Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Muzej likovnih umjetnosti: Strani i "nepoznat" autori u Zbirci crteža i grafike I. polovice 20. stoljeća u Muzeju likovnih umjetnosti u Osijeku – velika imena u maloj zbirci

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 71286
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.06.2015. 9:26 
Naslov:  Muzej likovnih umjetnosti: Strani i "nepoznat" autori u Zbirci crteža i grafike I. polovic
18.06.2015. 19:00
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fundus u fokusu - ciklus predavanja kustosa Muzeja likovnih umjetnosti četvrtkom u 19 sati

18. lipnja 2015., u 19 sati: Strani i „nepoznati“ autori u Zbirci crteža i grafike I. polovice 20. stoljeća u Muzeju likovnih umjetnosti u Osijeku – velika imena u maloj zbirci. Valentina Radoš, prof., kustosica i voditeljica zbirke Crteži i grafike I. polovice 20. stoljeća.

U petom po redu predavanju iz ciklusa Fundus u fokusu, slijedi drugi dio predavanja na temu stranih i „nepoznatih“ autora u Zbirci crteža i grafike I. polovice 20. stoljeća u Muzeju likovnih umjetnosti u Osijeku – velika imena u maloj zbirci.

Fundus Muzeja likovnih umjetnosti, Osijek sadrži više od pet tisuća predmeta, čuvanih te kronološki i materijalno podijeljenih unutar nekoliko zbirki. Najbrojnija je svakako zbirka Crteži i grafike prve polovice 20. stoljeća, koja sadrži više od 2.000 predmeta, od kojih najveći dio čine djela hrvatskih umjetnika, kao i općenito u fundusu našeg Muzeja. Unutar te većine domaćih autora postoji jedna manja skupina radova koja se neformalno, zbog praktičnih razloga, vodila pod pomalo kolokvijalnim nazivom Strani i „nepoznati“ autori - ili jednostavno sadržaj desete (i posljednje!) ladice ladičara u muzejskoj čuvaonici. Kao relativno mala pod-zbirka unutar velike skupine znatno zvučnijih i poznatijih majstora naše nacionalne povijesti umjetnosti u fundusu Muzeja, ona je u svakom pogledu bila zapostavljena.

Ovo predavanje nudi pogled u taj mali segment zbirke te predstavlja imena i biografije umjetnika koji su dosada bili tretirani kao "nepoznati", a zapravo su velika imena svjetske povijesti umjetnosti.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: