Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Do sada osam oboljelih od gripe u Osječko-baranjskoj županiji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70844
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2016. 14:56 
Naslov:  Do sada osam oboljelih od gripe u Osječko-baranjskoj županiji
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako smo već pisali, u Hrvatskoj je sezona gripe počela u studenome kada su zabilježeni prvi slučajevi kliničke gripe, odnosno gripe koja nema laboratorijsku potvrdu. Od ukupno 118 oboljelih osoba u Hrvatskoj, u Osječko - baranjskoj županiji do sada je evidentirano njih osam, a taj se broj do danas nije mijenjao.

Iz županijskog Zavoda za javno zdravstvo stižu vijesti o tome kako su posebno izložene skupine, dakle djeca, trudnice, starije osobe i kronični bolesnici, kao i zdravstveno osoblje koje je u stalnom kontaktu s njima, ozbiljno shvatili opasnost od gripe te se redovito cijepe.

Očekuje se kako će Zavod potrošiti svih 19.000 doza cjepiva koliko su dobili za ovu sezonu. Za ostale kategorije građana neće ostati mnogo doza, no zbog slabe zainteresiranosti za cijepljenje među njima to ne bi trebao biti problem. Naime, u Hrvatskoj postoji velik otpor cijepljenju protiv gripe uslijed negativne kampanje u medijima zbog čega se u našoj zemlji na cijepljenje odlučuje tek 5% stanovnika.

Prava epidemija gripe, ponovimo, obično se javlja krajem siječnja ili početkom veljače, nakon što se školarci vrate s praznika a skijaši sa zimovanja. Tada se očekuje i znatno veći broj slučajeva gripe u ordinacijama obiteljske medicine.

Što se prognoza o raširenosti ovosezonske gripe tiče, ne očekuje se velik broj oboljelih u Europi pa ni u Hrvatskoj. To ovisi o više čimbenika, između ostalog i o tome hoće li virus gripe „mutirati“ i cjepivo će slabije djelovati, no ipak se očekuje blaga sezona bez puno oboljelih.



Tekst: M.M./Osijek031.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: