Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kovačević srebrni, Ude brončani na Svjetskom kupu u Bakuu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65698
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.03.2017. 16:26 
Naslov:  Kovačević srebrni, Ude brončani na Svjetskom kupu u Bakuu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatski gimnastičari osvojili su dvije medalje na svom prvom ovosezonskom turniru Svjetskog kupa. Anton Kovačević srebrni je na preči, dok je naš iskusni olimpijac Filip Ude u Bakuu osvojio broncu na konju s hvataljkama.

Anton je do svoje prve medalje u Svjetskom kupu došao s ocjenom 14,000, a bolji od njega bio je samo Japanac Naoto Hayasaka (14,333), dok je naš drugi finalist na preči, Tin Srbić, koji je na ovom istom turniru prije godinu dana bio brončani, zbog pada na elementu Možnik završio kao šesti (12,966).

- Ovo je moje peto finale na turnirima SK-a, do sada mi je uvijek nešto sitno nedostajalo za medalju, ali sada sam riskirao. Išao sam svoju najjaču vježbu, start od 6.1 i isplatilo mi se što sam imao hrabrosti ići kombinaciju Tkačev-Možnik. Nije to bila idealno odrađena vježba, nije bilo potpuno čisto, ali vjerujem da moje prave izvedbe tek dolaze - zadovoljan je bio 21-godišnji Kovačević, novo veliko ime na preči koje dolazi iz zagrebačkog kluba ZTD Hrvatski sokol koji je već proizveo vrhunske prečaše Marija Možnika i Tina Srbića.

U finalu konja s hvataljkama koje je u Bakuu okupilo najjaču svjetsku konkurenciju, Ude je broncu osvojio premijerno izvevši svoju novu vježbu. Po novom pravilniku ta vježba ima start od 6.2, a suci su Udea ocijenili s visokih 15,200 bodova. Ispred su bili zlatni Kinez Hao Weng (15,400) i srebrni Mađar, jedan od najboljih konjaša svih vremena, Krisztian Berki (15,266). Naš drugi finalist, Robert Seligman, bio je šesti sa 14,466 bodova.

- Postavio sam si drukčije prioritete. Sada mi je jedino bitno završiti vježbu. Ne opterećujem se rezultatom. A ako odradim svoje, onda je to sigurno visok plasman - rekao je Filip Ude.

Izbornik reprezentacije Vladimir Mađarević i više je nego zadovoljan odrađenim poslom u Bakuu.

- Seligman je išao nešto slabiju vježbu, ovdje je dao svoj maksimum, ali njegova forma je u uzlaznoj putanji prema Europskom prvenstvu u travnju u Cluju koje je cilj za prvi dio sezone. Baš kao i ostalim reprezentativcima. Ovdje su odradili i više od očekivanja, sutra rano ujutro letimo prema Dohi gdje nas od srijede čeka novi turnir SK-a. Sva četvorica i tamo su spremna osvojiti medalje.

REZULTATI FINALA
Preča
1. Naoto Hayasaka (Jap) 14,333
2. ANTON KOVAČEVIĆ (HRV) 14,000
3. Tomas Kuzmickas (Lit) 13,866
4. Edgar Boulet (Fra) 13,800
5. Alen Dimic (Slo) 13,633
6. TIN SRBIĆ (HRV) 12,966
7. Shogo Nonomura (Jap) 12,800
8. Mitchell Morgans (Aus) 12,000
Konj s hvataljkama
1. Hao Weng (Kin) 15,400
2. Krisztian Berki (Mađ) 15,266
3. FILIP UDE (HRV) 15,200
4. Cyril Tommasone (Fra) 15,133
5. Zoltan Kallai (Mađ) 14,566
6. ROBERT SELIGMAN (HRV) 14,466
7. Daulet Narmetov (Kaz) 14,166
8. Saeedreza Keikha (Iri) 12,733





Tekst i foto: Hrvatski gimnastički savez

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: