Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ponovno omogućeno upućivanje pacijenata iz Bosanske Posavine u KBC Osijek

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.10.2017. 12:24 
Naslov:  Ponovno omogućeno upućivanje pacijenata iz Bosanske Posavine u KBC Osijek
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon desetogodišnje blokade upućivanja pacijenata iz Bosanske Posavine prema Kliničkom bolničkom centru Osijek, donesena je odluka kako nema više zapreka da se takvo upućivanje i suradnja sa Županijskom bolnicom Orašje nastavi.

Tu je lijepu vijest u Orašje donijelo izaslanstvo KBC Osijek predvođeno zamjenikom ravnatelja dr. Vlatkom Kopićem. U osječkom izaslanstvu, uz liječnike, bio je i rektor Sveučilišta J. J. Strossmayera Vlado Guberac i dekan Poljoprivrednog fakulteta Krunoslav Zmaić.



Drago mi je što javnosti Bosanske Posavine mogu prenijeti lijepu vijest da smo uspjeli dogovoriti mogućnost upućivanja pacijenata sa područja Bosanske Posavine u KBC Osijek, jer ako su pacijenti upućivani u KBC Zagreb, ne vidim razloga zašto to nije moguće učiniti u našoj ustanovi. Želimo sa svojim kadrovskim rješenjima i medicinskom opremom vama staviti sve na raspolaganje. Nedopustivo je da puk ovoga kraja nema adekvatnu zdravstvenu skrb, što je na koncu nužno i za daljnji opstanak ljudi na ovim prostorima. Mi koji dolazimo iz Slavonije, a imamo podrijetlo iz Bosanske Posavine, želimo još bolje upoznati ovo područje, vidjeti gdje su naši korijeni i vratiti dug ovome kraju sa djelatnostima i svojim stručnostima. Mislim da svaki od nas koji je ovdje živio, radio ili su im roditelji iz ovih krajeva, trebaju vratiti ljubav, jer su ljubav ovdje i dobili. Ovo je jedan od takvih koraka kojima želimo pokazati da smo spremni pomoći i ovome kraju i da ovaj kraj može računati na nas, gdje god da mi jesmo“- istaknuo je dr. Kopić.



Tijekom posjete liječnici su detaljnije upoznati sa sustavom zdravstva u Županiji Posavskoj i potencijalima Županijske bolnice u Orašju, o čemu je govorila ravnateljica dr. Ružica Vukić. Prilikom obilaska školskih objekata rektor Guberac naglasio je kako je školstvo također potencijal jer mladi iz Bosanske Posavine izvrsni su studenti u Osijeku.





Tekst: Osijek031.com
Foto: KBC Osijek

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: