Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječani sve više u automobile ugrađuju plazma televizore

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2007. 23:25 
Naslov:  Osječani sve više u automobile ugrađuju plazma televizore
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Život automobila, u kojem limeni ljubimac ostaje jednak od njegove kupnje do odlaganja na deponij, za neke je Osječane postao izazov da tu redovitu praksu izmjene. Prema uzoru na MTV-jev show “Pimp my Ride” u kojem se od automobilske “skrame” s mehaničarskom dijagnozom “smrt drobljenjem” stvori vrijedan automobilski eksponat ispunjen zvučnicima, DVD-ovima, satelitskim sustavom, plazma televizorom i mnoštvom kreativnih dodataka.

Slijedom toga, u Osijeku se cijela jedna submajstorska skupina počela baviti popravljanjem izgleda svojih automobila i sudjelovanjem na raznim natjecanjima u izgledu auta ili jačini glazbe iz instaliranih zvučnika. Jedan od zaljubljenika u automobile koji imaju osobnost je Dario Mozeš, 27-godišnji Osječanin koji je prije pet godina počeo preuređivati svoj Citroen Saxo.

- Posao oko automobila nikad ne prestaje. Izbaciš nešto, prodaš slabije pojačalo, dodaš “love”, kupiš jače i tako to. Ponekad s novcem i pretjeram, pa radi novog pojačala ili usisnika na prednjoj “haubi” pa “šmrcam” iduće tri plaće. Uglavnom, riječ je o ljubavi prema svom automobilu i želji da imaš nešto što nitko nema - kaže iskreni Mozeš.

Njegov je Saxo trenutačno na tržištu vrijedan oko 3.500 eura, ali s hrpom zvučnika i pojačala, sportskim ovjesom, DVD-om, usisnikom na prednjem poklopcu motora, unutrašnjim detaljima na kontrolnoj ploči, ručno izrađenim dijelovima od stakloplastike na unutrašnjoj prednjoj i stražnjoj strani vrata, njegova cijena dostiže gotovo 11.000 eura. Naravno, ovakvi automobili imaju i svoje kupce.

- Moj nije za prodaju iako ima interesa, ali ja ga previše volim. Ma, skup je to sport. Prvo uzmeš neke alu-felge da auto počne i ličiti na auto. Onda glazbu unutra i juriš na prvo natjecanje u glasnoći glazbe. Takva se natjecanja zovu “db DRAG”, a na jednom od održanih u Osijeku, Renato Bedeković i ja smo bili treći sa 139 decibela. Inače, na natjecanju prije toga “ispucali” smo 130 decibela, a na poboljšanje od devet decibela potrošili smo oko 4.000 kuna. Sve nabavljam u Autosoundu gdje provodim vremena koliko i kod kuće, kaže Dario dodajući da se radilo o natjecanju u Street “B” klasi (1 pojačalo i 2 woofera 30 centimetara). Naravno, natjecateljskih kategorija ima još, a razlikuju se prema broju zvučnika, jačini pojačala i sličnim parametrima. Isto je i s unutrašnjim i vanjskim izgledom.

- Dođeš na natjecanje i vidiš mnogo stvari i ideja. Čim se napuni kućni proračun, počinje kupnja dijelova i rad. Bojenje, lakiranje, premještanje, prodaš staro, dodaš novca i uzmeš novo i tako to...,
pojašnjava Mozeš.

U automobilu 7.000 vata

Ljubitelj automobila Dario Mozeš je ove zime počeo postavljati novu glazbenu konfiguraciju u svoj Saxo. Ekskluzivno za Glas Slavonije opisuje što će instalirati, koliko to stoji i što to naposljetku znači.

- Stavljamo dva velika zvučnika woofera Pioneer TSW 3004 SPL max snage 3.000 vata po komadu. Potom, to će “gurati” pojačalo Rockford Fosgate s osiguračem 250 A, a centralna jedinica je Pioneer DVD AVH 5.700, naravno s monitorom. Unutra, idu tri para zvučnika s odvojenim visokotoncima Oxygen Alium. Tako će ukupno 14 zvučnika i pojačalo biti snažno oko 7.000 vata. Za spajanje svega toga potrošit ćemo približno 50 metara posebnih kabela koji stoje oko 150 kuna po dužnom metru. Sve to zajedno, pak, stajat će oko 3.000 eura i bit će to najjača glazba u automobilu u Osijeku, najavio je Mozeš.

Autor: Danijel Đurović/Glas-Slavonije.hr
Foto: kcimer 25.06.2005. 402 street race Osijek - dan 1.

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2007. 5:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Natjecanje u glasnoci glazbe je sport? Ostario sam...



_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2007. 9:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naslov je komotno mogao biti "Osječanima sve više opada iq"

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duje
Offline
Avatar

Ukupno postova: 348
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2007. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I na kraju to je i opet samo saxo.... osijek031.com smile

isla je neka pjesma, "mene moja pamet ostavila"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.02.2007. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

duje je napisao/la (Pogledaj post): › I na kraju to je i opet samo saxo.... osijek031.com smile

isla je neka pjesma, "mene moja pamet ostavila"


osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Bravo

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
game
Offline
Avatar

Ukupno postova: 474
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.02.2007. 18:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a, pusti lude nek se vesele : "imam ono što nitko drugi nema!"
jupiiiiiii....
osijek031.com smile
Ratata... evo ti!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swamp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 396
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.02.2007. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
Prema uzoru na MTV-jev show

Dovoljno rečeno...

Zanimljiva činjenica s wikipedije:
120 dB - Space Shuttle from three mile mark, closest one can view launch.
130 dB - Threshold of pain; civil defense siren at 100 ft (30 m)
140 dB - Low Calibre Rifle being fired at 1m (3 ft); the engine of a Formula One car at 1 meter (3 ft)

_________________
"Now remember, I do my best work when I'm being worshiped as a god."
-- Johnny Bravo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.02.2007. 1:30 
Naslov:  Re: Osječani sve više u automobile ugrađuju plazma televizor
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stvarno ste ograničeni.
Ivan je napisao/la: ›
naslov je komotno mogao biti "Osječanima sve više opada iq"
- ti sa svojim iq-om nemožeš shvatiti niti 5% formula koje se koriste pri izračunavanju raznoraznih frekvencija kod ozvučavanja automobila. odi malo na google pa se educiraj. ja imam u autu 1600W, i kada sam to radio sa prijateljima, skinuo sam 6 programa koji su mi računali oblik i dimenzije kutije, s obzirom na tehničke karakteristike woofera!
zašto ljudi sređuju mjuzu u autima, i izgled automobila, i još se pri tome natječu? - a zašto ti sređuješ svoju kuću, zašto kupuješ odjeću, ideš kod frizera, a žene se šminkaju? iz istog razloga se radi i mjuza u autima - iz ljubavi prema tome, zadovoljstvo koje ti pruža i da te izdvoji od ostalih...običnih.
razmisli malo prije nego doneseš neki sud

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.02.2007. 1:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

game je napisao/la (Pogledaj post): › a, pusti lude nek se vesele : "imam ono što nitko drugi nema!"
jupiiiiiii....
osijek031.com smile
Ratata... evo ti!


duje je napisao/la (Pogledaj post): › I na kraju to je i opet samo saxo.... osijek031.com smile
isla je neka pjesma, "mene moja pamet ostavila"


Ivan je napisao/la (Pogledaj post): › naslov je komotno mogao biti "Osječanima sve više opada iq"


e bas vam hvala... usrecili ste zaljubljenike u automobile ( i mene isto ) s tim primitivnim izjavama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ivan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 575
Lokacija: Retfala
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2007. 7:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[email protected] je napisao/la: ›
stvarno ste ograničeni. ti sa svojim iq-om nemožeš shvatiti niti 5% formula koje se koriste pri izračunavanju raznoraznih frekvencija kod ozvučavanja automobila. odi malo na google pa se educiraj. ja imam u autu 1600W, i kada sam to radio sa prijateljima, skinuo sam 6 programa koji su mi računali oblik i dimenzije kutije, s obzirom na tehničke karakteristike woofera!
zašto ljudi sređuju mjuzu u autima, i izgled automobila, i još se pri tome natječu? - a zašto ti sređuješ svoju kuću, zašto kupuješ odjeću, ideš kod frizera, a žene se šminkaju? iz istog razloga se radi i mjuza u autima - iz ljubavi prema tome, zadovoljstvo koje ti pruža i da te izdvoji od ostalih...običnih.
razmisli malo prije nego doneseš neki sud


pa imam pravo misliti da je to bacanje novaca. ne vidim previse svrhe u preradjivanju prijevoznog sredstva u audiofilski hram mitoloskih proporcija.

_________________
"Jazz is the last refuge of the untalented. Jazz musicians enjoy themselves more than anyone listening to them does."
Tony Wilson, R.I.P.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2007. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivan je napisao/la: › pa imam pravo misliti da je to bacanje novaca. ne vidim previse svrhe u preradjivanju prijevoznog sredstva u audiofilski hram mitoloskih proporcija.


Stipu, nek' ljudi uzivaju...

Ako nekoga veseli imati sarene kutije iz kojih svjetle plave ledice, preglasnu mjuzu sto izbija bubrege - let them have it...

IMHO, osim pukog kurcenja, ne vidim neki drugi smisao u preglasnoj glazbi u autu...druga stvar da se ide na kvalitetu zvuka... ali, tada se ozvucenje ne bi moglo ovako jednostavno mjeriti, natjecati, a i kurcenje ne bi imalo jednaki efekt...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.02.2007. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E ajd odjebite svi skupa... neki ljudi to jednostavno vole, i ako cu ja ostaviti 5000000000 € za svoj auto da stavim sta ja znam sta u njega to vas boli kurac i ne dajem vam za pravo da vrijeđate ljude zato sto to vole... ja se najezim kada vidim nabrijani auto, a da ne spominjem kada gledam fast and furious... uzivam kada provodim vrijeme vozeci, kada idem na raznorazne autosalone ili jednostavno kada mene neko drugi vozi... to sto vi to ne razumijete ne daje vam za pravo da nesto sto neko voli i za sta ce dati i zadnju kintu zovete sarena kutija... ja sigurno necu nabrijati auto zato da bih se kurcijo, nego zato da bih uzivao u voznji, zato da bih mogao ici na street race i natjecati se ... zasto ljudi ostavljaju 30 000 kn za jebeni bicil... da bi se kurcijo??? ne nego zato da bi se natjecao... sta i on ima hrpetinu lima??? to taj covjek voli i on ce to napraviti i ja ga podrzavam u tome zato sto on to voli i ne zelim ga vrijeđati i sprdati zato sto on to voli....

Ne mogu vjerovati sta sve mogu jos procitati od ljudi na ovom jebenom forumu.... uzivajte u vrijeđanju drugih ... ali mene vise necete...

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2007. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sale car je napisao/la: › Ne mogu vjerovati sta sve mogu jos procitati od ljudi na ovom jebenom forumu.... uzivajte u vrijeđanju drugih ... ali mene vise necete...
Ajoj... pizdis k'o uvrijedjena kurva... scooliraj...

Iznio sam svoje misljenje o tome, ali naravno da ostavljam pravo svakom tko to voli da u tome i uziva... ima i opskurnijih, skupljih i stetnijih vidova zabave od ovoga... svatko zna sto voli i zeli...

Kao sto sam vec rekao, IMHO, preglasna glazba u automobilu moze dovesti do jebackog ostecenja sluha. Mene najvise brine upravo tako nesto i to je vjerojatno najveci razlog zasto se nikad ne bih upustao u dB nabrijavanje.

"Sarena kutija" se odnosilo ne sve te spaceship-alike djidje sto se ugradjuju u automobile. Od LEDica na haubi, preko zvucnika, do CDova i zecjih shapa za retroshom... ;-)

Prestani sve dozivljavati kao napad na tvoje misljenje, netko bi mogao pomisliti da sumnjas u njega... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 14.02.2007. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uopce ne bi bio problem da ste normalno rekli ne vidim svrhu, mislim da je to bacanje novaca itd., ali u tu, sto ti nazivas sarenom kutijom, je neko ulozio godine truda, zalaganja, novaca i onda kada svoj trud i zalaganje pokaze u gradu ti kazes vidi onog sa sarenom kutijom... to nitko ne zasluzuje da mu se kaze... Sta mi koji volimo automobilizam i zelimo da auto izgleda drugacije od drugih, mi imamo manji iq???? sta smo mi glupi, zaostali i nismo ravni vama velicanstvenim i savrsenima???? Jel to znaci... Ja osobno za sebe mogu tvrditi da cu rađe uloziti zadnju lipu u auto i dva mjeseca jesti masti kruha, nego si kupiti koznu jaknu od milju kuna, ili ne znam kakav parfem... mislim kako ovdje nitko zasluzio da ga se vrijeđa, ni njega ni njegov hobi... ako ti se to ne sviđa onda suti.... sta mene ne zanima odbojka, pa kad je odbojkasica pitala sta mislimo o odbojci ja sam trebo reci ti si glupa sto se time bavis, ti imas manji iq i ne vidim koristi u nabacivanju lopte preko jebene mreze... iako me ne zanima odbojka nisam to rekao, a zasto? zato sto znam kako je to kada neko nesto voli i znam da od toga nece odustati ... a vase primitivne i glupe izjave su me izbacile iz takta... ovo stvarno nisam ocekivao ovdje na forumu...

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2007. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sale car je napisao/la: ›
Sta mi koji volimo automobilizam i zelimo da auto izgleda drugacije od drugih, mi imamo manji iq???? sta smo mi glupi, zaostali i nismo ravni vama velicanstvenim i savrsenima????


You've said it! ;-)

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: