Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Industrijska četvrt

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.11.2008. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

postaviti one klupice sa krovom za cekanje busa koji ide prema brijestu na stanici odma poslije kruznog... eo sad gledam kako jadni ljudi kisnu dok cekaju bus osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.11.2008. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): ›
Osječanin je napisao/la: ›
TataMata je napisao/la: ›
Obzirom da se sjećam da sam sukladno tvom prijedlogu već reagirao, nije mi vrag dao mira pa sam otišao u GČ provjeriti i evo: Vijeće GČ je na 13. sjednici održanoj 05. lipnja 2008. god. pod tč. 8 dnevnog reda raspravljalo o potrebi postavljanja semafora na križanju Vinkovačke i Dunavske ulice te donijelo zaključak da Odsjek za promet izvidi mogućnost postavljanja semafora na navedenom raskrižju zbog sigurnosti pješaka.

Dopis je upućen 11. lipnja u grad- Odsjek za promet.
Naravno, provjeriti ću što se dešava s predmetom pa ću javiti....


Da li se može prema policiji uputiti nekakva zamolba ili prijedlog da pojačaju nadzor prometa na Vinkovačkoj? Od kada se obnovila, ja sam ih vidio 4-5 puta na Vinkovačkoj a tu sam svaki dan.
Mislim da bi njihova češća pojava dosta poboljšala sigurnost kad već nema semafora i ležećih policajaca.

Evo, danas su počeli ozbiljni radovi za postavljanje semafora na križanju Vinkovačka-Dunavska. Neki rezultati našeg forumašenja se vide....


Svaka čast! osijek031.com smile
Lijepo bi bilo kada bi igralište na Mačkamami konačno dobilo betonsku tribinu. Mi smo jedini dio grada koji ima igralište na kojem je umjesto betonske tribine brdo zemlje Embarassed . A ne zaboravimo da imamo višestruke prvakinje Hrvatske u nogometu! (i osvajačice Kupa) osijek031.com smile
Isto tako ne sviđa mi se što se u Osijeku pa i u Ind. četvrti dopušta ljudima da na javnim površinama sade kupus,luk i sl. Znam da je teška situacija ali nekog reda mora biti. Gdje bi došli kada bi svako ispred svoje kuće ili zgrade radio što mu volja... Kod nas je to izraženo oko igrališta prema "staračkom naselju" i oko zgrada u "staračkom naselju" ali i na još nekim lokacijama Embarassed

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2008. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Priprema se idejno rješenje cijelog tog prostora, još malo strpljenja...nešto će biti...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2008. 14:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E, baš ste mi zainteresirani za aktivno sudjelovanje u planiranju investicija u GČ. Samo da znate ove prijedloge koje do sada imam proslijediti ću na sjednicu GČ ove srijede.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2008. 14:09 
Naslov:  Re: Industrijska četvrt
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eh da je više ovakvih ljudi u politici osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Aco46
Offline
Ukupno postova: 17
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2008. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidim zanimljiva tema, pohvala za ovakav način suradnje s građanima.

A sad, ja sam iz Brijesta i vec godinama smo zakinuti sto se tice svega, prije svakih izbora postave koju banderu u ulicu (od kojih nerade sve) i kao dobili smo nesto. Ove godine smo dobili u 2 ulice novi asfalt, konacno, jer ceste te su katastrofa bile.

Ali ovdje jako puno toga treba, a to je npr:

onaj dom napušteni preuredit jer je ruglo Brijesta,
po noći nema nikakog svjetla, sve nesto slabo nis se nevidi, zao mi kad vidim bosutsko koje je skroz osvjetljeno, a kod nas koda je napusteno sve,

grad treba riješiti papire za "NK Brijest" kako bi konačno klub bio u funkciji, tj. da se počnu gradit svlacionice jer ovako sve skoro stoji na mjestu,

također bilo bi lijepo da imamo cesce buseve (bosutsko ima svakih 15min tramvaj i jos uz to bus ide dosta cesto neznam tocno),

trebalo bi postaviti koji znak tipa "stop" ili slicno jer ljudi neznaju voziti pa jako cesto (stalno) oduzimaju prednost jedni drugima

u bivšoj tvornici Olt sada se prerađuju boce 24/7, a njihova buka po noci je stvarno velika pa jer se moze to kako rijesti jer mislim da to nije u skladu sa zakonom

Vidio sam da se spominje i onaj bikovski centar ili sto je to vec, tamo svakodnevno prolazim i stvarno je smrad nesonsan, trebalo bi ga premjestiti negdje na zabacenom mjestu i također bilo bi dobro kada bi se konacno zatvorilo ono smetliste jer zna i na brijestu nekad smrdit otamo...

toliko od mene na brzinu.... pozdrav, nadam se da ce se nesto poboljsati =)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2008. 19:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hej Aco46 i ja sam s Brijesta i potpuno s tobom dijelim mišljenje. Stanovnici Brijesta su već par puta pokušali bezuspješno nešto napraviti za ovo naselje (najčešće putem medija) jer su iz mjesne zajednice Industrijska četvrt bili puno puta odbijeni. Najveći problem definitivno ovog naselja je osvjetljenje, naime svjetla ima sve do cestinga i onda nadalje nema ništa, kod groblja nedaj bože da po mraku ideš pješke, jer doslovno te proguta mrak. Tek na samom ulazu u Brijest gori jedna svjetiljka i onda opet ništa, a često i ona prestane goriti i onda smo u mrklom mraku. Kad bi se barem za početak tu nešto moglo poduzeti, bili bih svi vrlo zahvalni....

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2008. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smatram da je nužno za Brijest kao i za sva ostala prigradska naselja izraditi studiju s jasno definiranim rokovima provedbe određenih aktivnosti (poboljšanja), naravno u suradnji s stanovnicima, i to javno obznaniti. Odrediti prioritete i potrebne financije te pokrenuti papirologiju za odabrane projekte. Za to ću se ja zalagati....treba razlikovati i kapitalne projekte koji su na razini grada ili čak županije, i one koji se mogu riješiti na razini GČ. Činjenica je da je neke projekte potrebno inicirati na nižoj razini (GČ) te ih uputiti na višu te se tu gubi vrijeme u natezanju s birokracijom...
Jedan dio problema koje si naveo stoje već predugo (dom), smetlište, bikara itd. i to ne mogu obećati da mogu riješiti, ali zahtijev za regulaciju prometa (znakovi), stanje papira za NK Brijest, i osvjetljenje to ću odmah pokrenuti, a i vi imate u naselju Špiru i Nikolu koji tu stalno lobiraju i pomažu....

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2008. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
Smatram da je nužno za Brijest kao i za sva ostala prigradska naselja izraditi studiju s jasno definiranim rokovima provedbe određenih aktivnosti (poboljšanja), naravno u suradnji s stanovnicima, i to javno obznaniti. Odrediti prioritete i potrebne financije te pokrenuti papirologiju za odabrane projekte. Za to ću se ja zalagati....treba razlikovati i kapitalne projekte koji su na razini grada ili čak županije, i one koji se mogu riješiti na razini GČ. Činjenica je da je neke projekte potrebno inicirati na nižoj razini (GČ) te ih uputiti na višu te se tu gubi vrijeme u natezanju s birokracijom...
Jedan dio problema koje si naveo stoje već predugo (dom), smetlište, bikara itd. i to ne mogu obećati da mogu riješiti, ali zahtijev za regulaciju prometa (znakovi), stanje papira za NK Brijest, i osvjetljenje to ću odmah pokrenuti, a i vi imate u naselju Špiru i Nikolu koji tu stalno lobiraju i pomažu....


Unaprijed zahvaljujem....

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.12.2008. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo, danas na sjednici zatražio sam postavljanje nadstrešnice za autobus prema Brijestu ali i za onu stranu kod Merkatora. Također tražio sam i preispitivanje regulacije prometa u Brijestu, tj. postavljanje znakova na križanjima, postavljanje info stupa (za oglase) kod Mačkamame, zatražio sam odgovor što je s izgradnjom novog pješačkog mosta (nadhodnika preko pruge), i gdje je zapelo te kako se planira riješiti ulaz u vrtić Pčelica kada prođe tramvajska pruga. Što se tiče rasvjete u Brijestu i do Brijesta jednim djelom je to vezano uz izgradnju rasvjete na Vinkovačkoj (županija), a jedan dio (Usorska) je u planu za 2009.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2008. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Puštanje u rad novih semafora

U sklopu programa povećanja sigurnosti u prometu te izvođenja radova na izgradnji novih semafora i dogradnji postojećih, danas, 24. prosinca, bit će puštena u rad nova prometna svjetla-semafori na raskrižjima Vinkovačka-Dunavska, Strossmayerova-Petefija (strelište Pampas), te radarski detektor i svjetleći prometni znakovi na pješačkom prijelazu u Drinskoj ulici u Osijeku.
Kako je priopćeno iz Službe gradonačelnika, "Izgradnjom tramvajske pruge, biciklističke staze i proširenjem Vinkovačke ulice za dvije prometne trake znatno je otežan prijelaz pješaka i biciklista preko Vinkovačke ulice kod križanja sa Dunavskom. O navedenom raspravljalo je Vijeće gradske četvrti "Industrijska četvrt" na 13. sjednici održanoj 5. lipnja 2008. godine. Zbog učestalih zahtijeva građana, ravnatelja škola u Drinskoj i Krbavskoj ulici Upravni odjel za komunalno-stambeno gospodarstvo i promet, odlučio se na dogradnju postojećeg pješačkog pozivnog semafora. Navedenom dogradnjom radarskog uređaja u postojeći semaforski uređaj usporio bi se promet na takav naći da se detektiranom vozilu koje vozi brže od 50km/h pali crveno svjetlo na nadolazećem semaforu. Mišljenja smo da će se ovim novoinstaliranim uređajima znatno povećati sigurnost sudionika u prometu na navedenim lokacijama", kaže se u priopćenju.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
delboy
Offline
Ukupno postova: 64
Lokacija: na biciklu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.12.2008. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad ce se znati jeli grad odobrio nastavak gradnje Krbavske ulice prema Metrou?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2009. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jucer navecer imali smo sastanak u GC te smo dobili odgovor iz Grada vezano uz preregulaciju prometa u Brijestu, uglavnom poslali su nam odgovor da je tamo sve u redu i da nije potrebna dodatna regulacija prometa znakovima ili usporivacima prometa. Zajednicki stav je bio da im vratimo odluku na ponovno razmatranje te im nalazemo da se povezu s predstavnikom GC iz Brijesta / Spirom, koji ce ih upoznati sa situacijom na terenu i primjedbama gradjana Brijesta.

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.01.2009. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zahvaljujem u ime cijelog Brijesta, nadam se da ćemo što prije dobiti rasjetu jel to nam je stvarno od velikog značaja!

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.01.2009. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko sam upoznat, trebalo bi uskoro krenuti postavljanje rasvjete po planu...prvo Usorska...

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: