Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad neće odabrana rješenje Ružičkina trga

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.01.2007. 16:35 
Naslov:  Grad neće odabrana rješenje Ružičkina trga
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je Gradsko poglavarstvo uređenje Trga Lavoslava Ružičke ispred Željezničkog i Autobusnog kolodvora proglasilo jednom od najvećih investicija u ovoj godini, zbog profesionalnog sukoba između stručnjaka ocjenjivačkog suda i čelnih ljudi Grada o najboljem radu, po kome bi se obnova izvodila, odluka još nije donesena.

Naime, nakon javno raspisanog natječaja za idejno-urbanističko rješenje prostora oko Željezničkog kolodvora, prvu nagradu još u listopadu podijelila su dva arhitektonska rješenja, koja su, kako je tada tvrdio Tone Papić iz Poglavarstva, potom išla u drugi krug natječaja.

Riječ je o radovima arhitektonskog studija Kristine Careve, Martine Lulić i Margarete Luše iz Zagreba te Gorana Jagića i Branimira Kljajića iz Beča, a oba su dobila zadatak da unesu određene intervencije u svoje radove, kako bi se naposljetku izabralo konačno rješenje. No, član Gradskog poglavarstva Tone Papić, koji je ujedno bio i predsjednik ocjenjivačkog suda, sada tvrdi kako će konačnu riječ imati Poglavarstvo.

- Mi smo kao Poglavarstvo samo tražili pomoć ocjenjivačkog suda i on nema zadnju riječ. Prema pravilima natječaja, Grad ima pravo uzeti i samo dio rješenja iz svakog rada te ga spojiti u jedno. Vjerujem kako će Poglavarstvo na jednoj od sljedećih sjednica donijeti svoju odluku - tvrdi Papić.

Predsjednica Društva arhitekata Željka Jurković, inače također članica ocjenjivačkog suda, tvrdi kako nije točno da još nije odabrano najbolje rješenje.

- Još 18. prosinca odabrali smo najbolji od dva ponuđena rada i to je izglasano većinom glasova, s čime se složilo Poglavarstvo, Hrvatske željeznice i Društvo arhitekata. No, ako Poglavarstvo sada želi kupus, neka rade što hoće - ogorčeno je komentirala Željka Jurković.

Inače, s odlukom o konačnom rješenju još nisu upoznati ni autori radova koji su nam potvrdili informaciju da je ono doneseno još 18. prosinca.

- Komisija je bila profesionalna prema nama, no ipak smo i mi na kraju shvatili da će konačnu riječ imati Poglavarstvo. Točno je da dio rješenja mogu uzimati iz svakog od radova. Tako, naprimjer, rješenje garažno-poslovne zgrade na prostoru današnjeg Autobusnog kolodvora mogu uzeti iz našeg rada, a rješenje pješačkog nathodnika iznad željezničkih kolosijeka mogu uzeti iz drugog rada - potvrdila je arhitektica Kristina Careva.

Za Trg Lavoslava Ružičke deset milijuna kuna

Uređenje Trga Lavoslava Ružičke zamišljeno je u tri faze, a prema riječima Tone Papića, ove je godine za njegovo uređenje predviđeno oko 10 milijuna kuna, što će biti dovoljno samo za uređenje dijela na kome je sada parkirališni prostor.

- Gradnja stambeno-parkirališne zgrade definitivno neće započeti ove godine, a u slučaju da ostane dovoljno novca, počeo bi se još graditi pješački nathodnik - objasnio je Papić.

Autorica: Nefreteta Zekić
Foto: StudioX
Prenosimo s Jutarnji.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.01.2007. 18:51 
Naslov:  Re: Grad neće odabrana rješenje Ružičkina trga
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

konačnu riječ će imati Poglavarstvo...

i, neka mi netko kaže da nisu naučili lekciju sa spomenikom Starčeviću... Very Happy

u tekstu ne piše, ali znam da je dio natječaja: Poglavarstvo može odbiti prijedlog Komisije bez objašnjenja i penala... Very Happy

uče dečki, uče... Very Happy

za par desetljeća bi mogli i svladati management... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1703
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 09.01.2007. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako nastave ovim tempom do moje penzije mozda trg bude i gotov... Stvarno kompliciraju stvari kokiko god mogu... nisu mi jasni Rolling Eyes

Leon je napisao/la: ›
... No, ako Poglavarstvo sada želi kupus, neka ...


... neka odu u čepin... Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
imam osjecaj da osjecam osjecajno jako

Bolje ispast glup nego iz tramvaja

mozda pijan ali nisam jako, Bože zdravlja pa kući polako

fuck you man čovječe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: