Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Davor Rostuhar: "Živite svoje snove, usudite se sanjati"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65676
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.10.2017. 9:12 
Naslov:  Davor Rostuhar: "Živite svoje snove, usudite se sanjati"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Davor Rostuhar, putoholičar, pisac i fotograf (kako su ga najavili organaizatori predavanja-Rotaract klub Osijek) u Osijeku je govorio o dvije godine svojih arktičkih priprema za samostalnu ekspediciju od obale Antarktike do Južnog pola.

Put dug 1200 kilometara do sada je prošlo samo 23 ljudi među kojima nitko nije bio iz Hrvatske. Plan Davora Rostuhara hodati je 50 dana uz temperaturu koja može pasti i na -40 stupnjeva. Prikupljajući sredstva za putovanje pješice je posjetio 37 hrvatskih gradova i prešao udaljenost koju će proći na Antartici.



"Najviše istražujem kako ostvariti snove, izabrati svoj put, kako biti sretan.

Postavljanje i ostvarivanje ciljeva najbolji je put za sreću. To pokazujem svojim primjerom. Mene su inspirirali pustolovi i putopisci poput Stipe Božića, a ja im nastojim vratiti dug i potaknuti druge ljude da žive svoje snove, da se usude sanjati. Kroz prošla putovanja naučio sam da su najveća prepreke društvo, novac i vrijeme. Svojim primjerom pokazujem kako se mogu savladati ti problemi.
"



Davor Rostuhar posjetio je stotinu zemalje, Hrvatska mu je i dalje najljepša, a u sklopu predavanja "Usudi se sanjati" u Osijeku predstavio i Knjigu snova u koju su Osječani upisali svoje snove i poruke potpore.



Multimedijalno predavanje Rotaract Club Osijek organizirao je u suradnji s Građevinskim fakultetom i Turističkom zajednicom grada Osijeka.





Tekst i foto: Sanja Račić/Radio Osijek

Najava: Građevinski fakultet: Predavanje "Usudi se sanjati"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: