Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Borzan: "Fake news" je tvrditi da građani iz istočnih zemalja EU žele skuplje proizvode niže kvalitete

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.04.2018. 14:42 
Naslov:  Borzan: "Fake news" je tvrditi da građani iz istočnih zemalja EU žele skuplje proizvode ni
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na današnjoj konferenciji Europskih pučana o različitoj kvaliteti proizvoda na tržištu EU hrvatska zastupnica u Europskom parlamentu, Biljana Borzan, žestoko se obračunala s predstavnikom brandova koji je tvrdio da je problem različite kvalitete „fake news“.

- Ako je HIPP nakon moga istraživanja povukao proizvod lošije kvalitete s hrvatskog tržišta, ako je Bahlsen u kekse s maslacem za istočno tržište nakon prozivki zaista počeo stavljati maslac, ako je je Pepsi Co. odlučio plasirati kvalitetniji zapadni proizvod na cijelo tržište, tko ste vi da tvrdite da je ovaj problem fake news? - kazala je Borzan i ostala bez odgovora.

Na radionici koju je organizirala Europska pučka stranka (EPP), Borzan je također pozvala kolege, među ostalima i iz Hrvatske, da pučane uvjere da podrže pozitivne i prijeko potrebne promjene za potrošače.

- Moje kolege i ja smo napravili niz istraživanja na ovu temu, izborili smo se za 800 tisuća eura vrijedna europska testiranja, pišemo prvo izvješće o različitoj kvaliteti u Europskom parlamentu, i to sve prolazi dok većina EPP šuti. Prema amandmanima EPP na moje izvješće vidim da nemaju jedinstvenu poziciju i pozivam kolege koji razumiju ovaj problem da razgovaraju s njima - rekla je Borzan.

Podsjetila je i da je više od 80 posto građana u Hrvatskoj reklo kako se osjećaju građanima drugog reda zbog ovog problema.

- Nitko me neće uvjeriti da smo mi ludi i da sami, prema „istraživanjima tržišta“, biramo skuplje proizvode niže kvalitete! Vrijeme je da se da se ovaj problem zaustavi i da EPP stavi građane ispred interesa industrije! - istaknula je Biljana Borzan, jedina slavonska europarlamentarka.



Tekst i foto: Ured/Office of Mrs. Biljana Borzan MEP

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: