Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bez noćnih linija GPP-a mladi ili pješače,ili ih voze pijani

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2007. 5:07 
Naslov:  Bez noćnih linija GPP-a mladi ili pješače,ili ih voze pijani
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svakoga vikenda, nakon noćnih izlazaka veliki broj mladih prisiljen je pješačiti i po nekoliko kilometara jer autobusi gradskoga prijevoza noću ne voze.
- Kada izlazimo vikendom, moramo kući ili pješice, ili autostopom. Na Jugu 2 ima mnogo mladih koji vole i žele izlaziti vikendom, ali mnogima je problem kako se vratiti kući. Kada idemo pješice kući, treba nam gotovo sat vremena da dođemo od Tvrđe do Juga, a oni koji su odvažniji stopiraju do kuće. Zašto onda GPP ne bi uveo autobusne noćne linije, bar vikendom, za Jug 2, ali i neke druge relacije, kao što su Tenja, Čepin ili Bosutsko naselje jer bi tako sigurno pomogao mnogim mladima da se ne brinu oko povratka kući, ispričali su nam mladi Jugovci.

Problem noćnih linija ne muči samo stanovnike Juga nego i mnoge druge sugrađane, poput onih s Bosutskog ili iz Retfale. Jedina noćna linija koja vozi vikendom je ona za Višnjevac i Zeleno polje, dakle tramvajska, ali mnogi su mišljenja da to nije dovoljno za grad veličine Osijeka.

Anto Mijić, šef kontrole prometa GPP-a, kaže kako oni nisu nadležni za uvođenje novih voznih redova, niti za uvođenje noćnih linija.

- GPP je tvrtka u vlasništvu Grada, i sve odluke o voznim redovima donosi Poglavarstvo grada Osijeka. Ako više osoba iz nekih prigradskih naselja ili dijelova grada potpiše peticiju za uvođenje nove linije ili noćne linije, onda mi u dogovoru s Poglavarstvom odlučujemo o tome. No svaka nova vozna linija ili noćni vozni red unosi dodatne troškove, stoga razlozi moraju biti dobro argumentirani, ističe Mijić.

Đurđica Krahulec, pročelnica Upravnog odjela za komunalno-stambeno gospodarstvo i promet gradske uprave, kaže kako je za eventualno donošenje odluke o uvođenju noćne linije potreban konkretan zahtjev s konkretnim podacima kako bi se mogla utvrditi opravdanost i vidjeti koliki su troškovi.

- Trenutačno nemamo saznanja o prijevoznim potrebama, odnosno o kojem broju putnika i o kojem broju polazaka se radi za navedenu relaciju. U konkretnom slučaju, dakle uvođenju noćnih linija za Jug 2, radilo bi se o povećanju troškova poslovanja GPP-a te bi se veća svota morala izdvojiti iz proračuna Grada Osijeka. Naime, svako uvođenje nove linije i uvođenje novih polazaka povećava troškove poslovanja prijevoznika, a ako ti polasci i linije nisu obuhvaćeni subvencijom koja je namijenjena gradskom prijevozniku svake godine, onda troškovi idu na teret prijevoznika, kaže Krahulec.

Mladi se za noćne linije i siguran i brz povratak kući moraju, dakle, izboriti sami. A upravo su u tom smjeru krenuli Mladi HNS-a organiziranjem peticije kojom je tijekom samo jednog vikenda prikupljeno više od dvije tisuće potpisa kojima se traži uvođenje tri besplatne noćne autobusne linije i jedne tramvajske linije između petka i subote te subote i nedjelje od ponoći do pet sati ujutro.

Autor: G.Milanović/Glas-Slavonije.hr
Foto: Roko031

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumbaa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Lokacija: selo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2007. 9:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a što je s josipovcem????

_________________
eat, drink and be marry, for tomorrow you die.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2007. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Kada idemo pješice kući, treba nam gotovo sat vremena da dođemo od Tvrđe do Juga, a oni koji su odvažniji stopiraju do kuće


...od tvrđe do juga za sat vremena....????????
...jedino ako se ide pužecim stilom..Cool

istina da je veliki problem sa nocnim prijevozom i da bi se po tom pitanju trebalo nešto riješiti pogotovo preko vikenda.....koliko me pamcenje služi jedno vrijeme je to i bilo organizirano...al zbog ucestalih napada pijanih putnika na djelatnike GPP-a od te ideje se odustalo......

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lucky cat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 56
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.04.2007. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, sve je to ok, sa prijevozm i ideja i sve,ali malo razmislite..vi zapravo zivite koliko neki moraju nekad pjesaciti...i trba ti sat vremena od Tvrđe do Juga kad popiješ, pa teturaš...

_________________
TRASHion is FASHion osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2007. 10:51 
Naslov:  Re: Bez noćnih linija GPP-a mladi ili pješače,ili ih voze pi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da bi se svakako trebale uvesti noćne linije četvrtkom,petkom i subotom ili barem samo petkom i subotom....puno njih ni ne ostaje vani duže jer nemaju kako kući....ili nmoraju spavat kod nekoga....nije baš da je u te dijelove grada ili izvan grada...put osvijetljen...a i ovo stopiranje ne zvuči baš pouzdano....tak da...mislim da bi trebali to uvesti svakako...ali onda i ljudima koji će voziti povećati plaću....ili ne znam napravit neki kompromis...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2007. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma kakav prjevoz večina ih je pijana neka hodaju do kuće da se malo otrjeze na zraku, a ne se vozit u busu pa se mami po tepihu izrigat! A i busevi bi bili demolirani ko i sve ostalo što se uništi subotom tam di stoka prođe!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2007. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....jedno pitanje.....a što je sa onim prijevozom u suradnji sa crvenim križom.....koji su na poziv organizirali prijevoz....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ana18os
Offline
Ukupno postova: 372
Lokacija: somewhere over the rainbow...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2007. 13:01 
Naslov:  Re: Bez noćnih linija GPP-a mladi ili pješače,ili ih voze pi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ni ne ide mi se van kad znam da već u 11 navečer moram biti na stanici jer mi u 11.05 ide zadnji bus. A prvi ujutro u pola 7. Ne mogu ići na nikakve koncerte jer oni tek počinju oko 11, a nemam se onda kako vratiti kući. Zašto se ne bi uvele te noćne linije? btw nisu svi koji idu vikendom van pijani

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
InternationalPony
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2007. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ovo bi bila dobra isprika za gamad iz GPP-a da još više dignu cijene karata.
Kad god imam priliku idem pješke.Bez obzira na to sto od centra do kuce imam 50 min hodanja Exclamation Ne želim dati ni lipe u njihove pljačkaške đepove!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blueberry
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2007. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ja mislim da je to sa uvođenjem dodatnih linija navečer dobra ideja jer stvarno onak znam dosta ljudi koji ni ne izađu baš zbog problema sa prijevozom.Mislim,šta ćeš radit vani do prvog busa u pol 7npr.Jedino me smeta što ima kretena koji i ovo malo što imamo(svakih sat vremena tram subotom navečer)unište i tako samo još više potkopavaju gore u tekstu naveden prijedlog.baš pljuga

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2007. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa kolko se uopće može trošak povećati ako uvedu samo jedan bus za svaki udaljeniji dio grada npr. u 3 sata?
Pa nitko nije ni tražio da se omogući bus kroz cijelu noć, jednom u cca. 3 sata je dovoljno, taman sve svirke završe i stigne se fino na burek pa na bus.
Bolja polovica mi je iz Bilja, a ne možemo pošteno vikendom izaći van jer je zadnji bus u 22:30.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marianne
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Lokacija: where the streets have no name
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2007. 16:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a nis onda...bicikli kupit i vozit se tako Wink

_________________
i definitivno moram otic u grad ispod mora s ribama...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
InternationalPony
Offline
Avatar

Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2007. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vikendom bi mi trebali pomoćni točkići za bajs Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
meso
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2007. 22:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marianne je napisao/la: ›
a nis onda...bicikli kupit i vozit se tako Wink


aj neko pametan Razz
ja sam na samom zelenom i par puta mi se dogodilo da nema uopće tramvaja vikendom iako piše da ne znam vozi tad i tad...a pješke tak od kolodvora mi treba oko 45 min normalnim tempom...i šta lijepo bicikl...ima biciklistička staza tak da te neće neki auto zgazit...eventualno ćeš ti nekog xD
i to mi je najviše 15 min...predobro
vojim svoj bicikl =)

_________________
Trla baba lan da joj prođe dan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2007. 1:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la (Pogledaj post): ›
Bolja polovica mi je iz Bilja, a ne možemo pošteno vikendom izaći van jer je zadnji bus u 22:30.


jebiga, kada ste jos mladi pa bi starci gledali preko oka da slucajno prespava kod tebe...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: