Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Okoliš tržnice pretvoren u javni zahod i raj za švercere

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2007. 5:39 
Naslov:  Okoliš tržnice pretvoren u javni zahod i raj za švercere
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Glavna je osječka tržnica, nakon cjelovitog uređenja i natkrivanja 2003. godine, svojim izgledom uistinu postala primjerena gradu od stotinu tisuća stanovnika. Prostor je tržnice estetski i funkcionalno danas bez i jedne veće zamjerke, no ono što se događa na površinama neposredno uz trbuh grada i dalje ostavlja dojam buvljaka u nekoj ruralnoj sredini.

Ponajprije je tu riječ o prodavačima koji odjeću i obuću, stripove i knjige, ručne radove, žvakaće gume, dijelove za bicikle i automobile i sve ono što im više ne treba u stanovima pokušavaju prodati na zelenoj površini uz Neumanovu ulicu. Spriječiti ih u tome mogu jedino komunalni redari, koji očito imaju previše razumijevanja za svoje siromašne sugrađani koji na taj način pokušavaju zaraditi koju kunu za puko preživljavanje. Činjenica je da nitko nema pravo zabraniti nekome da zarađuje, no zakoni i gradski propisi moraju se poštovati, pa u ovome slučaju treba reagirati Grad i odlučiti na kojem prostoru bi ovi ljudi legalno mogli prodavati.

- Mi koji zakupljujemo štandove na tržnici nemamo ništa protiv ljudi koji prodaju robu na najlonima postavljenim na zelene površine, nek' i oni zarade. Mislim da bi uprava tržnice za njih trebala osigurati štandove, ovdje ili negdje drugdje - svejedno je, jer ovo doista izgleda ružno i neprimjereno - kaže jedna cvjećarica s glavne tržnice te upozorava na niz drugih problema koji su, kako kaže, mnogo gori od ilegalnih prodavača.

Parkiranje u Radićevoj ulici, primjerice, nerijetko izaziva poteškoće u prometu na zapadnoj strani tržnice, posebice kada na kolniku “na samo pet minuta” dostavne automobile ostavljaju vozači iz pizzerija ili građani koji odlaze u sportsku kladionicu.

Na južnoj strani tržnice gradsko je poduzeće “Unikom” uredilo zelenu površinu i tucanikom posulo pješačke staze. Ipak, pojedincima to ništa ne znači, kao ni činjenica da je uriniranje na javnoj površini kažnjivo. Navodeći primjere bahatosti i nekulture, ne može se zaobići ni benzinska postaja INE. Tamo postavljeni prometni znak jasno daje do znanja da je parkiranje dopušteno cisterni koja dostavlja gorivo i zaposleniku crpke. Ipak, u svako doba dana na benzinskoj je parkirano najmanje pet automobila!

Uz komunalce i prometnu policiju, posla bi na tržnici svakako imali i inspektori, jer svakoga je dana na prostoru ispred zapadnog ulaza u prostor bivše vojarne “Gaj” nekoliko švercera i preprodavača cigareta s markicama susjednih država.

Za uriniranje kazna do 100 eura

Povremeno probleme u blizini tržnice stvaraju skitnice, beskućnici i alkoholičari koje se nerijetko može vidjeti da spavaju na klupama u parku. Uz remećenja reda i mira galamom ili svađom, zakonom je kažnjivo i uriniranje na ulici. Za taj prekršaj predviđena je novčana kazna od 25 do 100 eura ili kazna zatvora do 30 dana.

Autor: Eduard Soudil/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2007. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...to je samo stvar balkanskog mentaliteta....jer da je ista ovakva tržnica postavljena u nekom drugom (evropskom ) gradu....cijele ove price ne bi bilo......

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tomo
Offline
Ukupno postova: 50
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2007. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj novinar (Ga...) očito ne zna da živimo u Hrvatskoj u kojoj su cijene i kazne još uvijek u KUNAMA a ne u eurima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 04.02.2007. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma strasno sta ljudi rade... ali sto se tice uriniranja tu je kriv i grad...

U cijelom gradu nema jebenih javnih WC-a i kad ides u grad moras imati para kod sebe ako te potera na WC da mozes ici na kavu negdje jer je glupo upasti u kaf i samo otici na WC...

Kada bi po gradu stavili javnih WC-a sve bi bilo puno bolje...

Samo sto se bojim da ni ti javni WC-i nebi dugo izdrzali izivljavanje huligana...

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 04.02.2007. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A sto se cigara tice.... da nisu nabili tolike cijene i sve moguce poreze na cigarete ljudi ih ne bi svercali...

Ja svaki puta kad idem u bosnu si obavezno kupim steku cigara jer je isplativije...

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
legica_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4562
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.02.2007. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sale car je napisao/la: ›
A sto se cigara tice.... da nisu nabili tolike cijene i sve moguce poreze na cigarete ljudi ih ne bi svercali...

Ja svaki puta kad idem u bosnu si obavezno kupim steku cigara jer je isplativije...


Meni su ok ti šverceri na piji,svako jutro kad idem na faks (odjel za mat.) kupim si tamo cigare...Al moji sa faksa koji ne puše oni pizde kad stalno prolaze tamo a jedan stariji švercer,neki pederko,ti se unese u facu i piskutavim glasićem viče cigara duvana...osijek031.com smile

_________________
osijek031.com smile Sada sam shvatila da ti je bilo teško,dok sam te varala,lagala te sa smiješkom,šta mogu kada sam
takva, rođena sa greškom osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
VESP
Offline
Ukupno postova: 285
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.02.2007. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba ih rasćerat jer im tamo nije mjesto!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2007. 5:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ima javni WC sigurno da ne bi okolis bio do te mjere pretvoren u javni zahod. Kada se vec toliko ulozilo u modernizaciju trznice, nevjerojatno da nije napravljen i javi WC.
Da inspektori i policija rade svoj posao kako treba, sverceri ne bi tako javno radili i cinili ruglo ovog grada a i bilo bi ih manje.
Zapravo je pitanje cemu je uopce napisan ovaj clanak i na koga se odnosi ? Na one koji nisu otvorili ili izgradili javni WC, na one koji ne rade svoj posao nadzora ili na one koji pisaju seru i svercaju pa da ih sada bude sram.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: