Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kamion usmrtio biciklisticu na raskrižju Divaltove i Wilsonove ulice

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65802
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2016. 20:43 
Naslov:  Kamion usmrtio biciklisticu na raskrižju Divaltove i Wilsonove ulice
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jutros oko 8:10 sati dogodila se prometna nesreća u kojoj je pod kotačima kamiona smrtno stradala vozačica bicikla.

Prema riječima službenika za odnose s javnošću PU Osječko-baranjske Vlade Krznarića, nesreća se dogodila na raskrižju Divaltove i Wilsonove ulice kada je 30-godišnji vozač kamiona prilikom skretanja u Wilsonovu ulicu udario u 67-godišnju biciklisticu te ju na licu mjesta usmrtio.

Na mjesto nesreće odmah su stigli hitna pomoć i policija, ali biciklistici nije bilo spasa. Policijski očevid trajao je dva sata i za to vrijeme Wilsonova ulica bila je zatvorena za promet.

Obzirom da se kriminalistička vještačenja nastavljaju, u policiji nisu mogli davati nikakve druge podatke vezano uz uzrok nesreće. Po završetku svih istražnih radnji donijet će se odluka o postupku protiv vozača kamiona.

Inače, na cestama Osječko-baranjske županije u prvih deset mjeseci ove godine u prometu je smrtno stradalo 19 osoba, što je i dalje velik broj, ali ipak pad u odnosu na isto razdoblje lani kada su poginule ukupno 34 osobe.



Tekst: Osijek031.com
Foto: Čitatelj portala

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
patak
Offline
Ukupno postova: 77
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.11.2016. 0:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bio sam tamo nazalost im kao uvjek biciklista nije postivao znak stop i samo je presao na cestu bez zaustavljanja , vjerovatno ju vozac kamiona nije nio vidio radi svoje visine, nazalost nije ni prva ni zadnja a ja izricito krivim gradske vlasti i policiju , zasto , e pa zato sto kad su poceli postavljati biciklisticke staze po gradu i okolici nisu educirali ljude ni na koji nacin , odkud ova baka od 67 godina pokoj joj duši zna sta je znak stop i da na njemu mora stati, sam sam vozac koji dostavlja robu i sam sa na cesti po 8 sati svaki dan i sam sam bio u x situacija sa biciklistima na krizanjima pogotovo na divaltovoj , tamo je zivi raspasoj ni jedan biciklista se ne drzi zakon ni pravila i misli ako je pjesacima zeleno da je i njemu , je ali ako side sa bicikla i bude pjesak , ali sve dok je na biciklu i crvenoj stazi za njega vaze prometni znakovi koji su tamo i postavljeni ne za ukras vec da bi se postivali.U moje vrijeme se nije moglo izaci iz osnovne skole bez edukacije djece za voznju biciklima po gradu imali smo u skolama poligone i policija (milicija) je dolazila svake godine u skolu i educirala djecu kako se ponasati u prometu na biciklima, toga vise nema , biciklisti voze kako hoce i velikim brzinama po stazama i bas ih briga za druge sudionike u prometu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2016. 7:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrlo često prolazim tim putem i nažalost jednako često se susrećem sa situacijom gdje biciklisti jednostavno projure tim raskršćem ignorirajući znakove i ostale sudionike u prometu. Općenito znak stop za bicikliste isti gotovo u pravilu ignoriraju, ne razmišljajući pri tom da ih vozač motornog vozila neće na vrijeme primijetiti ili jednostavno neće moći zaustaviti vozilo pravovremeno. Jedan život je nepovratno izgubljen, drugi upropašten i tu se ne može ništa promijeniti. Ono što se može,i treba, je pojačana kontrola, edukacija i sankcioniranje biciklista u prometu od strane prometne policije, da bi se u budućnosti izbjegli ovakvi tragični događaji.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
žak
Offline
Ukupno postova: 80
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2016. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ista stvar je i na biciklističkoj stazi u Gupčevoj ulici (od Zelenog polja do dječjeg kazališta). Na glavnu ulicu izlaze Sarajevska, Miškina, Cvjetkova.. biciklisti imaju znak stop prije svakog križanja sa ovim sporednim ulicama i nitko, ali nitko ne staje. Jednostavno piče biciklom kao da ne prelaze sporednu cestu, kao da je sve to i dalje biciklistička.. vozači koji voze u tom dijelu, već znaju i svakako usporavaju jer pristupaš glavnoj cesti. Ali bez obzira i što se uspori auto, biciklist kad projuri, malo nedostaje da ga i sa 20km/h i u drugoj, udariš.. Žao mi je gsopođe, no kada sam pročitao tekst, odmah sam sebe vidio u 100 takvih situacija kao vozač automoblila.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unagi
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2016. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ZSPC čl. 34 st. 2 Sudionici u prometu dužni su postupati prema značenju prometnih svjetala i kad se to značenje razlikuje od pravila o prednosti prolaska izraženom na istom mjestu drugim prometnim znakom.
Drugim riječima ako na raskrižju postoji semafor onda se poštuju svijetla na semaforu, ako isti radi, a ne znakovi koji reguliraju promet. To vrijedi za bicikliste, kao i za pješake. Znači da ako je bilo zeleno svijetlo na semaforu gospođa na biciklu nije trebala stati, unatoč znaku stop koji tamo stoji. Imala je prednost prolaska kao i svaki pješak koji tamo prelazi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vlatkog
Offline
Ukupno postova: 7
Lokacija: Osijek/ Belišće
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.11.2016. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek je valjda jedini grad koji je dao prednost automobilima sa sporedne ceste u odnosu na bicikliste sa glavne ceste. Moram reći kao vozač bicikla koji onuda prolazi 250 dana u godini, da su vozači automobila najčešće sileđije koji se zalijeću samo zato što znaju da imaju prednost nad biciklistima. Samo je pitanje kada će početi ubijati pješake.
Osijek = anti biciklistički grad sa masom staza na nelogičnim mjestima i nedostatkom istih na logičnim.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65802
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2016. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitajte i ostale Facebook komentare

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ix ox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 207
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.11.2016. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vlatkog je napisao/la (Pogledaj post): › Osijek je valjda jedini grad koji je dao prednost automobilima sa sporedne ceste u odnosu na bicikliste sa glavne ceste. Moram reći kao vozač bicikla koji onuda prolazi 250 dana u godini, da su vozači automobila najčešće sileđije koji se zalijeću samo zato što znaju da imaju prednost nad biciklistima. Samo je pitanje kada će početi ubijati pješake.
Osijek = anti biciklistički grad sa masom staza na nelogičnim mjestima i nedostatkom istih na logičnim.


Hvala ti, napokon je netko to rekao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2016. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

patak je napisao/la: ›
Bio sam tamo nazalost im kao uvjek biciklista nije postivao znak stop i samo je presao na cestu bez zaustavljanja , vjerovatno ju vozac kamiona nije nio vidio radi svoje visine, nazalost nije ni prva ni zadnja a ja izricito krivim gradske vlasti i policiju , zasto , e pa zato sto kad su poceli postavljati biciklisticke staze po gradu i okolici nisu educirali ljude ni na koji nacin , odkud ova baka od 67 godina pokoj joj duši zna sta je znak stop i da na njemu mora stati, sam sam vozac koji dostavlja robu i sam sa na cesti po 8 sati svaki dan i sam sam bio u x situacija sa biciklistima na krizanjima pogotovo na divaltovoj , tamo je zivi raspasoj ni jedan biciklista se ne drzi zakon ni pravila i misli ako je pjesacima zeleno da je i njemu , je ali ako side sa bicikla i bude pjesak , ali sve dok je na biciklu i crvenoj stazi za njega vaze prometni znakovi koji su tamo i postavljeni ne za ukras vec da bi se postivali.U moje vrijeme se nije moglo izaci iz osnovne skole bez edukacije djece za voznju biciklima po gradu imali smo u skolama poligone i policija (milicija) je dolazila svake godine u skolu i educirala djecu kako se ponasati u prometu na biciklima, toga vise nema , biciklisti voze kako hoce i velikim brzinama po stazama i bas ih briga za druge sudionike u prometu.


Jesi li bio za vrijeme nesreće ili kao tisuće osječana tamo prošao ? Povrh svega ideš nekom prebacivati da ne poznaje zakon a sam ga ne znaš ? Biti ću grub i nazvati te kretenom. Magarac jedan, crvena traka preko raskrižja je traka vožnje bicikla a ne guranja. Nedavno je grad postavo oznake na semaforima za pješake da se oni odnose i na njih što znači da tamo gdje nema oznake biciklisti prate taj semafor i VOZE preko označenog crvenog a po novom isprekidanim bjelim djelom. To što voziš dostavno vozilo i auto očigledno znači da nemaš pojma o tom a drznuo si se lupetati. Ima vas gomile vozača koji još uvijek misle da je biciklist dužan stati i pregurati bicikl na križanjima koji imaju biciklističku stazu. Najbolje bi ti bilo da uzmeš dodatne sate kako bi modernizirao svoje znanje pored toga ako su biciklisti nedisciplirani u prometu što su onda vozači koji ginu ko muhe. Inače, biciklisti su statistički oni koji najmanje stradavaju u prometu pa sad ti pametuj koliko hoćeš ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.11.2016. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Simo i ti lupetaš gluposti. A što radi policija stalno a pogotovo u proljeće. Masovni lov na bicikliste. Što ne udare tako na vozače koji će za 5 godina po smrtnosti dostići poginule u ratu. Na osnovu čega pričate da je gospođa kriva ? Činjenica je da su biciklisti nemarni ali brate ne ginu kao vozači i pješaci a njih bi trebalo najbolje educirati. Moš misliti. može, pojačajte lov na bicikliste ali onda svakog krivog za smrt u nesreći pogotovo vozače odvaliti na najmanje 40 godina pa ćemovidjeti nakon par osuda koliko će biti mrtvih. Pun mi je kerac vas pametnjakovića koji proizvoljno za sve krivite bicikliste samo zato što ti sjediš za volanom a oni jadnici se smrzavaju pa okolo jure da se ubiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: