Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Plutajuća fontana u jezercu uz obilaznicu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2007. 3:31 
Naslov:  Plutajuća fontana u jezercu uz obilaznicu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Idućeg će tjedna sve gradske fontane, uključujući i najatraktivniju na središnjem trgu, biti puštene u pogon - najavio je direktor Unikoma Miroslav Doležal. No, ove je godine Osijek bogatiji za dvije potpuno nove fontane. Naime, prvi će put biti uključena nova fontana u sklopu Rondela velikana u Tvrđi, a napokon je i odabrana lokacija za plutajuću fontanu, što će biti smještena uz obilaznicu, u jezercu pokraj nadvožnjaka u Ulici sv. Leopolda Mandića. Podsjetimo, plutajuća je fontana prije dvije godine postavljena u probni rad kod pješačkog mosta, ubrzo je uklonjena i njena je trajna lokacija, sve donedavno, bila nepoznata. Okoliš jezerca u kojemu će plutajuća fontana zauzeti svoje mjesto trenutno se uređuje, a iz Unikoma najavljuju da će svi pripremni radovi uskoro biti gotovi. Istovremeno, djelatnici HEP-a trebali bi završiti pripremu neophodnih instalacija.



- Plutajuća će fontana biti postavljena za nekoliko dana iako su se pojavile određene komplikacije s kabelima što ih HEP treba pripremiti. Tako će provođenje instalacija koštati 40.000 kuna, a prvobitna su očekivanja bila trostruko niža cijena. Naš dio posla oko uređenja okoliša i postavljanja klupa i koševa za otpatke bit će gotov na vrijeme, a plutajuća će fontana vrlo brzo proraditi - rekao je Miroslav Doležal.

Nova fontana znači da će svakoga tko u Osijek dolazi iz smjera Čepina u samo kilometar kretanja gradom dočekati dvije atraktivne fontane. Od definitivno nesvakidašnje plutajuće fontane uz obilaznicu, preko fontane u središtu kružnog toka koji presijeca tramvaj.

Od ove godine i fontana na Trgu Ante Starčevića prelazi u nadležnost Unikoma, a do sada ju je održavao i o njoj brinuo Vodovod.

- Fontana na središnjem trgu prelazi u nadležnost Unikoma, ali sigurno je da od Vodovoda i dalje očekujemo stručnu pomoć oko njenog održavanja - rekao je Doležal.

Tako se od sedam fontana, koliko je Unikom održavao 2006. godine, ta brojka povećala na više od deset, što u Unikomu - kako kaže Doležal - smatraju ozbiljnim poslom.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: centurion Riječna fontana, 2005.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
esseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Lokacija: Osijek - Land
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2007. 21:35 
Naslov: Idea Re: Plutajuća fontana u jezercu uz obilaznicu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fontana između obilaznice i ceste koja vodi na obilaznicu, najopterećeniju dvotračnu cestu u RH? zar nema i ovako previše zalutalih pješaka na obilaznici?

ne kužim zašto fontana nije mogla biti na Dravi... tamo bi se istakla kao nekada

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2007. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

......i moje mišljenje je da ovo nije baš idealno mjesto....a koliko se sjecam problem fontane na dravi je bio zbog toga što se veslacki klub bunio da im ta fontana smeta za vježbanje njihovih clanova...Cool

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.04.2007. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je to dobra lokacija!!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sikki
Offline
Avatar

Ukupno postova: 210
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2007. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jebeš fontanu, podjelite tih "neplaniranih" 40.000 kuna ljudima koji nemaju ništa. Bem ti državu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2007. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sikki je napisao/la: ›
Jebeš fontanu, podjelite tih "neplaniranih" 40.000 kuna ljudima koji nemaju ništa. Bem ti državu.


emigriraj!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Poppy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2988
Lokacija: u snovima
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2007. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sikki je napisao/la: ›
Jebeš fontanu, podjelite tih "neplaniranih" 40.000 kuna ljudima koji nemaju ništa. Bem ti državu.



de šuti... :/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2007. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odlično, prvo nabavimo skupu fontanu za koju nemamo para, a onda ne znamo što bismo s njome! neprocjenjivo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sikki
Offline
Avatar

Ukupno postova: 210
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2007. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zato uvijek i najebemo jer svi samo šute

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2007. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sikki je napisao/la: ›
Jebeš fontanu, podjelite tih "neplaniranih" 40.000 kuna ljudima koji nemaju ništa. Bem ti državu.

sikki, ak ce tih 40000kn rijesiti SVE probleme siromasnih ovog grada onda mi dajte ziro-racun i ja danas uplacujem. ovo je dio ukrasavanja grada i sigurno je potrebno da se instalira na nekom ljepsem nekom manje ljepsem, boljem mjestu u gradu. a zasto se siromasnima daje toliko (pojma nemam koliki je postotak iz gradskog proracuna) koliko sigurno je malo i trebalo bi se naci pravi nacin pomaganja i davanja onima kojima je to najneophodnije

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2007. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko u biti ima stvarno siromašnih u ovom gradu,a koliko onih koji koriste pomoć Centra za socijalni rad i izjavljuju da jednostavno neće ići raditi,teško je procjeniti...
Nemali broj puta su mi takvi rekli(a u mom kvartu ih ima puno,i sami znate da ti nekakvi socijalni stanovi u kojima oni žive uglavnom kotiraju oko centra)da za moju plaću nebi ni oči otvorili ujutro.
@duje samo daj,ja ne dam pa mislite da sam loša,ne ustajem u 4 ujutro i radim dva posla da bi netko cjele dane prrovodio po kafićima i primao socijalnu pomoć....
Ako je već kod davanja rađe ću pred predstojeće blagdane kupiti slatkiše(naravno ne za 40 000 kn)i odnjeti u Dom za nezbrinutu djecu oni po mom uvjrenju nisu krivi zato što su tamo gdje jesu.
E da i fontana, pa osobno mislim da joj je mjesto ipak U Dravi!

p.s:Očekujem drvlje i kamenje -slobodno!

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.04.2007. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koji će nam k.... fontana uopće????

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.04.2007. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

legica_os je napisao/la (Pogledaj post): › koji će nam k.... fontana uopće????

fontana ti je inače naprava iz koje voda ide u vis ili ti se zove vodoskok...
a služi za ljepši ukupni dojam okolice....
Koji će nam! Evil or Very Mad

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 02.04.2007. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

duje je napisao/la (Pogledaj post): ›
sikki, ak ce tih 40000kn rijesiti SVE probleme siromasnih ovog grada onda mi dajte ziro-racun i ja danas uplacujem.


"Putovanje od tisuću kilometara počinje prvim korakom." (c) Kinez Mudri
ž.r.: PBZ-3101009813

duje je napisao/la (Pogledaj post): › ovo je dio ukrasavanja grada i sigurno je potrebno da se instalira na nekom ljepsem nekom manje ljepsem, boljem mjestu u gradu. a zasto se siromasnima daje toliko (pojma nemam koliki je postotak iz gradskog proracuna) koliko sigurno je malo i trebalo bi se naci pravi nacin pomaganja i davanja onima kojima je to najneophodnije


Možemo mi ukrasiti grad i sakrivati njegovu propadljivost, ali ako time sakrivamo nešto drugo onda smo odavno mrtvi.

Inače, u RH se potroši više novaca na socijalne programe nego što je dovoljno da se iskorijeni siromaštvo - samo je problem raspodjele. Socijalne službe su nam u kurcu jer se za veliki dio kolača otmu oni kojima ne treba...

Vidjet ćeš s vremenom, sve se kod nas može reformirati kultura, policija, obrazovanje, znanost - ali socijala, zdravstvo i pravosuđe teško da će ijedna vlada imati muda pipnuti... pitajte se zašto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
euchrid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 511
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2007. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LucijaX je napisao/la: ›
Vidjet ćeš s vremenom, sve se kod nas može reformirati kultura, policija, obrazovanje, znanost...



ooooo... pa da ti to nisi postao (djelomično) optimist????

_________________
__________________________________
Stojim uz to što sam jučer rekao. Ne znam doduše što sam rekao, no znam, što mislim, a mislim točno ono što sam rekao!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: