Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Srebro za Roberta Seligmana na Mediteranskim igrama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65430
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.06.2018. 9:12 
Naslov:  Srebro za Roberta Seligmana na Mediteranskim igrama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatski gimnastičar Robert Seligman osvojio je srebrnu medalju na Mediteranskim igrama u španjolskoj Tarragoni.

U finalu konja s hvataljkama Seligman je odradio odličnu vježbu sa startnom ocjenom 6.1 te osvojio 14.966 bodova. Državni prvak u ovoj disciplini tako se nakon srebra s Mediteranskih igara 2013. iz turskog Mersina i na ovogodišnjem izdanju ovog multisportskog natjecanja okitio medaljom jednakoga sjaja. Zlatna medalja Robertu je izmakla za dlaku budući da je pobjednik, Francuz Cyril Tommasone, imao 15.033 boda.

- Iznimno sam zadovoljan svojim nastupom. Zadovoljan sam pojačanom vježbom startne ocjene 6.1 u odnosu na onu iz kvalifikacija koja je bila 5.8. Zadovoljan sam i konačnom ocjenom 14.966 u finalu, s obzirom da posljednja dva dana imam crijevnu virozu i da me to prilično iscrpilo (moram se posebno zahvaliti liječničkom timu HOO-a bez kojih sigurno danas ne bih bio u stanju nastupiti u finalu). Nažalost, s plasmanom i srebrnom medaljom nisam toliko zadovoljan jer sam ovdje isključivo želio osvojiti zlatnu medalju. I trener i ja mislimo da sam vježbao za zlato, no suci su vidjeli drugačije i za samo 0.66 tisućinki boda francuski me predstavnik pobijedio. Što je, tu je, još jedna velika medalja za hrvatsku gimnastiku i moju Osječko-baranjsku županiju i grad Osijek! Ponosan sam što sam ponovno izdržao velike pritiske i popeo se na postolje na radost svih ljubitelja gimnastike u Hrvatskoj. - iskren je nakon finala bio Seligman

Odličan je bio i drugi hrvatski predstavnik u ovome finalu, Matija Baron, kojemu su mjesto na postolju i medalja izmakli za dlaku. Baron je sa zarađenom ocjenom 14.166 osvojio četvrto mjesto.

- Vježbu sam odradio dobro, no s jednom sitnom greškom na početku. Malo je falilo za medalju, ali ja sam zadovoljan jer sam se ustabilio. Ovo je bila treća odrađena vježba u četiri dana, tako da mogu biti zadovoljan. - na svoj se nastup u finalu osvrnuo Baron

Na trećem mjestu, između dvojice hrvatskih gimnastičara, pozicionirao se Cipranin Marios Georgiou (14.500) koji je osvojio brončanu medalju.





Tekst i foto: Gimnastičko društvo Osijek - Žito

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: