Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad spreman za borbu protiv još jedne najezde komaraca

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2007. 13:52 
Naslov:  Grad spreman za borbu protiv još jedne najezde komaraca
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kadrovski, opremom i financijskim zaleđem osječke službe potpuno su spremne za ovogodišnju borbu protiv najezde komaraca! Poručio je to na jučerašnjoj sjednici Gradskog poglavarstva Stjepan Rudan, ravnatelj županijskog Zavoda za javno zdravstvo.

Izvještavajući gradske čelnike o provedbi prošle godine potpisanog ugovora o petogodišnjem programu suzbijanja tih letećih napasnika, Rudan je kazao kako je iza stručnjaka Zavoda već 40.000 radnih sati, “u pogonu” su helikopter, pet aviona, 24 motorna vozila te pogon za proizvodnju ledenih granula. Također, osmočlana ekipa svakodnevno obavlja monitoring komaraca. Za sada, dodao je u zaključku, zbog temperatura zraka i vodostaja, nema opasnosti od najezde, ali ekipe su spremne za intervenciju. "Iskreno se nadam da ćemo ove godine moći u miru navečer popiti kavu na Promenadi", poručio je gradonačelnik Anto Đapić tijekom jučerašnje dvosatne sjednice (21 točka dnevnog reda).

U ulozi izvjestitelja upoznao je članove Poglavarstva s "trilerom" oko postupka pristupanja ZIPOS-u d.o.o., odnosno o (čini se) konačnom približavanju kraja priče oko izgradnje Regionalnog odlagališta otpada u Antunovcu. Gradonačelnik je podsjetio na zatečeno stanje, prijetnju Strabaga & Saubermachera višemilijunskom tužbom (oko pet milijuna eura, nap.a.) i višemjesečnu “borbu” za povoljnije uvjete.

- Kad smo krenuli u ovaj projekt, ponuditelji gotovo da nisu htjeli ni razgovarati o promjenama ugovora. No uspjeli smo se izboriti za smanjenje kvote obvezne količine otpada s 50 na 45 tisuća tona godišnje, te da u ZIPOS-u Grad Osijek participira s 33 posto vlasništva. Tada se pojavio novi problem - Vinkovci i Županja nisu željeli dati potporu ulasku Osijeka u ZIPOS. Na kraju je Upravno vijeće, neovisno o tim gradovima, većinom glasova prihvatilo ulazak Osijeka, odnosno "Unikoma" u ZIPOS. Rok je bio 31. ožujka, stvar je riješena doslovno u posljednjim satima, ostvarili smo maksimum i danas mogu reći da Damoklov mač (čitaj: odšteta) više nije nad nama, kazao je gradonačelnik.

Pred Poglavarstvom se našlo i izvješće o stanju sigurnosti tijekom prošle godine. Smanjen je ukupni broj evidentiranih kaznenih djela, no povećan je broj ubojstava, prometnih nesreća i poginulih u prometu. Dominiraju, izvijestio je Stipo Rimac, načelnik Ureda načelnika PU osječko-baranjske, djela općeg kriminaliteta (70 posto), među kojima je najviše krađa. Od tri ubojstva jedno je ostalo nerazriješeno, u prometu je poginulo pet, a samoubojstvo je počinilo deset osoba. Kaznenih djela zloporabe droga evidentirano je 38 posto manje nego u 2005., no, dodao je Rimac, priveden je otprilike jednak broj dilera. Kratko je spomenuo i rad na dva slučaja ratnih zločina, te zaključio kako je "stanje sigurnosti bilo povoljno i stabilno". "Poglavarstvo prima izvješće k znanju, vidimo se na sjednici Gradskog vijeća", poručio mu je Đapić.

Izvješća i projekti

Poglavarstvo je jučer usvojilo godišnja izvješća o poslovanju HNK, Dječjeg kazališta Branka Mihaljevića, GISKO-a, Pučkog otvorenog učilišta te Gradskih galerija, kao i Centra za predškolski odgoj, te mahom izrazilo zadovoljstvo rezultatima.

Osim informacije o stanju sigurnosti, godišnje izvješće predali su "Elektromodul", gradski koncesionar za parkirališta, Državni inspektorat, dimnjačari, HEP Plin te Gradsko društvo Crvenog križa, čiji je ravnatelj pozvao gradonačelnika da se jedna sjednica Poglavarstva održi u novouređenim prostorima Društva u Orahovici. Obavljene su i pripreme za izradu urbanističkih planova uređenja prostora oko bajera u Kupskoj, Filipovice te je pokrenut postupak za prikupljanje ponuda za izradu projekta gradnje podvožnjaka na Čepinskoj, te izvođenje radova u Opatijskoj.

Autor: Mario Mihaljević/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2007. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

netko se isto priprema na najezdu komaraca - pa je preventivno spalio pola kopačkog rita

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.04.2007. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pripremili smo komarnike za sve prozore, pribavili tabletice i tekućine za aparatiće, sprej ako slučajno treba izaći iz kuće, gel ako nam se neka komarica ipak naprije krvi....

ako grad zakaže...

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.04.2007. 18:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam zašto mene komarci uopće ne napadaju,ja mogu komotno otići u neku šumu ili negdje gdje je najezda komaraca a oni me uopće ne grizu,očito im se moja krv ne sviđa..ne koristim nikakve preparate doma,jedino kad zaprašivači prolaze ulicom,moji straci otvore sve prozore i to je to...al da mene ugrizu..no way...i jako sam sretna zbog toga Very Happy..inače znam ljude koji nose van kad idu sve žive kreme i gelove i sprejeve ali im ni to ne pomaže....bilo komaraca ili ne,meni dobro Very Happy

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.04.2007. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam zašto tebe ne vole, ali mene obožavaju. Sad
ako društvance treba na neku terasu na cugu, mene povedu kao žrtvu da mogu mirno ispijati....

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.04.2007. 18:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i skontala sam kad već ugrize,a to je max 5 komaraca po godini da ga ne treba ošinuti i ubiti,već pustiti da ispije do kraja,onda ne svrbi i ne ostane ona oteklina... Very Happy

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.04.2007. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

izgleda si ti vrlo prilagođena gradu u kojem obitavaš....
nešto u stilu, prilagodi se ili izumri...

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.04.2007. 20:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....baš bi mi bilo nezanimljivo piti kavu na promenadi i ne mahati rukama rastjerivajuci komarce....ovako imam odmah razgibavanje uz kavicu.... Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: