Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Privatnici se nadmeću za gradnju novog azila za pse

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.01.2007. 10:14 
Naslov:  Privatnici se nadmeću za gradnju novog azila za pse
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradska uprava namjerava graditi novi azil za napuštene pse i pse lutalice i u tijeku je priprema natječaja, potvrdio je za “Glas Slavonije” dogradonačelnik Vladimir Šišljagić.

- Riječ je o poslu koji zahtijeva mnogo sredstava, a u proračunu za 2007. novac za novi azil je osiguran, što smo po novom Zakonu o zaštiti životinja bili i dužni učiniti. Još uvijek razmatramo hoćemo li azil graditi sami ili u dogovoru s više jedinica lokalne samouprave. Zainteresirani privatnici koji bi se upustili u ovaj posao već postoje - rekao je Šišljagić.

Prema saznanjima kojima raspolaže “Glas Slavonije”, u Kuhačevu 9 već je stiglo pismo namjere za gradnju azila/higijenskog servisa u Tenji koje je uputila tvrtka “Astek” d.o.o. No, dogradonačelnik Gordan Matković ističe da Tenja nije jedina moguća lokacija već da azil može biti, primjerice, i u Dardi te dodaje da je za početak projekta osigurano 400.000 kuna.

Potrebu kvalitetnije brige za pse lutalice (zbog dobrobiti tih životinja, ali i javnozdravstvenog problema i opasnosti za građane) na području Osijeka ne treba posebno isticati, no postavlja se pitanje što će se dogoditi s postojećim azilom u Nemetinu kojim uz financijsku pomoć Grada i Županije upravlja Društvo “Život”.

Također, potencijalni problem mogao bi biti i Pravilnik kojemu trebaju udovoljavati skloništa za životinje i higijenski servisi koji propisuje da azil mora biti najmanje 500 metara udaljen od naseljenog mjesta, te da ta udaljenost može biti i manja, no u tom slučaju ovi objekti moraju biti ograđeni čvrstom ogradom, najmanje visine dva metra te zvučno i vizualno izolirani od okolice, što je doista teško izvesti. Nadalje, otpadne i fekalne vode morat će se pročišćavati prije ispusta u kanalizaciju ili prirodni recipijent, a prema novom pravilniku, na 100 pasa morat će biti uposleno najmanje pet osoba.

- U azilu u Nemetinu nalazi se više od 250 pasa za koje gradska uprava godišnje iz proračuna izdvaja 100.000 kuna. Hoće li se iz gradskoga proračuna i dalje izdvajati novac za azil kojim upravlja Društvo “Život” ili će 250 životinja biti osuđeno na smrt zbog sklapanja posla s privatnikom. Ako za 250 pasa ne bude novca iz gradskog proračuna, ne znam što ćemo. Ostaje nam samo da odmah “prebacimo” stotinu pasa u novi azil, a ostalih 150 pasa ostat će u Nemetinu bez hrane. Nadam se da je Grad toga svjestan. Prema zakonu koji je stupio na snagu 1. siječnja, pas mora biti u azilu 60 dana prije dopuštene eutanazije. Nadzirat ćemo provođenje zakona, ali i pomagati da se što veći broj pasa udomi - najavljuju u Društvu “Život”.

O cijeloj priči predsjednik Mjesnog odbora Tenja Josip Valentić također vrlo malo zna. “Nemam nikakvih službenih informacija o gradnji azila u Tenji, iako moram priznati da sam nešto načuo. Mislim da takva ideja nije dobra jer Tenji treba gradnja proizvodnih pogona i stambenih objekata, a ne azila za pse”, jasan je bio Valentić.


Autor: Eduard Soudil
Foto: Eduard Soudil
Prenosimo s Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.01.2007. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...hm...pa ne bi bilo loshe obzirom na količinu pasa trenutno u azilu...
...opet s druge, i ovaj azil jedva preživljava, nadam se da jerukovodstvo privatnog servisa nešto ažurnije u traženju pomoći i prijavljivanju na različite natječaje vanjskih donatora...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2007. 18:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Azil jedva preživljava zato što se psi samo u njega trpaju, a iz njega se udomljava tek (osobna procjena) 1% pasa. Sve ima ograničeni kapacitet, a azil ne radi ono što bi trebao....

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2007. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
azil ne radi ono što bi trebao....


a što bi azil trebao? ubijati pse?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.01.2007. 21:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ne bih rekla da azil ne radi što treba, već da ne radi kako treba...bilo je lijepih mogućnosti na samom početku, al se proćerdala prilika.......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2007. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kolko ja znam, psi koji završe u azilu tamo mogu biti 15 dana. Ako se u tom roku ne udome, onda im sljeduje vječni mrak i laka zemljica. Ako dobro razumijem situaciju, to se trenutno ne provodi. Zato stalno žicanje za pare za džukele...

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.01.2007. 7:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...to si u pravu, nažalost...no, uspavljivanje pasa i daljnji postupak je ponešto skup, pa vjerojatno i zato nema novaca...
...jer ako sam dobro upoznata s tim, pse uspavljuju veterinari, ali azil se mora pobrinuti da se ti psi odvezu u kafileriju, koja je jedna jedina i to blizu Zagreba...
...correct me if I'm wrong...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2007. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...imao sam jednom priliku da dovezem za azil jako puno hrane (mesa, kostiju.....)....al na žalost nisu bili u mogucnosti to sve primiti....jer jednostavno nisu imali to gdje uskladištiti.....tako da na žalost ta hrana je završila u kafileriji.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.01.2007. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...eto - o tome baš i pričam: azil definitivno ne radi dobro...
...od potrebne infrastrukture napravljeno je ono osnovno i od tada sve stoji...pa ni struje još nemaju...osijek031.com smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: