Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



I Ministarstvo zdravstva podržalo inicijativu Udruge Prijatelji životinja za zabranu petardi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65425
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.04.2019. 12:56 
Naslov:  I Ministarstvo zdravstva podržalo inicijativu Udruge Prijatelji životinja za zabranu petardi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon Ministarstva znanosti i obrazovanja i Ministarstva turizma, još jedno ministarstvo dalo je podršku inicijativi Udruge Prijatelji životinja o izmjeni Zakona o eksplozivnim tvarima kojom bi se zabranile petarde tijekom cijele godine.

Ministarstvo zdravstva podršku kampanji za zabranu petardi tijekom cijele godine dalo je uz obrazloženje kako se svake godine uoči novogodišnjih blagdana, unatoč brojnim upozorenjima, susreću s posljedicama uporabe pirotehničkih sredstava koje mogu izazvati trajni invaliditet, a djeca mogu izgubiti jedan ili više prstiju na ruci, zadobiti dublje ozljede tkiva, živaca, tetiva i kostiju te teške opekline na rukama i licu pa oporavak traje jako dugo, a posljedice ostaju za cijeli život.

Udruga Prijatelji životinja kontinuirano se zalaže za zabranu korištenja pirotehničkih sredstava kategorije F2 i F3 tijekom cijele godine ističući da je nakon novih izvješća o teškim ozljeđivanjima ljudi i životinja uoči proslave dolaska 2019. godine krajnje vrijeme za hitnu izmjenu Zakona o eksplozivnim tvarima kojom se može zabraniti korištenje svih opasnih eksplozivnih sredstava i u razdoblju od 27. prosinca do 1. siječnja kada su pirotehnička sredstva dopuštena.

Iz Udruge podsjećaju kako zakonska regulativa ne dopušta gradovima i općinama da sami donesu zabranu na svom području unatoč brojnim inicijativama u tom smjeru. Posebno apsurdnim smatraju to što su petarde dopuštene u razdoblju od 27. do 30. prosinca kada niti nema nikakvih proslava.

Profit proizvođača ovih opasnih eksplozivnih sredstava nikako ne smije biti važniji od javnog interesa i općeg dobra, a novac nije nešto s čim možemo mjeriti izgubljene prste ili vid jednog djeteta ili smrtno stradalog psa. Petarde nisu nimalo nužne za proslavu Nove godine niti itko treba zbog proslave provesti dane u strahu i u oplakivanju stradalih, a novcem potrošenim na petarde možemo nekome pomoći“, poručuju iz Udruge dodajući kako u 21. stoljeću postoje mnogi primjereniji načini proslave.

Iz udruge upozoravaju i na činjenicu da nitko iz Ministarstva unutarnjih poslova još nije dao odgovor na ovo pitanje bitno za sigurnost svih građana i opće dobro pa se čeka konkretan potez u smjeru što skorije izmjene Zakona o eksplozivnim tvarima kojim bi se petarde i ostala pirotehnička sredstva stavila izvan snage tijekom cijele godine.

A dok se to ne dogodi, Udruga Prijatelji životinja nastavlja prikupljati podršku kampanji za zabranu petardi te poziva građane na potpisivanje peticije na adresi.





Tekst i foto: Osijek031.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hypnotoad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2019. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Više djece ozljede psi nego petarde, tako da sam ja za zabranu držanja pasa

_________________
all glory to the hypnotoad
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hulk
Offline
Ukupno postova: 42
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.05.2019. 10:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hypnotoad je napisao/la: ›
Više djece ozljede psi nego petarde, tako da sam ja za zabranu držanja pasa

Vise bi se se djece trebalo znati cuvati petardi i pasa, tako da sam ja za zabranu drzanja djece dok su tako traljava

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.05.2019. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hulk je napisao/la: ›
hypnotoad je napisao/la: ›
Više djece ozljede psi nego petarde, tako da sam ja za zabranu držanja pasa

Vise bi se se djece trebalo znati cuvati petardi i pasa, tako da sam ja za zabranu drzanja djece dok su tako traljava

To što imate internet i pravo da iskažete svoje mišljenje ne znači da je ono normalno stoga sam ja za zabranu pristupa istome, obojici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: