Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vrkić: Osijek je grad parkova, a želimo da bude grad u parku!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65676
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2018. 14:13 
Naslov:  Vrkić: Osijek je grad parkova, a želimo da bude grad u parku!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grad Osijek ima 20 parkova i 284 zelene površine koji se prostiru na 248 hektara javnih zelenih površina o kojima vodi brigu. Stoga nije nikakvo čudo što su u posjet zelenom gradu jučer došli profesori i studenti Šumarskog fakulteta iz Zagreba.

Studenti Šumarskog fakulteta, budući magistri urbanog šumarstva, bili su vrlo ugodno iznenađeni brojnošću osječkih parkova, ali i brigom koju Grad vodi o njima. Profesor na zagrebačkom Šumarskom fakultetu Ivica Tikvić je izjavio kako su prvi put vidjeli koliko je Osijek zelen grad i bogat parkovima koji su povezani i njegovani, a posebno ga se dojmio rekonstruirani Sakuntala park.

Viša stručna suradnica gradskog Odsjeka za komunalno gospodarstvo Jasenka Vizentaner izjavila je kako se jako mnogo vodi računa i o sigurnosnom aspektu stabala u gradu jer svako stablo ima svoj vijek trajanja, a osim toga velik broj stabala bio je uništen ili oštećen tijekom Domovinskog rata. Ipak, Vizentaner je istaknula kako se za svako posječeno trulo ili opasno stablo odmah sadi novo, tako da nema bojazni da Osijek izgubi status zelenog grada. Dodala je kako treba još godinu dana da Osijek, što se tiče stabala, bude siguran 95%, jer je sada sigurnost 80%.

Goste je primio i gradonačelnik Ivan Vrkić koji je rekao kako Grad nastoji osigurati sredstva iz fondova EU za gradnju novih i obnovu postojećih parkova, dodavši kako je Osijek grad parkova, a želja Grada je da bude grad u parku.

Na svom Facebook profilu gradonačelnik je dodao: „Imao sam čast da me posjete te ispripovijedaju dojmove o Sakuntalinom parku, Perivoju kralja Tomislava, Parku kralja Petra Krešimira IV. i Parku kralja Držislava. Sretan sam jer smo načelno dogovorili buduće oblike suradnje u svezi s urbanim ozelenjavanjem Osijeka. Imam dojam da se moja želja i vizija Osijeka kao ''grada u parku'' polako bliži ostvarenju…





Tekst: Osijek031.com
Foto: Ivan Vrkić/Facebook

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: