Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Most: Most Osijek dao podršku mladima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65649
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.09.2017. 9:11 
Naslov:  Most: Most Osijek dao podršku mladima
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na Filozofskom fakultetu u Osijeku održana je konferencija Udruge „Svjetski savez mladih Hrvatske“, koja se bavi aktivnim zagovaranjem politika kojima se uređuje status mladih u Republici Hrvatskoj. Na konferenciji je sudjelovalo pedesetak mladih u prvom dijelu, a u drugom su im se pridružili i općinski, gradski i županijski vijećnici. Između ostalih, podršku radu Udruge dala je i gradska vijećnica Mosta, Sanja Mišević.

„Na aktivno sudjelovanje na ovoj konferenciji potaknuo me slogan konferencije „Mi ostajemo u Hrvatskoj“. Bilo je zadovoljstvo vidjeti da mlade apatija nije zahvatila, i da su vrlo odlučni u namjeri da aktivno sudjeluju u kreiranju budućnosti naše zemlje.“, izjavila je Mišević.

Aktualni projekt ove udruge, naziva „Suradnom protiv apatije – SUPROTIVA“, jedan je od načina kako mlade RH treba potaknuti na građansku participaciju i aktivno zauzimanje za svoju i opću dobrobit. To je također prilika da se mladi educiraju kako da pronađena rješenja implementiraju u svojim zajednicama.

Cilj konferencije, koja se održava u četiri najveća grada RH je istaknuti prijedloge za novi Nacionalni program za mlade, utemeljen na istinskim potrebama mladih, te tako mladima omogućiti aktivnu suradnju u odgovornom oblikovanju vlastite budućnosti.

„Nastojala sam ih ohrabriti na tom putu, pozvala sam ih da budu glasni. Moja i starije generacije mogu puno naučiti od ovih mladih ljudi, oni su informirani, znatiželjni, neustrašivi. Također, pozvala sam ih da se aktivno uključe u politički život, kako bi mijenjali percepciju o politici. Naime, zahvaljujući dosadašnjoj praksi, politika se u našem društvu doživljava kao nešto nedostojno, prljavo, koruptivno. Krajnje je vrijeme da pokažemo da ne mora biti tako, da politika znači društveni angažman na korist zajednici, gdje se društveni interes stavlja ispred osobnog.“, istaknula je Mišević te dodala: „Gledajući te mlade ljude, potvrdila sam svoj stav da naša zemlja može imati svijetlu budućnost, da ima nade. Zato, mi ostajemo ovdje!“



Tekst i foto: Most nezavisnih lista

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: