Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Đapić i Šeks otvorili Rondel koji nema uporabnu dozvolu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2007. 10:40 
Naslov:  Đapić i Šeks otvorili Rondel koji nema uporabnu dozvolu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradonačelnik Ante Đapić, a potom predsjednik Sabora Vladimir Šeks s ministrom znanosti Draganom Primorcem dvaput su otvorili Rondel velikana učenika gimnazije u Osijeku iako uopće nije prošao tehnički pregled i nema uporabnu dozvolu!

Antun Tucak, pročelnik Zmajskog stola u Osijeku, i inicijator cijelog projekta, poručivao je "da Rondel neće otvoriti sve dok ne dobije uporabnu dozvolu, jer si ‘zmajevi’ ne mogu dopustiti nikakvu blamažu", ali to se ipak dogodilo.

Gradonačelnik Đapić znao je da spomenik nema uporabnu dozvolu, ali optužuje Družbu Braća hrvatskog zmaja da su oni krivi jer su inzistirali na otvaranju. Đapić je u razgovoru za Jutarnji list neizravno iznio i optužbu za malverzaciju novcem u projektu vrijednom šest milijuna kuna.

- Smatramo da je iznos od šest milijuna kuna previsok za ovaj projekt pa ćemo tražiti od Družbe specifikaciju troškova Rondela - najavio je Đapić.

Gradonačelnik Osijeka danas je odbacio bilo kakvu odgovornost za incident dvostrukog otvaranja spomeničkog kompleksa. To što je on došao ranije i prvi otkrio spomenik smatra propustom organizatora.

HDSSB: Šeks se samo dolazi slikati i izazivati skandale

Čelnici HDSSB-a Krešimir Bubalo i Vladimir Šišljagić reagirali su na incident s otvorenja Rondela osječkih velikana.

- I ovaj je put Šeks došao naslikati se, no sve se pretvorilo u cirkus koji se nije smio dogoditi. Inače, predsjednik Sabora trebao bi brinuti o bazi iz koje je izabran, no on osobno ništa nije učinio za boljitak Slavonije i Baranje. Pojavljuje se samo kada se treba slikati, pa smo često svjedoci i repriza otvaranja raznih radova na kanalizaciji, plinofikaciji i slično, što samo izaziva skandale - ocjenjuju suradnici Branimira Glavaša.

- To je bio isključivo propust organizatora koji nisu našli za shodno da nas koji smo se okupili u zakazano vrijeme obavijeste kako će svečanost kasniti. Nakon što smo 25 minuta stajali na kiši, odlučio sam prekinuti tu farsu iščekivanja pošto projekt smatram našim jer je Grad iz proračuna i putem gradskih tvrtki uložio gotovo dva milijuna kuna. Želim reći i da smo bili rezervirani prema otvorenju jer nije bilo uporabne dozvole, no Družba je to forsirala - rekao je Đapić.

Da nisu bili ispunjeni svi uvjeti za otvaranje Rondela, danas je potvrdio i Ivica Klisurić iz tvrtke ETZ, nadzorni inženjer gradnje Rondela.

- Točno, objekt nije prošao tehnički pregled niti još nema uporabnu dozvolu. No, smatram da se mogao otvoriti i bez toga, jer je riječ o prizemnom objektu bez puno instalacija. Uostalom, već smo napravili interni zapisnik kada je prije pet dana izvođač radova, tvrtka Gradnja, predala objekt Družbi kao investitoru. Zahtjev za dobivanjem uporabne dozvole, uz svu potrebnu popratnu dokumentaciju, već je predan Uredu državne uprave i smatramo da je to samo stvar tehnike - tvrdi Klisurić.

Put novca iz osječkog proračuna

Gradonačelnik Đapić je iz proračuna za Rondel izdvojio 1,2 milijuna kuna. Taj je novac bio najprije namijenjen za spomenik dr. Anti Starčeviću.

U jednom trenutku prošloga ljeta Đapić izjavio je da odustaje od Starčevićeva spomenika jer se taj projekt politizira. Tada je novac prebačeni Družbi Braća hrvatskog zmaja za drugi spomenik, Rondel.

U međuvremenu je Đapić objavio da nastavlja s projektom spomenika Starčeviću, ali da ga neće financirati iz proračuna nego novcem - raznih donatora.

Posljednjih dana u osječkim stručnim krugovima pojavilo se tumačenje da su Đapić i Družba dogovorili da Grad prebaci novac na račun Družbe koja bi potom, kao donator, financirala spomenik Starčeviću. No, prema priči provjerenoj iz više izvora, Družba je navodno počela izbjegavati plaćanje spomenika, koji bi uskoro trebao biti završen, pa otuda i nervoza koja je kulminirala incidentom na otvorenju. Đapić je demantirao tu verziju događaja.

- Od novca za Rondel niti jedna kuna nije išla za spomenik Starčeviću, niti će ići. Mi smo odlučili da spomenik Starčeviću nećemo financirati iz proračuna, a ja sam preozbiljan da bi išta oko toga mutio. Postojala je samo mogućnost da mi nađemo sponzora i novac koji bi se prebacio na račun Družbe, a da oni kao dodatna potpora našoj inicijativi plate spomenik, no nakon ovoga s otvorenjem Rondela mislim da to nije izgledno. Nisu se ponijeli korektno, a mi ćemo u veljači organizirati donatorsku večer za spomenik Starčeviću i on će biti postavljen u svibnju - rekao je Đapić.

Autori: Tomislav Levak, Nikola Patković/Jutarnji.hr
Foto: III. gimnazija, Osijek

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
daniel-202
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1030
Lokacija: Graceland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2007. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izgleda da ce još jednom biti otvorenje kad dobiju uporabnu dozvolu

_________________
"Neki ljudi tapkaju nogama, neki pucketaju prstima a neki se njišu naprijed - nazad. Ja samo sve to radim odjednom, valjda..."
Elvis Presley, 1956.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.01.2007. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treća sreća........
tko će sada biti zadužen za otvaranje?
redaljka.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.01.2007. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): ›
tko će sada biti zadužen za otvaranje?


Branimir Glavaš

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francuzi
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2007. 16:11 
Naslov:  Re: Đapić i Šeks otvorili Rondel koji nema uporabnu dozvolu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cijenjeni gospodin Klisurić nije nikakav inženjer građevine, a kamoli nadzorni.... on ima srednju ŠKOLU, a to što se on lažno predstavlja dovoljno govori i ljudima koji su sudjelovali u projektu.... Žao mi je svih onih koje pišu izjave ljudi koje se lažno predstavljaju....ajmo se svi predstavljati lažnim titulama....a da ne govorim da to podliježe i zakonskim okvirima....

evo ja sam general Josip Velki II.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francuzi
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.02.2007. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daniel-202 je napisao/la (Pogledaj post): › Izgleda da ce još jednom biti otvorenje kad dobiju uporabnu dozvolu


Cijenjeni gospodin Klisurić nije nikakav inženjer građevine, a kamoli nadzorni.... on ima srednju ŠKOLU, a to što se on lažno predstavlja dovoljno govori i ljudima koji su sudjelovali u projektu.... Žao mi je svih onih koje pišu izjave ljudi koje se lažno predstavljaju....ajmo se svi predstavljati lažnim titulama....a da ne govorim da to podliježe i zakonskim okvirima....

evo ja sam general Josip Velki II.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.02.2007. 5:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na prve vijesti o dogadjaju dvostrukog otkrivanja bista velikana, stekao sam dojam da je Djapic u pravu. Medjutim ako je tako kako prof Tucak kaze, da je Djapic cak poslao dogradonacelnika, a onda se pojavio na otkrivanju bista ( izgleda nepozvan ) onda je doista sramota grada tko mu je gradonacelnik.
Netko tu laze, al ne znam tko ?
Nazalost citav dogadjaj umjesto da je bio velicanstven, pretvorio se u sramotnu farsu, koje nisu svjesni samo oni koji nemaju ni obraza ni casti.
A velikani se vjerojatno okrecu u grobu od stida sto se to sve dogadja u njihovo ime.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
LucijaX
Offline
Avatar

Ukupno postova: 188
Spol: Žensko Žensko
Zabranjen pristup
Post Postano: 04.02.2007. 22:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma bravo. pored preloga, ružičke i strossmayera đapić je uspio u fokus strpati sebe i sebe, te opet sebe.

to si samo osijek dopušta, grad zelenih livada i drvenih klupa.

zapravo, sigurna sam da osijeku barem 70% stanovništva ne zna tko su gorespomenuta trojica.

_________________
godinama pričaju, ima nas malo, a sve nas je više
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2007. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LucijaX je napisao/la: ›
zapravo, sigurna sam da osijeku barem 70% stanovništva ne zna tko su gorespomenuta trojica.

znam da je jedan od njih dobio ime po sveučilištu. za ostale nikad čuo.


Zadnja promjena: DonQuijote; 05.02.2007. 8:32; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2007. 23:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: › znam da je jedan od njih dobio ime po sveučilištu. za ostale nikad čuo.
Hehe...

LucijaX je napisao/la: › zapravo, sigurna sam da osijeku barem 70% stanovništva ne zna tko su gorespomenuta trojica.
Nisam ni ja znao dok nisam krenuo u tu skolu... s godinama sam shvatio da su rijetki ljudi koji nisu isli u tu skolu, a znaju da su se ova dva nobelovca skolovala u Osijeku...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.02.2007. 7:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a što ćeš, ima nas "rijetkih" koji smo znali, iako nismo išli u tu školu Rolling Eyes

valjda jer smo naučili još u osnovnoj Wink

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: