Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kiseljak dočekao biciklističku karavanu "Mostar – Vukovar"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.04.2019. 8:55 
Naslov:  Kiseljak dočekao biciklističku karavanu "Mostar – Vukovar"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Biciklisti iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske, jučer su krenuli na put dug 400km prema herojskom Gradu Vukovaru.

Nedelja, 28. travnja 2019. - Paljenjem svijeća na spomeniku Hrvatskih branitelja u Mostaru (trg Rondo) krenula je sedma po redu "Biciklistička karavana Mostar Vukovar". Tridesetak biciklista iz Bosne i Hercegovine i Republike Hrvatske krenulo je na put dug 400km do herojskog Grada Vukovara. Biciklisti će putovati 4 dana, a jučer su pred sobom imali prvu i kako kažu najtežu etapu u dužini od 120km, odnosno od Mostara do Kiseljaka.



"Točno u 17:00h stigli smo u Kiseljak gdje smo na Trgu branitelja, gdje smo položili cvijeće i zapalili svijeću za sve poginule branitelje. Kiseljak se pokazao kao jako dobar domaćin, odmah po dolasku, bicikliste je dočekao i sam načelnik općine Kisljek, gdin. Mladen Mišurić Ramljak, koji je karavani poželio dobrodošlicu i pobrinuo se da svi biciklisti imaju okrjepu i smještaj pred sutrašnju etapu do Žeoča", izjavio je Mario Marić, začetnik ideje Mostar Vukovar.

Sunčan dan i ugodna temperatura pratila je karavanu prvog dana, tako da je i sam uspon uz Bradinu bio puno lakši.



"Danas smo imali jako ugodno vrijeme, tako da je i sam prvi dan koji glasi za najteži bio mnogo lakši za voziti. Ovim putem želio bih se doista zahvaliti MUP HNŽ/K na profesionalnom obavljenom poslu. Policija je ispratila karavanu na pravom danu i pobrinula se da svi sigurno stignu do odredišta", izjavio je Toni Zorić, predsjednik udruge "HerzegovinaBike".

"Tijekom cijelog dana imali smo jako lijepu vožnju, ugodno smo dočekani u svakom mjestu kroz koji smo prošli, ljudi su mahali željeli su se fotografirati s nama, vozači iz automobila su mahali i pozdravljali, doista jedno lijepo iskustvo. Također, želio bih se zahvaliti Karitasu Vrhbosanske nadbiskupije koji nas je dočekao na Ivanu, odnosno nakon najtežeg uspona, kako bi nam pružio okrjepu i podržao nas u našim naporima", dodao je Zorić.



"Kada smo vidjeli na internetu najavu ove karavane, ideja nam se toliko svidjela da smo odlučili da kontaktiramo organizatore i podržimo ih na način što ćemo ih dočekati na kraju najtežeg uspona u danu i pružiti im podršku kroz okrjepu i lijepu riječ. Ovo karavana Mostar Vukovar je doista jedna jako lijepa gesta i ovi ljudi zasigurno zaslužuju podršku tijekom svog putovanja", izjavio je Josip Dugandžić ispred karitasa Vrhbosanske nadbiskupije.

Inače, Biciklistička karavana Mostar Vukovar je nit prijateljstva između gradova Mostara i Vukovara koja će i ove godine, još jednom biti povezana neraskidivom vezom i to ne samo Mostara i Vukovara, već i svih onih općina i gradova kroz koje prolazi karavana, a koji su i domaćini karavane Kiseljak, Žepče i Županja.



"Raduje me što općina Kiseljak može sudjelovati u karavani prijateljstva Mostar Vukovar, sretni smo što karavana prolazi kroz Kiseljak i što je Kiseljak prvo odmorište na tom dugom putu. Uistinu sam radostan što i mi možemo poslati poruku mira i prijateljstva s Gradom herojem, Gradom simbolom stradavanja hrvatskog naroda, stradavanja koje se desilo nažalost u 20-om stoljeća. Ali hrvatski narod kroz dugu povijest ima još simbola stradavanja poput zaboravljene utvrde Nikole Zrinjskog iz 16og stoljeća. Također, kroz povijest svjedočimo herojstvu hrvatskog naroda za opstojnost i ostanak na tisućljetnim prostorima, uključujući i prostore Bosne i Hercegovine. Ovom prigodom želim svim sudionicima karavane sretno putovanje i sretan dolazak u Vukovar, te molim da prenesete iskrene i prijateljske pozdrave svim Vukovarčanima od stanovnika općine Kiseljak",izjavio je gdin. Mladen Mišurić Ramljak, načelnik općine Kiseljak.

Danas je pred biciklistima druga etapa u dužini od 80km, odnosno putovanje od Kiseljaka do Žepča, a nadati je se da će ih pratiti lijepo vrijeme.





Tekst i foto: Toni Zorić

Najava: Biciklistička karavana prijateljstva Mostar – Vukovar 2019.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: