Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Opasnost za prolaznike - sa stare ugostiteljske škole počeli otpadati dijelovi fasade

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71713
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.01.2016. 8:53 
Naslov:  Opasnost za prolaznike - sa stare ugostiteljske škole počeli otpadati dijelovi fasade
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije nekoliko godina, točnije, 2014. godine, trebala je krenuti obnova stare Ugostiteljsko turističke škole koja se nalazi na raskrižju Radićeve, Županijske i Sunčane ulice. Kao što smo i pisali, Županija je objekt prodala, a kupila ju je tvrtka Lobing d.o.o..

Jedna od najljepših neobaroknih građevina u središtu Osijeka, palača dr. Milana Maksimovića ili zgrada Maksimović, već godinama čeka obnovu i kompletno uređenje, to još nije dočekala. Na e-mail redakcije javio se zabrinuti čitatelj, a njegov mail vam prenosimo u cijelosti:

"Naime, kako stanujem odmah do zgrade bivše ugostiteljske škole u Radićevoj ulici svjedok sam čestih prijetnji po prolaznike koje predstavlja ova oronula zgrada. Redovito nakon promjene klimatskih uvjeta u vidu snijega, kiše ili vjetra sa zgrade otpadaju poveći dijelovi ukrasne gipsane fasade, opeke i žbuke. Na sreću još se nije dogodila nikakva nesreća ali kao da čekamo da se dogodi pa da onda netko od nadležnih reagira. Zgrada je trenutno u vlasništvu jedne zagrebačke firme koja niti u jednom trenutku nije napravila ništa da ovakve stvari spriječi i zaštiti slučajne prolaznike od mogućih ozljeda. Također, vlasnici niti jednom nisu očistili snijeg ispred svog objekta, a nadležni komunalci, koliko sam upoznat, nisu niti jednom reagirali kao ni u slučajevima koji se i danas dogodio kada je u jutarnjim satima otpao poveći dio fasade. U navedeno vrijeme ima dosta prolaznika koji idu na posao, tržnicu te djece i studenata koji mogu na putu do škole ili fakulteta stradati zbog neodgovornih vlasnika. Apeliram da nadležne službe primjereno kazne vlasnike ovog objekta jer se incidenti konstantno ponavljaju i predstavljaju ozbiljnu prijetnju po zdravlje i život prolaznika."

Česti prolaznici, korisnici ove rute mogli su primijetiti da je dvorište bivše škole zaraslo korovom i da se u tom objektu ništa ne događa kao što je obećano.



Tekst: Osijek031.com
Foto: Zlatko Šnur


Pročitajte i..
Bivša ugostiteljska škola postat će elitni uredski prostor
U bivšu ugostiteljsku školu ulazi jedna osiguravajuća kuća?
Županija prodala zgradu bivše Ugostiteljsko-turističke škole!
Za mjesec dana kreće obnova bivše Ugostiteljske škole

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71713
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.01.2016. 9:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pročitajte i ostale Facebook komentare

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: