Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Europe meets Euromed – Putovanje koje me promijenilo

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65758
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.03.2017. 20:52 
Naslov:  Europe meets Euromed – Putovanje koje me promijenilo
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Europe meets Euromed je rezultat zajedničkih vizija i ciljeva da se dovede grupa mladih ljudi te da se raspravi o razlozima koji vode do sukoba i koja su moguća rješenja tih sukoba. Pri tome se iznose vlastita mišljenja, vlastiti problemi i sukobi kako na socijalnoj, nacionalnoj, regionalnoj tako i na međunarodnoj razini.

Za neke od nas ovo je bio prvi projekt, prvo putovanje izvan zemlje stalnog boravka, možemo reći i izvan zone komfora. Nismo znali što očekivati, koje ljude ćemo upoznati, kakve ljude, što ćemo raditi i koji je smisao ovog projekta.

Prvi dan radionica je bila vezana uz upoznavanje, bilo je doista zanimljivo vidjeti na jednom mjestu toliko različitih, a opet tako sličnih nama, mladih i ambicioznih ljudi. Tad nisam mislila da će mi nakon osam dana neki od tih ljudi baš nedostajati i da ću baš među njima naći prave prijatelje.



Radionice u kojima smo sudjelovali bile su prožete raspravama i argumentima, ponekad smo ih produživali za sat vremena. To je bila grupa ljudi koja je bila toliko interaktivna, toliko željna učiti jedna od drugih i toliko spremna pomoći jedna drugoj da smo ponekad ostajali i dugo u noć budni. Zabavljali smo se, učili različite jezike i raspravljali o svakodnevnim problemima, koji su nam iskreno svi zajednički. Upoznavajući druge ljude, druge kulture i drugačije načine života naučili smo još više o sebi, o tome kakve smo osobe i kakve osobe želimo biti.



Ovaj projekt promijenio mi je način razmišljanja i način gledanja na svijet. Nakon osam dana, ti ljudi su u meni ostavili jako velik utisak. Osim njima, veliko hvala dugujem i organizatorima ovog projekta i želim da budu svjesni kolike promjene na ovaj način potiču, kako u društvu, tako i u svijetu. U nijednoj školi i ni na jednom fakultetu nećete imati priliku naučiti ono što sam naučila tijekom tih osam dana, kao ni steći iskustvo koje sam stekla.

Promjena počinje od Vas!




Tekst i foto: Žana Plejić

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: