Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Klub Knjižare Nova: Predstavljanje putopisa Maje Klarić "Vrijeme badema" [OTKAZANO]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
knjižara nova-ivana
Offline
Ukupno postova: 194
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2018. 17:59 
Naslov:  Klub Knjižare Nova: Predstavljanje putopisa Maje Klarić "Vrijeme badema" [OTKAZANO]
08.11.2018. 19:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Klub knjižare Nova poziva vas na predstavljanje putopisa Maje Klarić "Vrijeme badema" u četvrtak, 08. studenog 2018. u 19 sati u Klubu Knjižare Nova, Trg Ante Starčevića 4, Osijek.

Putopis s hodočašća Camino de Santiago
Skriveno: 
Nakon tri zbirke putopisne poezije „Život u ruksaku“, „Quinta Pitanga“ i „Nedovršeno stvaranje“, Maja Klarić po prvi put objavljuje dužu prozu, a ova zanimljiva knjiga obogaćena je i fotografijama koje je na putu snimila njezina sestra Dijana Klarić. Putopis „Vrijeme badema“ donosi jedan sasvim nov pogled na to poznato hodočašće. Kako i sama u knjizi kaže, nije to vodič za Camino u kojem ćete pronaći popise prenoćišta ili kilometražu između dvije etape na putu, no čitajući knjigu moći ćete doživjeti nešto još važnije – osjetiti što znači hodati i po 30 kilometara dnevno, boriti se za žuljevima, ali i iskusiti osjećaj zajedništva, smirenosti i transformacije.

Camino de Santiago službeno započinje u francuskim Pirenejima, a završava u gradu Santiago de Compostela, odnosno u mjestu Finisterra na Atlantskom oceanu. Dug je oko 900 kilometara koji se prelaze pješice, biciklom ili na konju. U 35 dana Maja je prehodala 880 kilometara od mjesta Saint Jean Pied du Port u Francuskoj do Finisterre.

„Otkad sam prvi put čula za Camino de Santiago, znala sam da s njim želim odmjeriti snage. Svi koji su mi o njemu pričali, prijatelji i poznanici koji su se odlučili na taj pothvat, shvatili su ga kao prekretnicu, putovanje na koje se odlučuješ u određenom trenutku života, nakon završetka jedne, a prije početka druge važne faze. Camino de Santiago uistinu se takvim i pokazao, u pravom smislu riječi – prekretnicom. Cijelo sam vrijeme u svoju bilježnicu marljivo upisivala dojmove i razmišljanja. Te su rečenice postale okosnica onog što sam poslije nazvala „Vrijeme badema“, poetskog putopisa s putovanja koje se drukčije ne bi ni moglo opisati“ istaknula je Klarić u najavi predavanja.

Urednik knjige je Edo Popović, a poezija iz putopisa čini dio dokumentarnog filma o Caminu „Zapisi s hodočašća na kraj svijeta“ Anđelka Šutala i Vlade Terkeša, dosad prikazanog u nekoliko gradova.

Maja Klarić je rođena 1985. godine u Šibeniku. Diplomirala je Engleski jezik i književnost i Komparativnu književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, s diplomskim radom na temu „Suvremeni hrvatski putopis“. Radi kao književna prevoditeljica za razne nakladničke kuće te kao književna urednica mnogih domaćih putopisnih izdanja. Organizira manifestaciju „Šumski pjesnici“ pored Grožnjana, a za svoj je rad dobila mnoge nagrade i priznanja. Objavila je tri zbirke putopisne poezije – „Život u ruksaku“ (AGM, 2012.), „Quinta Pitanga“ (V.B.Z., 2013.) i „Nedovršeno stvaranje“ (vlastita naklada, 2015.), prozno poetski putopis „Vrijeme badema“ (Kulturna udruga Fotopoetika, 2016.) te niz pojedinačnih tekstova u raznim publikacijama.

Trenutačno priprema svoju petu putopisnu knjigu o zen-budističkom hodočašću Put 88 hramova na japanskom otoku Shikoku koji je prehodala ovog proljeća.



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: