Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vozačima čak 89.472 kazne za parkiranje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.05.2007. 4:39 
Naslov:  Vozačima čak 89.472 kazne za parkiranje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na korištenje ukupno 2.384 parkirna mjesta koja su tijekom prošle godine bila u koncesiji Elektromodula u 2006. godini građani su potrošili nešto više od 7,5 milijuna kuna (umnožak broja plaćenih sati s cijenom sata prema službenim podacima, nap.a.). Osim toga, vozači su "zaradili" i gotovo nevjerojatne 89.472 kazne za parkiranje (što je dvostruko više nego što u Osijeku ima registriranih automobila!), od kojih je naplaćeno nešto više od 56 posto.

Ukupni godišnji prihod koncesionara osječkih parkirališta, prema službenom izvješću podnesenom na posljednjoj sjednici Gradskog vijeća, bio je 8,34 milijuna kuna. Godišnja naknada za koncesiju od milijun i pol kuna u gradski je proračun uplaćena na vrijeme. U izvješću se također navodi da je teoretski prihod (umnožak broja mjesta s cijenom sata korištenja) iznosio 19,12 milijuna kuna, po čemu se došlo do izračuna o 43-postotnoj iskoristivosti parkirališnih mjesta.

- Ovaj postotak, međutim, samo govori o tome koliko smo financijski iskoristili potencijal parkirališta, ali ne i fizičko iskorištenje parkirališnih mjesta. Odgovor na pitanje zašto je iskoristivost relativno niska, a u stvarnosti zauzetost parkirnih mjesta relativno visoka, leži u činjenici da u godišnjim prihodima sudjeluju i prihodi od povlaštenih karata - kaže se u izvješću koje potpisuje Damir Taslidžić, direktor Elektromodula.

Procjenjuje se da je tijekom 2006. bilo oko 2.300 korisnika povlaštenih karata, na koje je potrošeno 2,15 milijuna kuna. Prihod od prodaje stanarske karte u drugoj zoni čak je 41 put manji od teoretski mogućeg prihoda (za jedno mjesto on iznosi nešto manje od 9.800 kuna godišnje), što vjerojatno i objašnjava odluku da se s početkom ove godine djelatnicima nekih tvrtki ukine takva povlastica.

Uvođenje tzv. m-parkinga svakog se dana pokazuje kao sve bolji potez Elektromodula. Plaćanje parkinga SMS-om u stalnom je porastu pa je tako prošle godine gotovo 40 posto karata kupljeno - mobitelom. Činjenica da je svaki od oko 40 tisuća registriranih automobila u prosjeku dobio dvije kazne ne čudi s obzirom na ekspeditivnost mladića koji ispisuju kazne, kao i manjak senzibilnosti prema onima koji (mobitelom) plaćaju cijeli dan. Naime, bar jednom tjedno javi nam se pokoji vozač s primjedbom - plaćam cijeli dan, zakasnio sam 10-15 minuta i dobio kaznu, a parking sam nastavio plaćati i dalje. Također, broj parkirališnih mjesta tijekom godine je zbog raznih radova varirao te je s 31. prosinca u sustavu naplate bilo 2.360 mjesta.

Autor: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.05.2007. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...„Harač, rajo, harač!“ riče,
„Harač, harač, il još gore biče!“.......

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: