Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



"Koš za OŠ Franje Krežme!" - održan prosvjed podrške

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65823
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.10.2016. 19:43 
Naslov:  "Koš za OŠ Franje Krežme!" - održan prosvjed podrške
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Građanska opcija grada Osijeka organizirala je prosvjed podrške za povratak školskog igrališta djeci i građanima pod nazivom „Koš za OŠ Franje Krežme". Ukazuju na činjenicu da Grad Osijek nije učinio dovoljno za rješenje problema te da je obveza cijele zajednice pokazati djeci da se borimo za njih.

Na tom smo igralištu moji prijatelji i ja proveli lijepe trenutke, a – kao što znate – odjednom nam je to oduzeto. Slali smo peticije, mnoge smo ljude upućivali na naš problem, Ja osobno sam naš problem prezentirao Gradskom vijeću Grada Osijeka“, rekao je na skupu Ilija Šušak, učenik osmog razreda, predsjednik učeničkog vijeća Osnovne škole Franje Krežme i dodao kako je na njima sada da se nadaju jer su kao djeca napravili sve što je bilo u njihovoj moći.

Predsjednica školskog odbora Branka Vuković je istaknula kako odluka da se školsko igralište pretvori u parkiralište nije dobra za školu – koja je time izgubila pedagoški standard. „Djeca su izgubila siguran boravak na zraku, jer u tamo provodili školske odmore. Mi to ne možemo prihvatiti, nećemo posustati i pokušavamo učiniti sve da im vratimo sigurno djetinjstvo. Od gradskih pa i državnih vlasti očekujem da pokažu kako im je stalo do djece. Zemljište na kojem je bilo nekadašnje igralište, a gdje je sada parkiralište državno je zemljište – svi u državi potpisujemo da su nam djeca vrijednost broj jedan. Pozivam sve nadležne da dokažu to“, poručila je Vuković na skupu, prvom koji je održan kod jarbola na Trgu slobode, prostoru na kojem se odnedavno prosvjedi mogu održavati bez prethodne najave i dopuštenja.



"Ni nakon godinu i pol dana problem školskog igrališta Osnovne škole Franje Krežme, unatoč peticiji djece i roditelja, brojnim sastancima, raspravama na Gradskom vijeću, zaključku Gradskog vijeća, dopisima Gradskoj upravi, nadležnom ministarstvu i Rektoratu sveučilišta, nije do današnjeg dana riješen. Školsko igralište je i dalje parkiralište Filozofskog fakulteta. Pridružite se i budite dio građanskog aktivizma u borbi za bolju budućnost Osijeka," stoji u njihovom pozivu građanima. "Zakucajmo "koš" zajedno, jer postoji li išta jednostavnije od želje i borbe da školsko dječje igralište ne (p)ostane – parkiralište?" poručuje GOGO.

U toj stranci i dalje ustraju na rješavanju tog problema i, kako kažu, ne pristaju na odgovore kako se došlo do točke kada je ono "nemoguće". "Kada su u pitanju djeca i njihovo pravo na izvođenje nastave smatramo kako se mora pronaći zadovoljavajuće rješenje. Zbog toga je GOGO gradskoj upravi uputio inicijativu da se izvrši zamjena vlasništva, na način da se jedna od zgrada u vlasništvu Grada koju koriste fakulteti u sastavu Sveučilišta preda u vlasništvo Sveučilišta, kao zamjena za školsko igralište Osnovne škole Franje Krežme koje bi tada prešlo u vlasništvo Grada Osijeka" - glasi njihov prijedlog.





Tekst i foto: Radio Osijek/MŠ

Pročitajte i..
Školsko igralište uz OŠ Franje Krežme pretvoreno u parkiralište
Počelo postavljanje ograde na igralištu OŠ Franje Krežme!
Održan još jedan prosvjed "Igralište, a ne parkiralište"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: