Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Marković: Za netočno najavljivanje postaja krivi su vozači!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2007. 4:45 
Naslov:  Marković: Za netočno najavljivanje postaja krivi su vozači!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Novoobnovljeni tramvaji osječkog GPP-a, u sklopu obnove, opremljeni su i sustavom najavljivanja postaja, koji je od samog predstavljanja trn u oku korisnika tramvaja.

Naime, sustav je opremljen ekranima, ali i zvučnom najavom sljedeće postaje, no uglavnom ne radi, a kada proradi, samo zbunjuje putnike. Ipak, neprecizan rad ekrana koji najavljuje postaje rijetko zbunjuje Osječane koji poznaju grad, ali goste iz drugih gradova može koštati živaca i vremena. Jednu takvu situaciju ljutito nam je prepričala stanovnica Donjeg grada.

- Dolazila mi je gošća iz Zagreba, a kako zbog određenih obveza nisam mogla na kolodvor pred nju, objasnila sam joj da treba ući u tramvaj na kojemu piše Zeleno polje i naziv postaje na kojoj treba sići. Nakon nekoliko minuta vožnje, prijateljica je primijetila da se postaje na ekranu ne izmjenjuju pa je s torbom u rukama počela ispitivati ostale putnike da je upozore kada dođu do postaje "Trg bana Jelačića 2". No, kako ni građani Osijeka nisi bili do kraja sigurni koja se to postaja službeno naziva "Trg bana Jelačića 2”, gošći iz Zagreba savjetovali su izlazak kod Huttlerove ulice. Tada je nastao niz novih problema jer je put do moje kuće znala samo ako siđe na pravoj postaji - požalila se Donjograđanka Slavica.

Treba podsjetiti i na to da se od uvođenja zvučno-vizualnog sustava u tramvaje Klinička bolnica Osijek u tramvajima imenuje kao Klinički bolnički centar Osijek.
Darko Marković, direktor GPP-a, rekao je da su problema sa zvučno-vizualnom najavom postaja svjesni, ali ne u toj mjeri do koje je problem otišao. Naime, prilikom internih kontrola rada sustava sve je bilo u redu pa se nije primijetilo koliko se često postaje najavljuju netočno.

- Sustav radi automatski, a u slučaju da se zbog nečega mora zaustaviti te otvoriti vrata i između postaja, vozač je dužan napraviti korekcije. Dakle, nema sumnje, za greške u najavljivanju postaja krivi su vozači, a problem ćemo gledati riješiti što hitnije. Previše je truda i novca uloženo da zbog nečije greške sustav ne radi kako treba. Hitno ćemo reagirati prema vozačima koji ne vode računa o radu sustava najave postaje - rekao je Marković.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.04.2007. 7:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Daj pustite vozače, nisu oni krivi sto nemogu voziti tramvaj i paziti na nazive postaja.

Svi smo iz Osijeka i nije istina da neznamo gdje smo.
A za strance: zar je problem pitati gdje su, ili pokazati gdje da idu itd.

Malo ljubaznosti nikom na grbu.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anita_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2007. 7:33 
Naslov:  Re: Marković: Za netočno najavljivanje postaja krivi su voza
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

davorccc je napisao/la: ›
Daj pustite vozače, nisu oni krivi sto nemogu voziti tramvaj i paziti na nazive postaja.

Svi smo iz Osijeka i nije istina da neznamo gdje smo.
A za strance: zar je problem pitati gdje su, ili pokazati gdje da idu itd.

Malo ljubaznosti nikom na grbu.

Očito da se ne voziš redovito tramvajem pa ne uočavaš sve ti i ne ide ti na živce.. ili si vozač Rolling Eyes hehe..uglavnom, ja sam gotovo svaki dan u tramvaju i stvarno to nervira!! U biti-meni je najdraže kad šuti i gotovo, ja znam gdje je šta, ali ako već ima tu foru s najavljivanjem stanica, onda nek i radi kak spada a ne da se u jednom potezu između 2 stanice izredaju 3 najave!!Najjače mi je kad idem prema gradu, a ono najavljuje kontra!!
Isto, ima dosta slučajeva kad objašnjavam nekome kak da dođe, pa to uglavnom bude da siđe na stanici "dvorac Pejačević"..ali zajeb ak čovjek može sići i u Višnjevcu kad ovo ne šljaka kak spada!

_________________
"Svaki ljudski problem ima rješenje!
Precizno, uvjerljivo i pogrešno."
Dr.House
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Galadriel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71
Lokacija: Lothlorien
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2007. 7:56 
Naslov:  Re: Marković: Za netočno najavljivanje postaja krivi su voza
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): › [i]-
[i]- Sustav radi automatski, a u slučaju da se zbog nečega mora zaustaviti te otvoriti vrata i između postaja, vozač je dužan napraviti korekcije.
Autor:[b] Ivan Sekol
/Glas-Slavonije.hr


Ovo je zbunjujuće, jer vozači ne bi smjeli stajati i otvarati vrata između stanica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dr@zen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 46
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2007. 8:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjerujem da je brojanje otvaranja vrata lakše ugraditi u program za najave stanica, nego možda putem nekog GPS lokatora..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomo
Offline
Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.04.2007. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prvo trebaju promjeniti nazive stanica pa nek onda uključe sustav najave.ajd nek netko kaže da li je ikad ikome rekao da izađe na stanici pampas II ili kod sakuntala parka i slične bombe!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 18.04.2007. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vozim se i ja tramvajem svaki dan.
Puca me ona stvar za stanice, jer znam gdje idem. Neobraćam paznju na gluposti.

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2007. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

baš se ljudi svašta sjete staviti u novine. čeka gošću iz Zagreba, pa od silne ljubaznosti pusti ženu nek je traži, umjesto da je dočeka na stanici ili već gdje se dogovore.

a i mi velegrad, pa nam treba najava stanica.
kako nešto pametnije nismo "uvezli" iz svijeta, nego najavu stanica.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.04.2007. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
a i mi velegrad, pa nam treba najava stanica.
kako nešto pametnije nismo "uvezli" iz svijeta, nego najavu stanica.


Jesi ti nekad nešto ovako pozitivno doživjela u životu? Recimo, počevši od nekih dječjih radosti?

Razveseli se...
Problem sam i sam primjetio, osim toga, u Osijek dolaze i ljude koje nitko i ne dočekuje.
ako nešto postoji, onda je red da radi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.04.2007. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, sjećam se sanjkanja, to baš bilo super.......

I kad sam u mjesnoj zajednici gledala "Banović Strahinju" a Franco Nero glumio sa onim svojim lijepim okicama...... Rolling Eyes

Jedino imam traume iz vrtića......... valjda sam zato ovakva. Već tamo su se neki prenemagali i tako nastavili cijeli život, i još nas mučili nekim splačinama od hrane..... i svašta..... još imam noćne more. Smile

Šalim se. Nek rade najave stanica, ali mi je važnije da vandali spomenuti u jednom od topica od neki dan ne razvale trambuline..... Meni je u priči smiješno što se gospođa sjetila staviti tako nešto u novine, kao da je to najveći problem ovog grada.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meso
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.04.2007. 16:45 
Naslov:  Re: Marković: Za netočno najavljivanje postaja krivi su voza
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni sam nije jasno di nađu takve blesave izjave građana Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: