Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Noć muzeja i u Osijeku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.01.2007. 10:20 
Naslov:  Noć muzeja i u Osijeku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sutra (petak) će se u gradovima diljem Hrvatske održati akcija "Noć muzeja 2007.", koja za cilj ima rast kulture partnerstva i kooperacije kulturnih institucija i turističke i ostale publike, a ove godine okupit će više od 20 muzeja iz cijele Hrvatske: Zagreba, Karlovca, Kastva, Rijeke, Dubrovnika, Splita i Osijeka. U akciju su jednakom mjerom uključeni i ugostitelji, turističke agencije i turističke zajednice, promovirajući širu otvorenost baštinskih institucija za turističku publiku.

Premda je definirano trajanje akcije 26. siječnja 2007. od 18:00 do 01:00, neki će od muzeja biti otvoreni i cijele noći te će biti priređeno ne samo noćenje u muzeju, već i doručak.

Većina muzeja ovu će noć obilježiti specijalnim programima, tematskim vođenjima kroz izložbe i postave te glazbenim događanjima. Oni maštoviti svojim će gostima ponuditi birana vina ili zalogajčiće zaboravljenih tradicijskih regionalnih kuhinja.

Za mlade su tu atraktivni alternativni programi poput sviranja zračne gitare, performansa, nastupa orijentalnih plesačica, ansambala. Tu su i tematska predavanja, promocije knjiga i sl.

Naravno, ova Noć obilježit će i početak proslave obljetnica nekih institucija: 100 godina Muzeja grada Zagreba, 400 godišnjicu osnutka NSK, 120 obljetnicu 1. telefonske centrale i sl.

Kada je u pitanju veći broj otvorenih muzeja kao u Zagrebu, turističke su se agencije uključile u osiguranje prijevoza za osobe s poteškoćamau kretanju.

Zajednica kulturnog turizma - HGK i Sekcija kulturnog turizma HMD

Muzej Slavonije

Tijekom 2007. godine Muzej Slavonije obilježava 130. obljetnicu osnutka. Promocija Osječkog zbornika 28 ili jednog od izdanja koja su u pripremi (Katalog izložbe "Staklo i keramika"; Zbornik radova Mirka Bulata).

Akcja "Foto-muzej" - individualni pristup Muzeju kroz objektiv posjetitelja. Radovi će biti prezentirani u Muzeju Slavonije.

"Književna šetnja osječkom Tvrđom" - priče o osječkim književnicima, gostionicama, uz čitanje tekstova (kostimirani glumci).

Završetak šetnje u Muzeju Slavonije uz tople napitke i književne razgovore.

Glazbena noć uz mlade osječke umjetnike.

Posjetitelji mogu vidjeti do 1 sat poslije ponoći sljedeće izložbe: Lapidarij rimski spomenika, Blago Muzeja Slavonije, Zsolnay, Ptice u gradu, Arheološka istraživanja (Poljoprivredni fakultet), Keramika i staklo 17. i 18. st. iz starog franjevačkog samostana.

Tijekom Noći muzeja sva izdanja Muzeja Slavonije moći će se nabaviti po sniženoj cijeni od 50%.

Uz tople napitke posjetiteljima će biti ponuđeno i toplo pecivo.

Galerija likovnih umjetnosti Osijek

Program ce se odvijati na dvije lokacije:

- Galerija Kazamat - izložba "Umjetnost kao život", izbornik Ivan Seremet u okviru 20. slavonskog biennala;

- Galerija likovnih umjetnosti - izložba POS-društveno poticana stanogradnja, arhitektura i urbanizam, autora Kreše Galovića.

18:00 sati
Akcija mladih, učenika srednjih škola s vanjskom instalacijom i uz prigodni domjenak te privremena izložba dječjih crteža na temu arhitekture pod nazivom "Kuća iz snova".

18:00 - 20:00 sati
Održavanje radionice za djecu na temu "Kuća iz snova". Svakom djetetu koje posjeti Galeriju tijekom trajanja akcije (odnosno od 18 do 1 sat) ili sudjeluje u navedenoj radionici, osiguran je simboličan poklon.

23:00 - 00:00 sati
Posjetiteljima Galerije dijelit će se besplatni primjerci lokalnog dnevnog lista Glas Slavonije, uz koji će svi posjetitelji dobiti i poseban letak o 20. slavonskom biennalu.

01:00 sat
Noć muzeja zaključiti će se podjelom toplih kifli.

Akcija je započeta i inicirane od strane Sekcije kulturnog turizma, Hrvatskog muzejskog društva, a u suradnji sa Zajednicom kulturnog turizma HGK i svim zainteresiranim muzejima. Akcija podrazumijeva novi otvoreniji pristup muzejskoj i turističkoj publici te uključuje posjet izložbenom dijelu muzeja, popratnu seriju događanja (umjetničkih, modnih, književnih, glazbenih) u muzejima, koji će 26.
siječnja 2007. biti besplatno otvoreni za posjetitelje od 18:00 sati do 01:00 iza ponoći.

Budući da su muzeji pozvani da potiču razumijevanje i očuvanje baštine, kao i destinacije kojoj ona pripada, ova akcija usmjerena je promociji kvalitete i raznolikosti kulturne baštine Hrvatske koja se time izravno uključuje svojom interaktivnošću u turističku ponudu.

Publiku, kao i uvijek, očekuju brojna ugodna iznenađenja (prigodna ponuda u muzejskim dućanima, kušanje jela i pića i sl).

Cilj je akcije višestruki: promotivni, informativni, rekreativni, odgojni i obrazovni: podizanje svijesti o vrijednosti kulturnog dobra kojim smo okruženi, poticajni obilasci stalnih postava i promocija događaja unutar turističkog sektora, bolja posjećenost muzeja te novi užitak u boravku u muzeju, usmjerenost na lokalno tržište s funkcijom poticanja stjecanja navike posjete muzejima, promocija vremenski zanimljivijeg, pristupačnijeg i stimulativnijeg oblika ponude muzeja, početak obilježavanje značajnih obljetnica (100 godina MGZ, 400 godina NSK), bolja međusobna povezanost institucija.

Vlasta Klarić
HGK - Sektor za turizam

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2007. 1:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajmo, društvo, ima li tko iz Osijeka i okolnih krajeva da nije večeras bio u muzeju? Razz
(na čelu s admin-om Cool )

posebna pohvala: Alleinu, Isisu i Swampu koji su aktivno sudjelovali....

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
steam
Offline
Avatar

Ukupno postova: 811
Lokacija: Zagreb
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2007. 3:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene je fascinirao terarij u kojemu žive životinje-grančice. Smile

_________________
--
Don't rub the lamp if you don't want the genie to come out.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.01.2007. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene je fascinirao odličan odaziv ljudi, budući se radi o osijeku... ugodno sam iznenađena osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2007. 11:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sreo u muzeju nekolicinu forumasa ( na čelu s adminom ), šteta samo što mi nismo stigli do Galerije LU...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2007. 11:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cat, i ti si bila tamo?? Smile
Censusom je utvrđeno da su bili prisutni:
Leon, Nandino, steam, 42, Evik Poodingh, Isis, DanicaV, swamp, allein - izgleda i CatCloe. Mogao se komotno održati i susret forumaša... Smile

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
alexia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 237
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.01.2007. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

od 18-20h je kroz muzej slavonije prošlo 500 ljudi... koliko nije prošlo u godinu dana Smile

popisu posjetitelja muzeja sa ovog foruma pridružujem se i ja Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Isis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1211
Lokacija: In Fiction
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2007. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kak je ona gitaristica slatka!! Smile
Nema vjenčani prsten, odmah sam pomislio "Imam li šanse?" Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2007. 23:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja bio Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.01.2007. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la (Pogledaj post): › Kak je ona gitaristica slatka!! Smile
Nema vjenčani prsten, odmah sam pomislio "Imam li šanse?" Smile


Bilo je puno slatkih cura tamo Smile Tko zna, možda sam se bio zagledao u catcloe ili alexiu ja?? Wink

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.01.2007. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
cat, i ti si bila tamo?? Smile
Censusom je utvrđeno da su bili prisutni:
Leon, Nandino, steam, 42, Evik Poodingh, Isis, DanicaV, swamp, allein - izgleda i CatCloe. Mogao se komotno održati i susret forumaša... Smile

bila, bila osijek031.com smile
dobro, kako se vi ljudi uvijek negdje prepoznate??! zašto ja nikad nigdje ne pokopčam ako je netko sa foruma prisutan?? osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.01.2007. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Isis je napisao/la: ›
Kak je ona gitaristica slatka!! Smile
Nema vjenčani prsten, odmah sam pomislio "Imam li šanse?" Smile


tako mlad, a tako....... sjedio je u prvom redu i buljio Cool
inače, nisam Isisova mama Embarassed

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2007. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CatCloe je napisao/la (Pogledaj post): › bila, bila osijek031.com smile
dobro, kako se vi ljudi uvijek negdje prepoznate??! zašto ja nikad nigdje ne pokopčam ako je netko sa foruma prisutan?? osijek031.com smile


Ne znam. Tj. znam Smile Danicu znam od ranije, ona me uputila na Isisa. Swamp je držao prezentaciju samnom. Leona isto znam od ranije, a Danica zna steama, 42, Nandina sa susreta pa me ona cimala. Još je rekla da je vidjela Pudinga, ali ja ga nisam skužio Smile
I opet je moguće da smo te vidjeli, ali da te nismo skontali Smile

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ixia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 333
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.01.2007. 9:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

izgleda da sam ja prerano otisla Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nandino
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5431
Lokacija: redakcija portala Osijek031.com
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.01.2007. 9:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
Ne znam. Tj. znam Smile Danicu znam od ranije, ona me uputila na Isisa. Swamp je držao prezentaciju samnom. Leona isto znam od ranije, a Danica zna steama, 42, Nandina sa susreta pa me ona cimala. Još je rekla da je vidjela Pudinga, ali ja ga nisam skužio Smile
I opet je moguće da smo te vidjeli, ali da te nismo skontali Smile

Ispravak: ja nisam bio ni na jednom susretu. Osim onda u Westu, ako to računamo kao susret.
A Cat nije bila u muzeju kad smo mi bili.

_________________
Fight
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: