Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U Kopačkome ritu otvorena sezona za posjetitelje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.03.2007. 23:52 
Naslov:  U Kopačkome ritu otvorena sezona za posjetitelje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Parku prirode Kopačkome ritu danas je, nakon zimske stanke, prvom vožnjom broda za posjetitelje otvorena sezona, tijekom koje će brod "Orao" svakodnevno više puta voziti goste parkom, izvijestila je ravnateljica Javne ustanove Parka prirode Kopačkoga rita Biserka Vištica.

Prošle godine Kopački rit obišlo je više od 25.000 domaćih i stranih posjetitelja.

U najočuvanijoj europskoj močvari jedan je od najvećih ornitoloških rezervata gdje obitava oko 300 vrsta ptica. Ove su se godine zbog iznimno blage zime neke ptice već vratile, a najveći dio dolazi na proljeće.



Kopački rit posebice je zanimljiv za učenje o prirodi jer je zapravo jedna velika učionica gdje djeca najbolje dožive i prirodu i potrebu za njezinim očuvanjem, rekla je ravnateljica Vištica.

Najavila je i da će ove sezone djelatnici Javne ustanova Parka prirode Kopačkoga rita ponuditi mnoge edukativne sadržaje za učenike osnovnih i srednjih škola, dodajući kako Park prirode dobro surađuje sa znanstvenim ustanovama i osječkim Sveučilištem J.J. Strossmayera.

Ravnateljica Vištica zamolila je sve posjetitelje Parka prirode da se o njemu brinu, da ne bacaju smeće te da na bilo koji način ne uznemiravaju i urgožavaju prirodu i njezin bogat životinjski i biljni svijet.

Vecernji.hr/Hina
Foto: M.M.::veća fotografija::

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.03.2007. 8:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Razmjerno slaba posjećenost Parka s obzirom na njegovu atraktivnost najviše je posljedica
lokacije Parka izvan glavnih smjerova tranzitnih turističkih kretanja te još uvijek prisutna percepcija
ovog područja kao ratne zone. Nažalost, ova je percepcija dijelom i opravdana zbog miniranosti ovog
prostora tijekom domovinskog rata, odnosno opasnosti od zaostalih mina. To je još uvijek vidljivo u
prostoru i može značajno destimulirati potencijalne posjetitelje, posebice iz inozemstva.
Ipak, Kopački rit je uspio ponovno profunkcionirati kao prava turistička atrakcija, jer postoji
prihvatni centar za posjetitelje, prodaju se ulaznice, a redovito funkcionira i organizirani obilazak
Parka brodovima. Postavljanje «smeđe turističke signalizacije» pozitivno je utjecalo na broj
posjetitelja Parka prirode.
Broj posjetitelja Parka prirode «Kopački rit» u 2005.godini, iznosi 20 775.


...ovo su podaci iz izvještaja o stanju i razvojnim mogućnostima iz 2006.g....posebno me veseli informacija da se u godini dana broj posjetitelja popeo za oko 5000...polako, ali sigurno...
...Kopački rit i njegov rubni dio je definitivno odlična zona za poslovne mogućnosti razvoja seoskog i etno-turizma...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2007. 8:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....imao sam jednom priliku obici brodom kopacki rit...istina sam mali dio jer zbog niskog vodostaja brod nije mogao ploviti uobicajnom rutom.....al što je važno za naglasiti da i taj dio što sam vidio oduzima dah svojom ljepotom......a posebno treba pohvaliti strucnog voditellja koji je objasnio sve moguce vezano uz povijest kopackog rita i okolo njega.....a isto tako sve vezano uz floru i faunu kopackog rita........iako nas je bilo samo 6 na brodu......nije se stekao dojam da obavljaju svoj posao tek toliko da im vrijeme prođe.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.03.2007. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kopački rit je raj...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2007. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
....imao sam jednom priliku obici brodom kopacki rit...istina sam mali dio jer zbog niskog vodostaja brod nije mogao ploviti uobicajnom rutom.....al što je važno za naglasiti da i taj dio što sam vidio oduzima dah svojom ljepotom......a posebno treba pohvaliti strucnog voditellja koji je objasnio sve moguce vezano uz povijest kopackog rita i okolo njega.....a isto tako sve vezano uz floru i faunu kopackog rita........iako nas je bilo samo 6 na brodu......nije se stekao dojam da obavljaju svoj posao tek toliko da im vrijeme prođe.....

i ja sam bio na takvom obilasku i bilo je zbilja odlično!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: