Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Anto Đapić izabran za člana Kazališnog vijeća HNK Osijek

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2017. 21:14 
Naslov:  Anto Đapić izabran za člana Kazališnog vijeća HNK Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U medijskim izvještajima s posljednje sjednice osječkog Gradskog vijeća potpuno je u drugom planu ostala vijest koja je kontroverzna, da ne kažemo skandalozna: Anto Đapić, ničim izazvan, postao je član Kazališnog vijeća HNK Osijek!

OK, reći će netko, još jedan slučaj političkog uhljebljivanja, navikli smo već. Ono što upada u oči u ovoj priči je to što su ovakvom odlukom osječki vijećnici eklatantno prekršili Zakon o kazalištima.

Naime, Zakon o kazalištima jasno propisuje da Kazališno vijeće svakog javnog kazališta ima tri do sedam članova koje imenuje predstavničko tijelo osnivača iz redova uglednih umjetnika i radnika u kulturi. Koliko je nama poznato, Đapić ne ispunjava niti jedan od ta dva uvjeta.

Osječki vijećnici možda su u njegove kulturne „uspjehe“ uvrstili plagiranje magisterija zbog čega mu je 2000. oduzeta titula magistra znanosti zbog sumnje da je rad prepisao iz knjige svog mentora Borisa Kandare. Doduše, kasnije su Đapić i njegov mentor oslobođeni optužbi na sudu, ali zbog proceduralne greške.

Kao član kazališnog vijeća Đapić će pratiti ostvarivanje programa HNK, financije i kadroviranje u toj ustanovi, a ne manje važno, Đapić će kao član vijeća neće imati pravo na isplatu naknade.





Tekst: Osijek031.com
Foto: Dino Spaić/Foto-arhiv031


Zadnja promjena: Redakcija 031; 29.11.2017. 8:13; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
modri
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2017. 7:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako ništa hrvat i domoljub za razliku od frljića i slićnih

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2017. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

modri je napisao/la: ›
ako ništa hrvat i domoljub za razliku od frljića i slićnih

I ja sam Hrvat i domoljub, ništa manji niti veči od njega. Zašto ja onda nisam izabran na tu funkciju. Ako je to glavna kvalifikacija onda će grad ili država morati izmisliti još tisuća i tisuća radnih mjesta za sve nas. Ne mora uvijek kritika lopovluka i nepotizma biti jugonostalgija i neprijateljstvo prema vlastitoj domovini. Neki jednostavno ne mogu se pomiriti sa činjenicom da "domoljubniji" Hrvati mogu živjeti bolje nego ostali građani ove zemlje. Na kraju koji kurac mi treba to "domoljublje" ako sam gladan i živim ispod svakog dostojanstva ???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justiceos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2017. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjerojatno će iznajmljivati HNK-u svoje hlače, kao svečani zastor Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oskil78
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.11.2017. 14:32 
Naslov:  Re: Anto Đapić izabran za člana Kazališnog vijeća HNK Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glumit će u novoj predstavi "KOŠARKAŠ"!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: