Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



POPUP 31. - "Binarni prostori"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65430
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2017. 14:49 
Naslov:  POPUP 31. - "Binarni prostori"
11.03.2017. 19:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U subotu 11. ožujka 2017., na POPUP31 u 19 h u osječkom Esseker centru (ulaz iz Ribarske ulice) predstavit će se izložba Roberta Fišera pod nazivom „Binarni prostori“.

Ova je izložba rezultat Fišerovih umjetničkih nastojanja započetih u ranijim ciklusima „Monokromija/Bezimenih površina“ i „Nježne destrukcije“. Još je za vrijeme studija Fišerovo umjetničko uporište podvrgnuto propitivanju u želji da autor nadiđe činjenicu kako je možda već sve naslikano te da se više ne može vizualizirati nešto „novo i originalno“. Krajnji je rezultat njegova umjetničkog djelovanja uvijek neizvjestan – njegovo je djelovanje putovanje uvijek iznova (pre)određuje zadano odredište samo kako bi ga se opet moglo (pre)odrediti. O tome sam kaže sljedeće: „U Monokromijama sam došao do kraja u smislu oduzimanja i redukcije našavši se na prekretnici iz koje sam jedini smisleni pravac vidio u skidanju te „pojednostavljene“ slike s platna kao njezine konvencionalne i prirodne površine. Iz te sam ideje započeo destrukciju monokromnih i reduciranih slika. Tragao sam za novim mogućnostima slike stavljajući je u međuodnos s platnom (matricom), prostorom i publikom. Mogli bismo reći da su radovi na ovoj izložbi ekstenzija tih ciklusa i promišljanja o mediju – ali ne samo o slici, već i o skulpturi, crtežu i fotografiji.“ Ekstenzivnost je ovih radova vjerojatno tek osnova Fišerova budućeg djelovanja, potrage kojoj se cilj određuje sam po sebi bez unaprijed određenog omeđenja.

Biografija
Robert Fišer rođen je u Osijeku 1976. Diplomirao 2012. godine na Umjetničkoj akademiji u Osijeku. Aktivno izlaže od 2008. godine, te je do sada ostvario više samostalnih i skupnih izložbi. Za svoj rad nekoliko puta je nagrađivan. Član je Hrvatskog društva likovnih umjetnika u Osijeku i jedan od osnivača Popup projekta. Bavi se slikarstvom i multimedijom. Živi, radi i djeluje u Osijeku.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: