta hrane - da je izvrsna, Bendek ne bi bio studentski restoran, uostalom svatko tko je ikad bio u menzama u Zagrebu primjetit će da razlike nema, dapače).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2007. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da sam najvažnije zaboravila. hvala game

ZAŠTO KAD MI OSTANE PARA ONI POKUPE A KAD SAM U MINUSU JOŠ PRIDE ODUZMU

g*a*m*a*d

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2007. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

poison girl je napisao/la (Pogledaj post): ›
ZAŠTO KAD MI OSTANE PARA ONI POKUPE A KAD SAM U MINUSU JOŠ PRIDE ODUZMU
g*a*m*a*d


Ej, trankilo... Napisano ti je gore.

Subvencija znači da ti je nešto namijenjeno, ali ako ne potrošiš ono što ti se mjesečno alocira - sve isto u idućem ciklusu.

Subvencija je Kao i menstruacija. Dobiješ ju, traje, a ako ju ne iskoristiš, sljedeći mjesec nanovo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2007. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu vjerovati. Umjesto da se studenti bore da biblioteka radi dan i noć, da imaju pristup bazama podataka, da se poboljša kvaliteta predavanja, studiranja .... oni o žderačini.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.05.2007. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › oni o žderačini.


Prazan trbuh je katastrofalno loš politički savjetnik. Moramo prvo kvalitetno jesti, da bismo kvalitetno mislili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.05.2007. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo slažem se s tobom. Smile

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nekvinda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Lokacija: Istočno od šanka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.05.2007. 2:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od sada vise nema kvalitetnog misljenja;-), naime ne daju vise na tudju iksicu ni sok u kantini.

STOP REPRESIJI!!!! lol

_________________


Kroz moj život prolaze mnoge budale. Samo ja ostajem!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison girl
Offline
Ukupno postova: 438
Lokacija: somewhere I belong
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.05.2007. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stoke....

pa treba s eboriti za svoja prava....

kad bi najveći problem bio što mi nepotrošeni saldo ne priljepe na slijedeći mjesec mi bismo imnali najbolje obrazovanje...

da samo krenemo kad imaš u isto vrijeme ispite iz više predmeta itd...

kad čekaš satima na usmeni

kad nemaš osnovna prava i sve to izguraš i kud onda... biro

_________________
...servere ću pogasiti, blogere ću pohapsiti...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2007. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
game je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
ne dušo, ja sam faks završila! Smile

ma, bravo za tebe..
još da malo naučiš razmišljati, možda bi i bilo nešt od tebe...



Ovaj ti je argument nenadjebiv. Otvorila si mi oči. Tek sad vidim da ako razmišljam drugačije mora da sam u krivu. Hvala ti.

to nije bio argument, nego, recimo savijet...

poison girl je napisao/la: ›
stoke....

pa treba s eboriti za svoja prava....

kad bi najveći problem bio što mi nepotrošeni saldo ne priljepe na slijedeći mjesec mi bismo imnali najbolje obrazovanje...

da samo krenemo kad imaš u isto vrijeme ispite iz više predmeta itd...

kad čekaš satima na usmeni

kad nemaš osnovna prava i sve to izguraš i kud onda... biro

da, slažem se.. samo, treba početi od malih stvari...
zapravo, treba uopće početi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: