Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Jedan od najvećih karikaša svih vremena vraća se u Osijek!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65430
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2017. 12:09 
Naslov:  Jedan od najvećih karikaša svih vremena vraća se u Osijek!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svjetski gimnastički kup u Osijeku, najjači ovosezonski turnir iz serije Grand Prixeva koji se u Gradskom vrtu održava od 18. do 21. svibnja, ponovno će imati nešto što ne uspijevaju puno veći gradovi na svijetu.

Deveto izdanje osječkog turnira, nakon 2015. godine, još jednom će ugostiti jednog od najvećih vježbača na karikama svih vremena, Brazilca Arthura Zanettia.

Ako netko zna kako u samo metar i 56 centimetara visine uspije stati heroj nacije, onda je to svakako Tutu. The Lord of the Rings. Ili jednostavno - Arthur Nabarrete Zanetti. Jedan od najvećih svjetskih karikaša, olimpijski pobjednik iz Londona 2012., prvi Brazilac i prvi Latinoamerikanac s olimpijskim gimnastičkim naslovom, aktualno olimpijsko srebro iz Rija 2016. i prvak svijeta 2013. godine.

- Oduvijek sam bio jako mali i moj profesor tjelesnog na vrijeme je vidio da nemam neke velike šanse ikada narasti. Zato me sa sedam godina usmjerio u gimnastiku. Zaljubio sam se brzo u taj sport, ali nekako sam uvijek sanjao da ću ipak narasti i moći igrati odbojku.

Kao njegov veliki idol, brazilska odbojkaška legenda, igračka i trenerska, Bernardo Rezende.

- I sada kada ulovim vremena i kada trener dopusti, igram odbojku na pijesku. Volim i ribolov, skupljam satove, obožavam čitati...

Jedna filozofija godinama je ključna na njegovom sportskom putu.

- Nikada nemojte pasti u komfornu zonu, uvijek se borite za svoje snove. Iskreno, ja sve što sam u životu napravio, napravio sam u dosta teškim uvjetima. Moj otac Archimedes vlastitim rukama napravio je niz opreme s kojom sam trenirao. Kad sam osvojio olimpijsko zlato, ljudi su mislili da mi se život promijenio, ali nije se promijenilo gotovo ništa. Slavlje medalje traje samo nekoliko dana, a onda opet ostajete sami u dvorani. Samo vi, sprava, trener i vaši snovi.





Tekst: Nikolina Pokorić

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: