Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Studenti šokirani zabranom iznošenja hrane iz restorana!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2007. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Spustite loptu, malo. Restoran koji radi za studente sa subvencijama ne može biti jednak restoranu koji je na redovnom tržištu. Na žalost, teško da bi se ovaka odluka donosila da se ne događa upravo ono čega se neki forumaši boje, a to je odnošenje hrane preko iksice za neke druge ljude i potrebe. Ako je tako, restoran nema izbora. Naime poznato je da su postojali, ne znam da li još uvijek to rade, ljudi koji su u trgovini u stucu kupovali hranu i piće pa ih potom preprodavali za redovnu cijenu.

S druge strane, podržavam sve prigovore kvaliteti i kvantiteti hrane u bilo kojem restoranu. Također i akcije gađanja predstavnika studentskog zbora. Sam naime više nisam student, ali sam svjestan bezveznjaka i lopovčića i stranačkih mladeži koji su se u tom zboru nakotili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.05.2007. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i? koja je poanta?

Je**te, pa počeli ste cjepidlačiti za mrvice.

Nemoj mi još samo reći: " Mrvica, po mrvica, kila kruha!".

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2007. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Na žalost, teško da bi se ovaka odluka donosila da se ne događa upravo ono čega se neki forumaši boje, a to je odnošenje hrane preko iksice za neke druge ljude i potrebe. Ako je tako, restoran nema izbora.


Slažem se s tobom, ali zašto da ja kao pojedinac trpim to što se sustav ne zna (zna, a neće) obračunati s eksploatatorima?

Kužiš, stvari možemo postaviti i obrnuto (i to ne samo da bih ja eto tvrdio nešto suprotno): ja sam tijekom čitavog studija 5 puta jeo u Bendeku. I veliki je broj nas koji nismo baš bili primorani jesti masno i nekvalitetno, tako da pederi jako dobro znaju da nikad nisu radili furtom, nego su bili dovoljno kapacitirani za potražnju koja ih čeka. Pa čak i kad netko dođe po ćevape za večeru uz pivo i tekmu, gemišt i film, sok i karanje...

Loša hrana, loša posluga. A cijena? E to mene zanima. Fakturna cijena obroka je ogromna za ono što se tamo hranom zove.
Država participira u troškovima s otprilike 73%.
Plativši 27%, (naivnom) studentu se čini da je platio malo, ali uzevši u obzir usvojenu fiskalnu politiku i državno uređenje - tvrdim da je i onih 73% otišlo iz naših džepova u džepove onih koji napuhavaju cijene, nariktavaju natječaje i kojekakve "izravne pogodbe", "stečajno-upravljaju" i sl.

Tako korupcija pustoši i satire sve u društvu, ali to u Osijeku vidi 10 ljudi, a samo jedna budala nalazi vremena još o tome trubiti na forumu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2007. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
Većina studenata koji su iz Osijeka, ili okolice, stanuju sa starcina, imaju spremljeni ručak, večeru. Dođe kući, najede se, obriše usta i ode. Nit kuhao, nit prao suđe, nit plaća struju, plin, telefon, vodu itd itd. Još mu starci uvale koju kintu u đep.

Znam da ima izuzetaka koji stanuju sami, ali takvih je malo.

"Studentski zbor neka se izvoli očitovati, jer će pedere (i Bakšu i Belčića) uskoro gađati jajima po gradu."
DA MI JE TO VIDJETI.



PA JESI TI STVARNO TOLIKI KRETEN!? Ako imaju subvenciju mogu ju i trošiti, nisu ju dobili da ju gledaju. Mama ti doma stavi u "đep" kintu, daj malo razmisli prije nego što se prosereš. Znam, dogodi se svima ali većina skuži da nema pojma drugi ili treći put pa ako ti još nisi skužio, stvarno ti treba velika subvencija i profesionalna pomoć...

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.05.2007. 22:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kontam da se u zakonu radi o tome da restorani koji prodaju subvencioniranu hranu ne smiju pakovati tu hranu za van, ali svaki student može doći sa svojm zdjelom i kada mu konobar lijepo donese ćevap na tanjuru on to sve pretovari i hvala lijepa, doviđenja...

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.05.2007. 8:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam spominjao nigdje subvenciju, spominjo sam o iznošenju hrane iz restorana. MALO BOLJE ČITAJ.
Nećeš valjda nositi iz restorana ono što nisi pojeo.

I ja studiram, pa nenosim iz restorana otpatke kući.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.05.2007. 9:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la (Pogledaj post): › I ja studiram, pa nenosim iz restorana otpatke kući.


To što je nekome višak, drugome je možda večera.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snoopy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Lokacija: tamo gdje je sve po mom
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.05.2007. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To što je nekome višak, drugome je možda večera.
[/quote]

slažem se!!! zašto bi se šetkali vamo-tamo, ne kužim kome uopće smeta ako ću si ponjeti za kasnije! toliko love dajemo za studiranje(izuzev onih koji su uz potporu) onda dolazi do ovakvih situacija, pa i ako netko nosi nekome drugome, zar je bitno!!! isto tako donjeli su hrpu novih besmislenih pravila, i ne razumijem što taj Bakša radi i svi ostali tamo, osim što troši lovu na mobitel i putovanja.. do jučer sam u kantini mogla kupiti iz iste skupine više od 5 proizvoda, xica se naveliko provlačila, sada možeš 5 i to je to!!! a to što su u istu skupinu (prvu) stavili sve moguće ko nas slika!!!! onda ako te potrefi ona provjera koja ide svakih sat vremena oprosti se od toga da ćeš kupovati na dvije blagajne??!!! al ne, nitko ništa, svi tule i mule, ovi donesu zakon, naši tzv. predstavnici bez imalo buke&galame kažu dobro,i onda kada je sve izglasano ne možeš ništa.. hvala Bogu da sam pri kraju, sve to skupa me samo nervira.. osijek031.com smile

_________________
Nitko i ništa nije vrijedno da pokvari moj mir..... osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alexia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.05.2007. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
Nisam spominjao nigdje subvenciju, spominjo sam o iznošenju hrane iz restorana. MALO BOLJE ČITAJ.
Nećeš valjda nositi iz restorana ono što nisi pojeo.

I ja studiram, pa nenosim iz restorana otpatke kući.


samo se nadam da ne studiraš hrvatski.

samo malo - ako ja praktički mogu u najfinijem restoranu tražiti da mi sre zapakira ono što nisam ili što se nije pojelo ili jednostavno naručiti da mi se nešto zapakira, zašto se to ne bi moglo u jednom bendeku koji je svjetlosnim godinama udaljen od finog restorana?! ako sam ja platila tu hranu, onda ću s njom radit šta god hoću. i te priče o tome da je sam restoran na gubitku su gluposti.
na gubitku je jedino ako tu hranu koja je ostala nenaručena oni prodaju dalje, što bi bilo žalosno, ali me uopće ne bi čudilo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.05.2007. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

alexia je napisao/la: ›
ako sam ja platila tu hranu, onda ću s njom radit šta god hoću.

u tome i je stvar. platila si samo dio, a veći dio subvencionira država.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladen.jr
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.05.2007. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la: ›
alexia je napisao/la: ›
ako sam ja platila tu hranu, onda ću s njom radit šta god hoću.

u tome i je stvar. platila si samo dio, a veći dio subvencionira država.


Tako je, ostatak plaća država, a država smo MI, tj. građani koji plaćaju porez svaki dan kada kupe bilo šta, od žvake do automobila, nadalje tu su porezi na primanja,itd.
Država ne subvencionira sve ljude koji se pojave i kažu "hoću x-icu!" nego samo one koji upišu fakultet i to redovno uz potporu ministarstva tako da tu subvenciju možemo smatrati osvojenim natječajem.
Dakle to što te subvencionira država ne trebaš smatrati tuđim novcem jer je on tvoj.
Što se tiče samog restorana, njima više odgovara hrana za van jer je cijena ista a nemaju posluživanja, pranja suđa, gužve u restoranu,...

Ako je Euchrid siguran u ono što je napisao onda je to još uvijek prihvatljivo, možda je malo bed pretovarivati hranu u posudu za stolom, ali nemamo drugog izbora.

_________________
osijek031.com smile Mislim, dakle jesam! osijek031.com smile
osijek031.com smile "Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.05.2007. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladen.jr je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la: ›
alexia je napisao/la: ›
ako sam ja platila tu hranu, onda ću s njom radit šta god hoću.

u tome i je stvar. platila si samo dio, a veći dio subvencionira država.



Država ne subvencionira sve ljude koji se pojave i kažu "hoću x-icu!" nego samo one koji upišu fakultet i to redovno uz potporu ministarstva tako da tu subvenciju možemo smatrati osvojenim natječajem.



Upravo o tome i pričam. Subvencionira tebe, al ne tvoju babu kojoj možeš odnjet taj ručak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.05.2007. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Upravo o tome i pričam. Subvencionira tebe, al ne tvoju babu kojoj možeš odnjet taj ručak.


Gle, ako ja imam neko pravo i to pravo konzumiram, imam pravo učiniti što mi volja s dobrima stečenim konzumacijom toga prava i to se ne tiče nikoga.

Ako sam SVOJ ručak dao baki, ili sam SVOJ bicikl dao bratu da ga čekićem razvali, to je samo MOJA stvar.

A ovdje nije baka došla s iksicom, nego ja, gospodin Iks Ipsilon, poznat kao Ze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.05.2007. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Poppy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Upravo o tome i pričam. Subvencionira tebe, al ne tvoju babu kojoj možeš odnjet taj ručak.


Gle, ako ja imam neko pravo i to pravo konzumiram, imam pravo učiniti što mi volja s dobrima stečenim konzumacijom toga prava i to se ne tiče nikoga.

Ako sam SVOJ ručak dao baki, ili sam SVOJ bicikl dao bratu da ga čekićem razvali, to je samo MOJA stvar.

A ovdje nije baka došla s iksicom, nego ja, gospodin Iks Ipsilon, poznat kao Ze.


evo za primjer... dok sam studirala u Zagrebu znalo se desit da ekipa pokupi par kartona voćnog jogurta i ladno odnese doma... dok dođem na red, više nama niš... kasnije su isto uveli pravilo da nema iznošenja hrane i meni je laknulo.

A čuj, uvijek ti možeš platit punu cijenu obroka i odnjet doma babi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.05.2007. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako je bilo i sa lignjama osijek031.com smile
Pošto sam imao sobu u paviljonu uz restoran naravno da sam bio prvi u redu. Još mi je država refundirala svaki mjesec troškove studija uz redovnu plaću. Tako da sam uredno svako veće vrećicu i razne tupperwere punio bečkima i lignjama i kroketima. A ona ekipa koja je ležerno dolazila kasnije je jela fino varivo, a ja u kasnim satima gledao svjetski kup u jedrenju i ždero lignje (poseban ugođaj). Ufff žalim za tim danima, al već su pred kraj uveli da na jedan slip X-ice možeš max tri menija.
Sad kad više ne jedem u stud restoranima lako je pričat da se hrana ne bi trebala iznositi van, al i radnici u tvrtkama koje imaju vlastite restorane isto to rade . Npr. bolnica hrani barem 100-tinjak obitelji, di ćeš kuhat kad doneseš full meni za 9 kn, ili u HV gdje za bespla doneseš doma 5 pastrva ili 10 pilećih bataka ko ja za mačke.
A slamboše da ne spominjem Very Happy

Ja sam da se hrana iznosi i da se otvori SC fast food

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: