U Sisku se 6.-7. srpnja 2019. godine održalo
Regionalno prvenstvo Hrvatske (seniorsko, mlađe seniorsko, juniorsko, mlađe juniorsko, kadetsko i mlađe kadetsko) na kojem je sudjelovalo
11 klubova regije. Plivalo se u 50 metarskom bazenu ŠRC Sisak u četiri dijela.
Plivački klub „Osijek Žito“ nastupio je s 32 natjecatelja koji su ostvarili
odlične rezultate te isplivali limite za nadolazeća Prvenstva Hrvatske. Štafetne utrke su također bile vrlo uspješne.
Pojedinačni plasmani:
Antonio Antunović(2000.):
1. 800m slobodno opća kategorija (9:13,33)
1. 1500m slobodno opća kategorija (17:37,21)
2. 400m slobodno opća kategorija (4:25,54)
Klara Božičević(2002.):
1. 50m leđno u općoj i juniorskoj kategoriji (31,62)
2. 50m delfin u općoj i juniorskoj kategoriji (30,43)
Filip Ovničević(2002.):
3. 50m delfin u općoj i juniorskoj kategoriji (28,03)
Lucas Peterko(2005.):
2. 100m prsno kategorija kadeta (1:22,00)
2. 200m leđno kategorija kadeta (2:27,08 )
2. 100m slobodno kategorija kadeta (59,74)
Bono Iličić(2006.):
2. 800m slobodno kategorija kadeta (11:18,48 )
3. 800m slobodno ml. juniorska kategorija (11:18,48 )
3. 400m mješovito u kategorijama juniora, ml. juniora i kadeta (5:33,94)
Magdalena Krstić(2006.):
3. 100m delfin kategorija kadetkinja (1:14,96)
3. 400m slobodno kategorija kadetkinja (5:09,78 )
Vito Svetina(2007.):
1. 50m leđno kategorija mlađi kadet (37,27)
2. 100m leđno kategorija mlađi kadet (1:21,61)
2. 50m delfin kategorija mlađi kadet (34,78 )
Lara Horvat(2007.):
3. 100m prsno kategorija kadetkinja (1:30,26)
Štafeta 4x100m slobodno m/ž:
2. mjesto opća (
Klara Božičević, Filip Ovničević, Marija Knežević, Antonio Antunović)
Štafete 4x100m mješovito:
2. mjesto ml. kadetkinje (
Lucija Horvat, Buga Vukić, Ana Milas, Katja Šokčić)
2. mjesto ml. kadeti (
Vito Svetina, Rene Bučma, Frane Gilić, Borna Vukić)
2. mjesto kadeti (
Lucas Peterko, Luka Čarapović, Bono Iličić, Fran Lukić)
Štafete 4x100m mješovito m/ž:
2. mjesto opća (
Vedran Zvonarić, Petra Katavić, Petra Bilić, Antonio Antunović)
3. mjesto kadeti (
Ana Filipović, Bono iličić, Magdalena Krstić, Lucas Peterko)
Štafete 4x100m slobodno:
2. mjesto ml. kadetkinje (
Lucija Horvat, Ana Milas, Katja Šokčić, Buga Vukić)
2. mjesto kadeti (
Luka Čarapović, Fran Lukić, Bono Iličić, Lucas Peterko)
3. mjesto ml. kadeti (
Frane Gilić, Borna Vukić, Rene Bučma, Vito Svetina)
Tekst i foto: PK Osijek Žito