Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad bi produžio Jägerovu do Preradovićeva šetališta

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2007. 16:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Podsjećam da se ulica zove Preradovićevo ŠETALIŠTE. I da je Osijek nekad dobivao i nagrade za zelene površine.

Kako je trend betonirati parkove već odavno prisutan (npr. Vrt Jagode Truhelke, Lučki prilaz - pokraj hotela Os), čini se da će se ljudi uskoro šetati po cestama, uz to izbjegavajući motore (to ionako već moraju kad prolaze pored klupica).

Nažalost, koliko je god kretenska ova ideja, to ih neće spriječiti, jer razum ovdje ne igra nikakvu ulogu, a šteta će biti nenadoknadiva.

BETON, BETON, BETON SAMO BETON

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2007. 17:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo da ispravim dogradonačelinka matkovića----neka dodje u pulu i vidi što znači praking za motocikle i neka ga iskopira svakako (usput, ovdje se ne naplačuje)
a što se tice "rezanja" parka nek najbolje sve asfaltiraju, lijevu stranu ostave za GEUPETINU gradana a desnu od buduce ceste naprave skate park...ili jos bolje sto ne bi to stavili na javnu prodaju pa da se tam puknu stanovi....blah

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ilija
Offline
Avatar

Ukupno postova: 389
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2007. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Kod Fine u Jegerovoj bi bilo moguće proći ravno ili skrenuti desno u Europsku aveniju.
Recimo da ideš ravno. Prođeš kroz bivši parkić, dođeš to T skretanja ispred Crvenog križa. Skreneš lijevo, prođeš pored Sieste, kina, skreneš desno prema Dravi, voziš 3 m da bi skrenio lijevo u Šamačku pored Hotela Osijek.
Ako će to tako biti onda baš i neće biti neko rješenje. Ako će prekrajati pješački prostor ispred kina, opet neće valjati...


Zašto bi tako išli? Mogu i Jegerovu produžiti skrećući je malo ulijevo tako da ide ravno na taj zavoj kod kina, s lijeve strane bi ostao dio za pješake i spomenik a s desne park ... koliko bi ga već ostalo. Ako ne, uvijek mogu napraviti mali kružni s fontanom u sredini. I u sredini fontane staviti spomenik "Grupa građana". Kul. Taman možeš fino sjesti unutar spomenika prisjećajući se djetinjstva i popiti vode kad ožedniš od kokica Very Happy

_________________
“as you get older, you lose interest in sex, your children want nothing to do with you and your friends drift away. There are other advantages, but these are the main ones.”
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2007. 20:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To će nam na kraju i ostati, da se prisjećamo djetinjstva.
No ovdje bih apelirao na nešto drugo, a to su arhitekti i urbanisti. Naime, neka konjina tako nešto mora i nacrtati. A ostali moraju šutjeti. Hm, pada mi na pamet Mitevski i nagrade koje je dobio za Stuc.
Samo tako naprijed, stručnjaci!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.05.2007. 1:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, a zašto bi se moralo jebene građane staviti baš kod kioska?
Pa iam toliko loacija po gradu gdje bi taj spomenik pristajao, recimo budući studentski kampus u bijeloj kasarni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2007. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bit će da majstori iz kioska ne plaćaju 'zaštitu' pa ih se mora maknuti Neutral

Gdje ćemo onda kupovati kokice za kino? Ahda, kina će se zatvoriti zato što ćemo dobiti multipleks u Eurodomu, silly me :-s

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.05.2007. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Bit će da majstori iz kioska ne plaćaju 'zaštitu' pa ih se mora maknuti Neutral

Gdje ćemo onda kupovati kokice za kino? Ahda, kina će se zatvoriti zato što ćemo dobiti multipleks u Eurodomu, silly me :-s


da...

a to sve zvuči tako tragično... Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.05.2007. 16:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Umjesto da ponude majstorima nove kioske koji na nešto liče, umjesto ovih plastičnih, namjeravaju ih ukloniti.

No dobro, ako je to jedini način rješavanja problema, bit će izbori, pa će svjesni građani, nadam se, imati priliku za nekakvo uklanjanje. Samo da se ne ponovi gradonačelnik sa 4000 glasova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2007. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Juče je Đapić povodom godišnjice rođenja sa svojim čoporom obišao grob Oca domovine A. Starčevića. Između očenaša i zdraomarija rekao mu je slijedeće:» Evo mene idejni moj Oče u Osijeku, ti poznaješ taj grad, družio si se sa Strossmayerom, njegova katedrala još je tamo . Obećajem da ćeš i ti uspravno stajati na svom Trgu, težak 16 tona i ništa te više neće moći pomaći. Uvijek si bio borac za hrvatsku povijest i kulturu. Tako želim Oče da gradom u kojem ja vladam snagom svoje providnosti, vidiš s visoka moja djela. Nisam ja slučajno u Osijeku koji je bio proglašen slobodnim i kraljevskim gradom Austrijske monarhije koju si ti toliko mrzio. Stojim tu sa svojim vukovima i obećajem ti da ću nastojati porušiti sve ono što je nastalo u tom povijesnom razdoblju, zgrade, parkove, ulice, a time i promijeniti svijest građana. Snujem i buncam u gorućoj želji da upravo ti to promatraš sa kamenog postolja. Vidjet ćeš i dalje od beznačajnog parkića Sakuntala (što i nije neka hrvatska povijest). Za početak ću ga prepoloviti i postaviti Majku vučicu kao simbol grada. Znaš Madrid ima medvjeda, trebamo gledati proeuropski. Sam si rekao: «Mi hoćemo Hrvatsku u kojoj će vladati Bog i Hrvati», a sa Bogom i Hrvatima u ovom gradu, vladat će personalna unija, ja tvoj Anto Đapić i u Osijeku te sigurno više ništa neće podsjećati na ono što ti je lomilo srce. Gledaj samo".« Šmrc….

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.05.2007. 12:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo slušam Đapića na radiju pomalo uređen zbog HSLS-ova prosvjeda kaže kako se spomenik A. Starčeviću otvara na Antunovo, što se moglo i očekivati. Starčević nije podnosio svečenstvo jer je smatrao da oni unazađuju sveopći puk. Ali eto na dan osječkog najomiljenijeg sveca podići će Anto Anti spomenik koji on nije želio pa je pitanje koji Ante ga želi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: