Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dražen Gorjanski proglašen najliječnikom 2015.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65914
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.02.2016. 19:16 
Naslov:  Dražen Gorjanski proglašen najliječnikom 2015.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Doktor Dražen Gorjanski, specijalist obiteljske medicine iz Osijeka koji se otvoreno protivi privatizaciji hrvatskog zdravstva najliječnik je u 2015. godini .

Zahvalnica za najsestru dodijeljena je Marici Ćavar, anesteziološkoj sestri tehničarki koja 16 godina radi u dječjoj bolnici u Klaićevoj.

Zahvalnicu najsestri i najliječniku Udruga hrvatskih pacijenata (UHP) dodjeljuje desetu godinu za redom na temelju prijedloga koje im stižu od pacijenata ili zdravstvenih djelatnika.

Predsjednik UHP-a Marijo Drlje, koji je dobitnicima uručio zahvale u ime pacijenata, rekao je kako udruga želi jednom godišnje odati priznanje liječnicima i medicinskim sestrama za sve što čine za pacijente i javni zdravstveni sustav. Ćavar su za najsestru predložili njezini kolege, anesteziološke sestre, tehničari i liječnici iz Klinike za dječje bolesti u Klaićevoj. Motiv za to bio je požrtvovni rad s pacijentima, ali i njezin humani čin prošloga ljeta na plaži u Lumbardi na otoku Korčuli, kada je uspjela oživjeti četverogodišnju djevojčicu koja je beživotno plutala u moru, koja je danas dobro i živi bez posljedica tog nemilog događaja. "Primijetivši da se nešto događa, spontano sam otrčala na mjesto događaja i vidjela beživotno tijelo djevojčice. Automatski sam počela reanimaciju djeteta, borile smo se za život nas dvije oko tri minute. Mislila sam da neću uspjeti, ali nakon tri minute dijete je proplakalo, došla je Hitna pomoć i odvezla je u bolnicu u Split", ispričala je Ćavar dodavši kako je posao medicinske sestre potpuno ispunjava i da je sretna što su svi kolege uz nju.

Liječnik Dražen Gorjanski, iako ne sudjeluje u neposrednom liječenju pacijenata, već je zaposlen u HZZO-u u Osijeku, u javnosti je poznat kao kritičar slabosti zdravstvenog sustava, borac za javno zdravstvo i protivnik korupcije u zdravstvu, a stalni je suradnik UHP-a. "Mi smo gotovo svakodnevno u kontaktu. Koji god bude prijedlog ministra, mi ga javno komentiramo da vidimo ide li u smjeru jačanja javnog zdravstva ili privatizacije", rekao je Gorjanski. On smatra kako netko tko ne liječi pacijente nije baš pogodan za takvo priznanje, pa ga je primio u ime svih liječnika koji puno više neposredno pomažu pacijentima od njega.



Tekst i foto: Radio Osijek/Hina/TM


Pročitajte i..
Vox populi: Kanadski, američki ili napredni model zdravstva?
Komentar: "Molim Vas, što skuplji lijek za tlak"
Vox populi: Što nije dobro u prijedlogu Zakona o zdravstvenoj zaštiti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65914
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2016. 14:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitajte i ostale Facebook komentare

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: