Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Nikola Mektić: "Iz Osijeka imam ugodne uspomene"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65676
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2017. 9:35 
Naslov:  Nikola Mektić: "Iz Osijeka imam ugodne uspomene"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatska reprezentacija nastavlja s pripremama za predstojeći susret prvog kola Svjetske skupine Davis Cupa protiv Španjolske (dvorana Gradski vrt, od 3. do 5. veljače), a utorak je, osim za treninge, iskorišten i za konferenciju za novinare.

Govoreći o odabiru za pojedinačne mečeve izbornik Željko Krajan rekao je da to neće ovisiti samo o plasmanu na rang listi, nego i trenutnoj formi, a sve će se znati u četvrtak, kada točno u podne započne ždrijeb u Hrvatskom narodnom kazalištu u Osijeku.

Među kandidatima je i Nikola Mektić, koji je do sada odigrao jedan meč za reprezentaciju, i to 2011. g. kad je u Potchefstroomu sa 7:6, 6:1 svladao Južnoafrikanca Klaasena. Bio je u ekipi i 2013. protiv Italije u Torinu, ali nije igrao.

Prije nekoliko dana Mektić je na Australian Openu došao do osmine finala u konkurenciji parova s Amerikancem Bakerom, gdje su ih zaustavili Amerikanci Bob i Mike Bryan pobjedom u dva seta, iako su u drugoj dionici Mektić i Baker imali dvije set lopte.  

"Rano buđenje po povratku iz Australije je još uvijek problem. Vratio sam se u srijedu i već od šest sati sam prilično budan", kaže Mektić, koji se još privikava na vremensku razliku. Zahvaljujući rezultatu u Melbourneu 28-godišnji Mektić je još malo popravio plasman na rang listi i sada je 65. tenisač svijeta među igračima parova.

"Stvarno vjerujem da mogu još napredovati. I dalje sam prilično mlad za parove. Prije godinu, godinu i pol sam se odlučio više posvetiti tome i u tom razdoblju dolazak na 65. mjesto je prilično dobar rezultat. Mislim da mogu još dosta napredovati, i igrački i što se tiče renkinga."

Kakav je osjećaj biti ponovno u Davis Cup reprezentaciji?, upitali smo ga.
"Posljednji put sam bio u ekipi protiv Italije u Torinu. Osjećam veću odgovornost nego prije. Sada nam je ekipa malo zakinuta za najbolje igrače, a u Torinu smo bili zamjene, ako se nešto dogodi. Sad je veća odgovornost na nama i radujem se susretu. Mislim da ćemo odigrati dobro."

U Osijeku ste već igrali i imate ugodno iskustvo s turnirskih nastupa.

"Osvojio sam u Osijeku Futures turnir prije 'stotinu godina'. Osijek mi je odličan grad, nekoliko sam puta bio ovdje i na mečevima Hrvatske lige. Stvarno su ljudi jako srdačni, vole sport i tenis i ugodno je biti ovdje. Očekujemo podršku s tribina. To što su ljudi malo razočarani nedolaskom najvećih zvijezda mislim da će zaboraviti, ako krene dobra igra bit će i dobra podrška", rekao je Mektić.

Dječji dan u TK Olimpija

Već prema tradiciji, srijeda je rezervirana za Dječji dan, koji će se održati u dvorani Teniskog kluba Olimpija, a program će trajati od 17 do 18 sati. Sudjelovat će mali i mladi tenisači i tenisačice iz klubova širom Slavonije, a u jednom trenutku će im se pridružiti i članovi hrvatske reprezentacije. 





Tekst i foto: Laura Visković

Pročitajte i..
Davis Cup u Osijeku u veljači 2017.
Rasprodane sve ulaznice za Davis Cup meč Hrvatske i Španjolske!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: