Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



ZOO-vrt 30 posto veći jer stižu nilski konji, medvjed, tigar

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2007. 14:44 
Naslov:  ZOO-vrt 30 posto veći jer stižu nilski konji, medvjed, tigar
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako se u Unikomu još uvijek čekaju službeni nalazi koji će potvrditi ili opovrgnuti da je za bolest jednoga lavića i uginuće drugoga odgovorna uprava ZOO-vrta odnosno nestručni timaritelji, sve je jasnije da će se u procesu približavanja EAZA-i (Europskoj asocijaciji ZOO-vrtova i akvarija) mnoge stvari u pristupu životinjama mijenjati.

- Čekamo nalaz i tek tada ću odlučiti o smjeni sadašnje rukovoditeljice Tatjane Šalika- Todorović. Ono što je u ovome trenutku bitnije jest to da je lav Igor konačno uspješno kastriran te da smo u pregovorima za nabavu novih životinja, čemu će prethoditi radovi na uređenju prostora prema pravilima EAZA-e.

Iz Zagreba očekujemo mužjaka medvjeda koji će se pridružiti dvjema osječkim medvjedicama te mladoga tigra. S Nizozemcima razgovaramo o dovođenju dvogrbe deve, a HYPO banka je iskazala želju za donacijom para nilskih vodenkonja. Uskoro počinje i sanacija sadašnjeg ekonomskog dvorišta ZOO-vrta koje će biti preuređeno u seosko domaćinstvo s brojnim životinjama, ambarom, sjenikom i malim ribnjakom oko kojega će biti guske i patke, a taj dio posla Unikomova operativa završit će vrlo brzo. Zoološki vrt će nakon ove prve faze proširenja prema bentu na sjeveru površinom umjesto dosadašnjih 11 hektara zauzimati čak 14,5 hektara, a dio novog prostora bit će podijeljen u tri polja u kojima će se nalaziti jelenska divljač i divlje svinje,
najavljuje direktor Unikoma Miroslav Doležal.

Konačno, i ptice će u Zoološkom vrtu dobiti bolje uvjete za život jer će volijere biti znatno veće površinom, ali i volumenom, jer će biti visoke četiri metra. Nakon završetka ovoga dijela posla ulaz u Zoološki vrt bit će premješten bliže Tvrđavici, a na okolnom prostoru bit će sagrađeno 200 novih parkirališnih mjesta koja će biti na raspolaganju posjetiteljima Vrta, gostima budućeg ZOO-hotela koji treba biti završen do kraja ove godine i svima koji odluče posjetiti lijevu obalu i prošetati promenadom uz Dravu.

Ono što dodatno ostavlja dojam ozbiljnosti i drukčijeg pristupa životinjama u Zoološkom vrtu jest i najava direktora Doležala o otvaranju ambulante za životinja i prostora za posjetitelje.

- Odlučili smo konačno sagraditi ambulantu i formirati veterinarsku službu bez koje ZOO-vrt ne može funkcionirati. Umjesto da potpisujemo ugovor s nekim privatnikom, ta će služba biti pri Unikomu. Također, sagradit ćemo i prostor za edukaciju posjetitelja u kojemu će imati priliku naučiti ponešto o životinjama koje imaju priliku uživo vidjeti u Vrtu, kaže Doležal.

Autor: Eduard Soudil/Glas-Slavonije.hr
Foto: kcimer Galerija 031 : Osječki ZOO

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.05.2007. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajde to je jedna lijepa vijest!
Stvarno bi bilo lijepo kada bi ostvarili sve to i omogućili sadašnjim i novim životinjama malo kvalitetnije uvjete.
Ja u naš ZOO ne idem jer su mi još neke ružne slike u glavi kojekakvih nastambi, baš mi je bilo žao pojedinih životinja..ali eto..vidim da cu uskoro otići
Smile jeeiii

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2007. 0:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uf još da stignu žirafa i slon bijo bi 68 % veći

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.05.2007. 7:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma super, neka ulažu u dovoz životinja, ALI LJUDI- STRUČNO OBRAZOVANI I KOJI VOLE ŽIVOTINJE NEKA TAMO RADE....da nemamo traume, nisu se baš iskazali u njezi životinja, bile su kao drogirane, zapuštene, prljave, a i nekako gladne (ja sve životinje odmah hranim)
U planu mi je vožnja kompom i šetnja zoološkim, kao kad sam bila klinka...

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2007. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj, toliko o spektakularno najavljivanim smjenama u upravi zoo-a..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snoopy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Lokacija: tamo gdje je sve po mom
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.05.2007. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
uf još da stignu žirafa i slon bijo bi 68 % veći

to bi bilo predobro, kad bi imali i slonove.. predivni su!!!! nedavno sam bila u ZOO i prolazi jedna baka, i priča unuku o životinjama, i raspričala se ona o žirafi, a mali kaže pa zar nije to zebra, al baka se nije dala.. jadno dijete.. pa eto bar da dođu žirafe da žena vidi.. Molitva

_________________
Nitko i ništa nije vrijedno da pokvari moj mir..... osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.05.2007. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la: ›
Ma super, neka ulažu u dovoz životinja, ALI LJUDI- STRUČNO OBRAZOVANI I KOJI VOLE ŽIVOTINJE NEKA TAMO RADE....da nemamo traume, nisu se baš iskazali u njezi životinja, bile su kao drogirane, zapuštene, prljave, a i nekako gladne (ja sve životinje odmah hranim)
U planu mi je vožnja kompom i šetnja zoološkim, kao kad sam bila klinka...


Bit će obrazovanih, bit će! Barem tako kažu.
Čuj, što se tiče prljavih životinja, zar bi ti ušla u kavez risu ili tigru i okupala ga? Ili jednoj od medvjedica? Kako to izvesti? A što misliš, da su životinje u prirodi čiste i da se kupaju svaki dan?
Mislim da životinje nisu gladne, dovoljno dobiju. Čime ih hraniš, ako smijem znati?

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2007. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto bi struka morala volit životinje?
Jel liječnici vole stare babetine kad ove vise u ambalanti svaki dan?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
neja
Offline
Avatar

Ukupno postova: 619
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2007. 7:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ja nisam prošla malo više zooloških, i nisam vidjela način održavanja i čišćenja životinja, ne bi to napisala.
A više Debeli volim životinje nego svoje stranke...

_________________
osijek031.com smile NEJA osijek031.com smile
My dear the Heart which you behold,
Will break when you the same unfold ,
Even so my heart with lovesick pain,
Sure wounded is and breaks in twain.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lEftyA
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2007. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jedan brzi odgovor neji u hrvatskoj nemas skolu za timaritelja a poljuprivreda nema stim veze posto je anatomija zivotinja u velikoj razlici pogotovo probava,nemozes usporedivat lava sa svinjom ili nesto trece a sto se tice uvjeta hrane nemoj te pricat gluposti kada ne radi te tamo otkuda vi znate s cime se hrane i kaka je kvaliteta a UNIKOM ima love na bacanje i nebi sigurno hranili sa bljuvotinama a i novom dishi dolezalu je u interesu da se sad pokaze da je kralj svijeta samo da sto duze ostane i ucinit ce sve da nedode u novine a sto se tice smjena ja razmisljam na nacin ako jednog ucenika koji pravi probleme nemos KIKAT iz skole zato sto mu je tata dobar s pola grada tako i dolezal nemoze nju oterat samo tako!!i da u jednoj njemackoj u kojoj postoje najbolji ZOO-vrtovi nemas zvanje timaritelj nego samo iskustvo rad sa zivotinjama literatura a osijeckom ZOO-vrtu ima ljudi koji rade nekih 10 do 15god.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2007. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la: ›
Da ja nisam prošla malo više zooloških, i nisam vidjela način održavanja i čišćenja životinja, ne bi to napisala.

Pa napiši onda ovdje kako bi ti recimo održavala higijenu životinja. Možda pročita netko tko radi u zoološkom.
A što se hrane tiče, pouzdano znam da recimo majmuni imaju voće i povrće koje im dovozi Konzum i to nije ono voće i povrće koje ni ti ne bi jela, već svježe.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.05.2007. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lEftyA je napisao/la: ›
da u jednoj njemackoj u kojoj postoje najbolji ZOO-vrtovi nemas zvanje timaritelj nego samo iskustvo rad sa zivotinjama literatura a osijeckom ZOO-vrtu ima ljudi koji rade nekih 10 do 15god.

Postoje i ljudi koji su radili sa životinjama i drugdje prije nego što su došli raditi u zoološki, imaju iskustva s određenim životinjama i s njima i rade.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2007. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neja je napisao/la (Pogledaj post): › Da ja nisam prošla malo više zooloških, i nisam vidjela način održavanja i čišćenja životinja, ne bi to napisala.
A više Debeli volim životinje nego svoje stranke...


Uf pa to sam ti i reko i ja više volim debele babetine nego razmažene beštije Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.05.2007. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osobno bih zabranila zakonom postojanje ZOO vrtova. Kakvi stručni ljudi za tolike divlje životinje dovedene iz iskonskog prirodnog okruženja. U današnje vrijeme postojanja medija možeš kada hoćeš pogledati neki dokumentarac o svim životinjskim vrstama u svom prirodnom stanišu. Nikada nisam razumjela ugodu i raznježenost ljudi koje čini sretnim gledajući ta stvorenja u kavezima. Već to što nisu u klimatskom području iz kojeg su dovedena je za osudu. Ma da , životinje su to, nisu ljudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cookies
Offline
Avatar

Ukupno postova: 368
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.05.2007. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dok ti nalazi stignu....pojeo vuk magare...

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: