Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



NK Osijek predstavio inozemne sponzore, stadion dobiva posve novi izgled!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65440
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2016. 11:32 
Naslov:  NK Osijek predstavio inozemne sponzore, stadion dobiva posve novi izgled!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[19.4.2018.] [FOTO i VIDEO] Predstavljen izgled novog stadiona NK Osijek na Pampasu


[4.7.2016.]Ivan Meštrović, predsjednik i jedan od vlasnika Nogometnog kluba Osijek, održao je vrlo zanimljivu i posjećenu konferenciju za novinare na kojoj je upoznao javnost s najvažnijim stvarima i aktualnostima iz redova našeg prvoligaša.

Uvodno se osvrnuo na potpisivanje ugovora s novim dobavljačem sportske opreme...
- Ponosno mogu objaviti da smo dogovorili suradnju s Nikeom koji je najjači u svom sektoru poslovanja i čast nam je biti pod njihovim okriljem. Na novom će dresu biti zastupljeni i naši sponzori, neki dosadašnji i oni koji su nam se u međuvremenu pridružili. To su: Duna Aszfalt, Magyar Epito, također mađarski WHB i naši lokalni partneri Osječko 1864 i Belje koji izdvajaju puno manja sredstva u odnosu na prethodno spomenute tvrtke i kompanije, ali vodimo računa i o lokal-patriotizmu i domaćim brandovima, pričao je Meštrović.

U tom kontekstu, klupski predsjednik se dotaknuo i godišnjeg proračuna za iduću sezonu koji će biti najveći u povijesti NK Osijeka:

- Mi već sada praktički imamo zatvorenu financijsku konstrukciju, međutim, još smo u fazi razgovora s generalnim sponzorom i to bi trebalo biti riješeno do početka kolovoza. A to onda znači da će porasti i proračunska sredstva i to u značajnijem iznosu. Do sada smo osigurali tri milijuna eura, a kuriozitet je da smo glavninu novca uspjeli osigurati izvana, iz susjedne države. Treba znati da paralelno podmirujemo i brojna dugovanja iz prijašnjih vremena, o čemu sam još u početku rekao da ne želim pričati nego raditi na tome da sve svoje obveze redovito i odgovorno servisiramo.

Ono što slijedi je obnova i uređenje terena u Gradskom vrtu, kako bi i Škola nogometa imala uvjete koje priliče klupskom rejtingu i jasno iskazanim ambicijama, a tiču se povratka našeg prvoligaša u gornji dom hrvatskog nogometa:

- Moj prijatelj i partner u vođenju Kluba, gospodin Meszaros, kojem sam i ovom prilikom zahvalan na svemu što čini, inzistira da imamo najmanje šest terena na kojima će naša djeca trenirati. Postoji mogućnost da to i realiziramo, iako uvijek ima i određenih prepreka jer znate da su neki stambeni objekti u neposrednoj blizini, pa ih na neki način moramo zaobići. Jasno je da će nam kamp biti uz sam stadion jer bi njegova dislociranost uvjetovala ne mali broj tehničkih problema što želimo izbjeći.

I tu smo došli do pitanja izgradnje novog stadiona, odnosno rekonstrukcije i dogradnje postojećeg objekta u Gradskom vrtu. Riječ je o projektu koji zahtijeva i vrijeme i značajna financijska sredstva, no izvjesno je da će u doglednoj budućnosti nogometaši Osijeka igrati u sasvim drukčijem okruženju. Meštrović je pojasnio:

- Postojale su tri opcije po tom pitanju. Prva je bila izgradnja posve novog stadiona na Pampasu, ali smo se tamo suočili s problemima tehničke prirode, slabe prometne komunikacije, činjenice da bi broj mjesta na tribinama bio najviše 10 do 12 tisuća što bi nas limitiralo u domaćinstvima reprezentativnih utakmica. Stoga je ta mogućnost otklonjena. Druga je opcija bila vezana uz prostor između južne osječke obilaznice i takozvane S ceste, nedaleko Trgovačkog centra Portanova. To bi bi imalo svojih prednosti zbog samog položaja i prometne povezanosti, ali smo se suoči s problemom privatnoga vlasništva na nekim parcelama. Da ih idemo otkupljivati, značajno bi se povećali predviđeni troškovi ove investicije, a želimo ostati u nekim našim zacrtanim gabaritima po tom pitanju. Stoga je nekako u prvom planu ono što bi se moglo napraviti u Gradskom vrtu, na postojećem objektu.

U tijeku je, stoga, istraživanje trenutačnog stanja što se posebno odnosi na statiku zapadne tribine koja nikada nije završena po onim svojim prvotnim nacrtima. Ako bi se pristupilo generalnoj rekonstrukcji, zahvati bi također bili prilično veliki, dodao je Meštrović:

- Maknuli bismo atletsku stazu, ostavili zapadnu tribinu, a uklonili sve ostale i napravili nove, a kompletan bi stadion bio natkriven. Također, dobili bismo akustičan objekt i puno bolji štimung, a izgradili bismo i veći broj parkirališnih mjesta oko svih tribina, omogućivši i Wilsonovoj ulici da napokon „prodiše“. Imali bismo i jedan mali, zamjenski, ajmo reći tehnički stadion do 1.500 mjesta na kojem bismo po potrebi igrali tijekom izgradnje novoga objekta. Ili bismo za publiku otvorili samo zapadnu tribinu, dok bi se preko tjedna radilo na izgradnji ostalih.

Ovih su dana aktualne članske iskaznice, kao i kupovina godišnjih karata koje su svakako najpovoljnija opcija navijačima i simpatizerima bijelo-plavih...

- Radimo na prepoznatljivosti i popularizaciji u svakom pogledu i na svim razinama. Već imamo stotinjak partnera koji će omogućiti određene popuste našim članovima, vlasnicima godišnjih ulaznica, u svojim trgovinama, restoranima, raznim salonima i na mnogim drugim mjestima. A mislim da je 30 kuna, koliko se uz popust koji dajemo treba izdvojiti za ulazak na tribinu Istok, zaista popularna i prihvatljiva cijena za sve prave navijače. To su vam dva piva negdje u gradu! Ako vam kažem da ćemo originalni dres NK Osijeka u fan i web shopu prodavati po cijeni od tristotinjak kuna, onda je jasno da idemo na ruku navijačima. Mislim da nije pametno širom otvoriti vrata stadiona i omogućiti svima besplatan ulaz jer moramo valorizirati i ono što sami radimo.

Za kraj smo ostavili temu potencijalnih igračkih pojačanja koja u Klubu žele angažirati za novu sezonu. Do sada su Osijeku pristupili Borna Barišić, Milovan Petrović i Mateo Barać, a izvjesno je kako će novih lica biti još.

- Da je samo do nas, mi bismo tu priču već završili. Međutim, treba znati i uvažiti spoznaju da je ambicioznim i kvalitetnim igračima koje želimo dovesti prva opcija odlazak u inozemstvo, u neku jaču ligu. Također je jasno da oni još nema sasvim jasnu sliku o onome što radimo i poduzimamo na planu jačanja našeg kluba u svakom segmentu njegova funkcioniranja jer ne žive ovdje. Međutim, osobno sam uključen u razgovore s dvojicom potencijalnih , velikih pojačanja i vidjet ćemo kakav će biti rasplet. Vjerujem da ćemo taj posao završiti do kraja, ali je prijelazni rok dugačak i još neko vrijeme treba pričekati. Radimo u tišini, bez neke pompe i siguran sam da ćemo konkretizirati napore u tom smislu. Ne znam je li Osijek ikada plaćao odštete za igrače koje dovodi u svoju sredinu, a mi sada upravo to radimo da bismo osnažili redove. Voljeli bismo, prije svega, vratiti još neke naše bivše igrače u Gradski vrt, da nam svlačionica diše osječki jer je to također vrlo bitno, zaključio je Ivan Meštrović.



Tekst i foto: NK Osijek


Zadnja promjena: Redakcija 031; 19.04.2018. 14:13; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2016. 0:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto razloga, nakon 5 godina izbivanja, za moj povratak u Gradski vrt. Sad barem znam tko pije i tko plaća i da Osijek ima budućnost kakvu zaslužuje. To je sve ono što sam uvijek očekivao i nadao se. Kada 2017. godine završi se šetnica uz Dravu u svom punom profilu i kada NK Osijek i ovaj grad dobiju stadion kakav zaslužuju konačno će ovaj grad polako prodisati. Još da nam gradonačelnik postane netko tko diše iskreno Osijek a ne sluga je lokalnih političara ili neki mlatimud iz bilo koje stranke koje obitavaju ovdje. Možda do 2020.polako počne grad se vraćati na prijeratne godine kada se radilo i stvaralo. Možda ima nade za sve nas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: