Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Otvoren veliki ured Županije u EU

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2007. 0:57 
Naslov:  Otvoren veliki ured Županije u EU
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdravicom slavonskim vinima večeras je na drugom katu zgrade u Rue Montoyer 18b u središtu Bruxellesa otvoren Ured Regionalne razvojne agencije Slavonije i Baranje, u čiju kupnju i opremanje su Osječko-baranjska županija i Grad Osijek uložili više od tri milijuna kuna.

Upravo taj iznos, kao i činjenica da je posrijedi prostor veličine čak 160 kvadrata, dakle četiri puta veći od onoga unajmljenoga u kojem u Bruxellesu djeluje puno bogatija Istarska županija, zasmetala je brojne građane i posebice predstavnike oporbe.

Neki od njih čak naglašavaju da je osječko-baranjski ured već i prije otvaranja potrošio sredstava koliko će istarski ured za svoj rad u punih osam godina!

Uz to, oporba proziva što će Ured službeno voditi talijanska konzultantska tvrtka Consul Marc Sviluppo, odnosno izvjesni Carlo Barbato, nedovoljno poznat široj javnosti. Direktor RRA Stjepan Ribić na to odgovara da bi angažman i samo jedne osobe iz Slavonije i Baranje godišnje koštao puno više, a Talijani će sa svojim 25-godišnjim iskustvom, tvrdi, znatno pomoći privlačenju sredstava iz EU fondova.

Uz Ribića i Bubala, u ime Županije na otvaranju su bili dožupani Daniel Srb (HSP) i Mile Horvat (SDSS), dok su Grad predstavljali dogradonačelnik Vladimir Šišljagić (HDSSB) i član Poglavarstva Davor Lamza.

U ime Požeško-slavonske županije, čije će interese Ured također zastupati, došao je župan Zdravko Ronko. Iz poznatih razloga nije bilo inicijatora Ureda Branimira Glavaša, dok će hrvatski predsjednik Stjepan Mesić, čiji je dolazak na otvaranje bio najavljen, Ured obići tek za desetak dana.

Bubalo: Ovaj ured je prijeka potreba Slavonije

- Što god tko rekao, ovaj ured je prijeka potreba cijele Slavonije i Baranje. Kao pripremu smo donijeli Strategiju razvoja i Regionalni operativni program, a sada slijedi lobiranje i realizacija projekata. Što ne uspijemo preko Vlade, učinit ćemo sami! Oni koji tvrde da ništa iz EU fondova ne možemo dobiti bez pomoći Vlade, govore gluposti, što ćemo uskoro i dokazati - rekao je osječko-baranjski župan Krešimir Bubalo.

Autor: Tomislav Levak/Jutarnji.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.03.2007. 6:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...OK - ideja o pretpristupnim fondovima za Slavoniju i Baranju je jako dobra...i istina je da se tu može jako dobro popraviti financijska konstrukcija, ulagati u nove projekte, itd...ali...to se može raditi i iz 60m2, a ne prostora u koji je ulupano 3 milijuna kuna, demit...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domagoj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 77
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2007. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije mi bilo teško naći njihovu stranicu te firme (www.consulmarc.it). Tamo piše svašta zgodno.

Npr. partner im je nekakav EFI d.o.o. iz Hrvatske, koji ne postoji u sudskom registru trg. društava u RH (https://sudreg.pravosudje.hr). Dakle, ne postoji.

Zatim, tamo piše da se u Hrvatskoj nalaze u Puli na adresi Istarska 8. Na toj adresi se nalaze: Teniski savez Županije istarske, Auto škola TESCO CAR d.o.o., Designer - obrt za marketing, AGENCIJA ZA NEKRETNINE REBROVIĆ, Turistička zajednica Tar-Vabriga, Odvjetnički ured Rebrović Andrije, GIARDINI d.o.o. agencija za nekretnine, ured Histria Festivala, Arian entertainment d.o.o. kao i ARIAN TRADE Trgovačko društvo za proizvodnju i usluge d.o.o.. Šta je tu zanimljivo? Pa ništa, osim da jedna firma takvog ugleda uopće nije registrirana na toj adresi. Možda onaj odvjetnik vodi njihove poslove, no tko zna...?

Iz svega ovoga nejasno je zašto smo mi morali toj firmi otvoriti ured u Bruxellesu na adresi Rue Montoyer 18b kad ona tamo već ima svoj ured na adresi Rue Montoyer 6?!?
Šta oni ne mogu raditi za nas iz svog ureda, nego ja moram platiti porez da bi ga naši političari potrošili na otvaranje ureda tri kuće dalje? I to tri milijuna kuna?!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.03.2007. 10:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...bravo za istraživanje...Smile...i potpisujem zadnje dvije rečenice...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2007. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...OK - ideja o pretpristupnim fondovima za Slavoniju i Baranju je jako dobra.


Ideja je jako dobra za one parazite koji će tamo na naš račun sjediti i "raditi".
Za sve nas ostale, ideja uopće nije dobra.

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.03.2007. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la (Pogledaj post): › Ideja je jako dobra za one parazite koji će tamo na naš račun sjediti i "raditi". Za sve nas ostale, ideja uopće nije dobra.


EU info centar otvoren je...
... svakim radnim danom (ponedjeljak – petak) od 10.00 do 17.30 sati
...i subotom od 10.00 do 14.00 sati.
...na Trgu žrtava fašizma 6 u Zagrebu.

Kako uputiti upit EU info centru?
poštom: Trg žrtava fašizma 6, 10000 Zagreb
telefonski: 01/ 45 00 110
e-mailom: [email protected]

ili nas posjetite osobno

Informacijski centar EU
Trg žrtava fašizma 6
10000 Zagreb, Hrvatska
Telefon: + 385 1 45 00 110
E-mail: [email protected]
Internet: na stranicama Delegacije EK u Hrvatskoj: www.delhrv.ec.europa.eu

Sapienti sat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domagoj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 77
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2007. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lucija, nije mi jasno kakve veze EU info centar ima s tim? Radi se o netransparentnom procesu u kojem se moj novac troši a da mi nitko nije objasnio za što i zašto!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.03.2007. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domagoj je napisao/la (Pogledaj post): › Lucija, nije mi jasno kakve veze EU info centar ima s tim? Radi se o netransparentnom procesu u kojem se moj novac troši a da mi nitko nije objasnio za što i zašto!


Nema problema. Da pojasnim: sve ono po što je županija otišla u Brisel, može se obaviti i u Zagrebu, na Trgu žrtava fašizma. Sve saznati, sve pitati, ugovoriti sastanke vezano za pretpristupna sredstva, projekte, razminiranje, vrtiće, znanost, poljoprivredu... Provjereno.

Nadam se da je sad jasnije. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.03.2007. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

steam je napisao/la: ›
anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...OK - ideja o pretpristupnim fondovima za Slavoniju i Baranju je jako dobra.


Ideja je jako dobra za one parazite koji će tamo na naš račun sjediti i "raditi".
Za sve nas ostale, ideja uopće nije dobra.


...nisam mislila na "ured"...već sam mislila na same poticaje koji dolaze kroz pretpristupne fondove, a ima ih mnoštvo: turizam, poljoprivreda, zaštita okoliša, uzgoj domaćih i pernatih životinja...a o svemu tome većina nije informirana...ako već "težimo" ulasku u EU, što onda ne bi iskorištavali sve ono što nude?
...mislim, ne potpisujem taj novopečeni ured, dapače smatram da je novac ulupan bezveze...ne mogu vjerovati samoj sebi, ali moram se složiti s "Lucijom" da se sve te informacije mogu dobiti i preko Zagreba...odnosno, postoje institucije preko kojih se projekti predaju, obzirom da se ne može to učiniti samostalno po sistemu "ja došo, uzgajo bi krave, dajte mi pare"...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: